Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Leica M6 analogowy aparat
Obniżka - 1 500,00 zł
SKLEP
  • Leica M6 analogowy aparat

Leica M6 model 2022 Black Friday

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Dodatkowe informacje:

• Reedycja Leiki M6 – ilośc 3 tysiace sztuk;
• Niezawodna mechanika o wysokiej precyzji;
• Ulepszony dalmierz – lepsza jakość powłok i szkła, informacja o stanie baterii;
• Górna nasadka i dolna płyta wykonana z litego mosiądzu;
• Odporne na zarysowania matowe wykończenie w kolorze czarnym

25 498,00 zł
26 998,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Leica M6


Aparaty fotograficzne M-Systemu od dziesięcioleci nie tylko rejestrują ikoniczne obrazy, ale same stały się ikonami. Prosta elegancja, absolutna niezawodność
i wysokiej jakości materiały stworzyły kultowy design, który definiuje każdy aparat M. Design, który wytrzymuje próbę czasu.
 
Prawdziwa wartość, która trwa
Trendy przychodzą i odchodzą, ale to co ma prawdziwą wartość wytrzymują próbę czasu. Właśnie takie wartości są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Aparaty i obiektywy Leica są świadectwem tradycyjnych wartości trwałości, niezawodności i jakości. Reprezentują prawdziwą, namacalną jakość, osiągniętą dzięki wysokiej jakości materiałom i solidnej mechanice. Leica zawsze wytwarzała swoje precyzyjne narzędzia ręcznie, opracowując mechaniczne i optyczne arcydzieła, które nie mają sobie równych, nieustannie wyznaczając nowe standardy. Prawdziwa, namacalna jakość „Made in Germany” – mająca na celu zapewnienie maksymalnej swobody w fotografowaniu. Leica tworząc, zdobywa  doświadczenia, i staje się lepsza w poznawaniu mocnych stron swoich produktów. Dotyczy to zarówno cyklu życia pojedynczych aparatów, jak i całej rodziny produktów — zwłaszcza tak legendarnych jak Leica M6 . Widzimy, że po prawie 70 latach system Leica M zachowuje swoją zdolność do adaptacji do naszych czasach. Jak żaden inny aparat systemu M, analogowa Leica M6 to narzędzie, które wciąż i na nowo budzi  podziw fotografów na całym świecie. Dziś wiemy że jej produkcja  przypadająca na lata 1984-1002 była kamieniem milowym zarówno dla historii fotografii i dla samej Leiki.  Intuicyjny, kompaktowy, dyskretny M6 nadal zachwyca kolejne pokolenia fotografów z pasją.W świecie, który zmienia się szybciej niż kiedykolwiek, fotografia analogowa przeżywa renesans. Dzisiejsi użytkownicy pragną produktów będących synonimami trwałych wartości. Produkty, które zmuszają ich do spowolnienia, psujące  cykl niekończącej się konsumpcji i ukierunkowujące ku  tradycyjnym wartością, jakimi są : niezawodność, zaufanie i jakość. Jakość, którą można zobaczyć i poczuć. Produkty, które mają „duszę”.
Kto, jeśli nie Leica, mógłby lepiej zrozumieć to pragnienie dzisiejszego fotografa. Naturalną odpowiedzią tej potrzeby jest powrót legendy, bo Leica M6 jest fizycznym ucieleśnieniem tego wszystkiego – jakości, precyzji, magii…
Z wielką radością prezentujemy więc powrót legendy, aby każdy mógł napisać swoją historię :)
 

Dalmierz to serce, każdego z aparatów Leica M6. Wizjer zapewnia wyjątkowo jasny obraz o doskonałym kontraście, co pozwala spojrzeć poza kadr końcowego obrazu. Wizjer aparatów M daje szerszy obraz fotografowanej sceny i daje pełną kontrolę podczas ustawiania ostrości i naświetlania. Ostrzenie w M6 odbywa się poprzez mechaniczny dalmierz z powiększeniem wizjera 0,72x, który został wykonany ręcznie z ponad 100 pojedynczych części. Przysłonę i czas naświetlania można precyzyjnie określić dzięki selektywnemu pomiarowi ekspozycji przez obiektyw oraz diodom pomiaru wyświetlanym w dolnej części wizjera. O tym, że otrzymamy ostre zdjęcie dowiemy się za pomocą metody nałożonego obrazu lub metody podzielonego obrazu. Oba typy świetnie się sprawdzą podczas do szybkiego ustawiania ostrości z niezwykłą precyzją, nawet w słabych warunkach oświetleniowych.Zawsze gotowa na decydujący moment.
Zauważaj więcej, reaguj szybciej. Dalmierz w aparacie Leica M6 pozwala obserwować, to co się dzieje poza kadrem, dzięki temu fotografując można dopasować się do sytuacji natychmiast i wyzwolić migawkę w kluczowym momencie. Podświetlane ramki pokazują kadr odpowiadający 6 ogniskowym w trzech parach 28 i 90 mm, 35 i 135mm oraz 50 i 75mm. Po podłączeniu obiektywu, który odpowiada jednej z wymienionych ogniskowych odpowiednia ramka pojawia się automatycznie w wizjerze. Dzięki zewnętrznemu selektorowi ramek pozostałe mogą zostać wyświetlone niezależnie, dzięki czemu możesz dopasować ogniskową do wymarzonego kadr.

 

• Reedycja Leiki M6 – ilośc 3 tysiace sztuk;
• Niezawodna mechanika o wysokiej precyzji;
• Ulepszony dalmierz – lepsza jakość powłok i szkła, informacja o stanie baterii;
• Górna nasadka i dolna płyta wykonana z litego mosiądzu;
• Odporne na zarysowania matowe wykończenie w kolorze czarnym
• Nowa czarna skóra ekologiczna
• czerwone logo Leitz z przodu
• Nowe pokrętło ISO nawiązujące do oryginału
Leica M6 (nowe elementy elektroniczne w środku)
• Skórzany pasek
• Opakowanie nawiązujące do  oryginalnego pudełka Leiki M6 z ubiegłego wieku

Autoryzowany sklep fotograficzny Leica e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Gwarancja
36 miesięcy
Raty 0%
Nie
Kod EAN
4022243105577
Nowy produkt

Zobacz także

Eizo 27" CS2731 + CN*
Obniżka
Eizo CS2731 + CN* 27" Black Friday

Główne cechy:

  • matryca 27" / 68,5 cm
  • kalibracja sprzętowa
  • rozdzielczość: 2560 x 1440 (16:9)
  • powłoka matrycy: matowa
  • liczba wyświetlanych kolorów: 1,07 mld
Oczekiwanie na dostawę Zadzwoń po szczegóły zadzwoń po szczegóły
4 998,00 zł 5 139,00 zł