Pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy Canon EOS R6 nowy korpus
SKLEP
 • Pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy Canon EOS R6 nowy korpus
 • Autoryzowany sklep Canon Polska
 • Profesjonalny sklep fotograficzny Warszawa. Przyjmujemy używany sprzęt w rozliczeniu

Canon R6 (EOS R6)

Brak brak

Główne cechy:

 • Pełnoklatkowa 20MPx matryca CMOS
 • Filmowanie w jakości 4K60p, FHD 120p
Produkt archiwalny
Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Canon EOS R6

Pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy Canon EOS R6 to wszechstronne narzędzie dla osób, które na co dzień zajmują się fotografią, lub filmowaniem i mają wysokie oczekiwania w zakresie nowoczesnych technik przetwarzania obrazu. Ten pełnoklatkowy aparat cyfrowy bazuje na udoskonalonej matrycy CMOS o rozdzielczości 20 MP i procesorze DIGIC X, które zapewniają szybkie fotografowanie z prędkością do 12 klatek na sekundę, trafne nagrywanie wideo w jakości 4K60 i szeroki zakres czułości do ISO 102400. Aparat wyposażono również w 5-osiową stabilizację obrazu wbudowaną w korpus, która zapewnia stabilne ujęcia podczas pracy w słabym oświetleniu, lub długim czasie otwarcia migawki.
R6, jako wszechstronny aparat o wszechstronnym zastosowaniu, wykorzystuje także sensor i procesor zapewniające solidną wydajność ustawiania ostrości. Dual Pixel CMOS AF oferuje szybkie i płynne ustawianie ostrości za pomocą 1053 wybieranych punktów, które pokrywają całe pole obrazowania. Ten system ustawiania ostrości został również zaktualizowany, aby wykorzystać technologię Deep Learning do lepszego śledzenia obiektów, a także precyzyjnego wykrywania oczu, twarzy i głowy zarówno ludzi, jak i zwierząt.
Uzupełniając możliwości obrazowania, R6 posiada jasny i szczegółowy wizjer elektroniczny 0.5" i 3.69m punktowy z wysoką częstotliwością odświeżania 120 klatek na sekundę, oraz tylny 3" i 1. 62m punktowy dotykowy ekran LCD o zmiennym kącie nachylenia, aby sprostać potrzebom vlogowania, jak również korzystnej pracy pod różnymi kątami pracy. Dodatkowo dwa gniazda kart pamięci SD UHS-II zapewniają elastyczną pamięć masową, a wbudowany system Bluetooth i Wi-Fi umożliwiają bezprzewodowe udostępnianie i zdalne sterowanie aparatem.Pełnoklatkowa matryca CMOS i procesor DIGIC X

Aparat EOS R6, zbudowany na podstawie zmodernizowanej, pełnoklatkową matrycy CMOS o rozdzielczości 20 MP, oferuje skromną rozdzielczość, która uzupełnia bardziej przystępny tok pracy, zwłaszcza dla osób pracujących z materiałami drukowanymi w sieci i na małych formatach. Sensor ten jest sparowany z precyzyjnie dostrojonym procesorem obrazu DIGIC X, który umożliwia wykonywanie imponujących zdjęć i filmów, wraz z czułością w zakresie wartości ISO 100-102400, którą można rozszerzyć nawet do ISO 204800, oraz szybkimi zdjęciami seryjnymi do 12 klatek na sekundę z migawką mechaniczną lub do 20 klatek na sekundę z migawką elektroniczną, co jest idealne do pracy z poruszającymi się obiektami.


Filmowanie w 4K

Poza zdjęciami 20 MPx sensor umożliwia również nagrywanie wideo w rozdzielczości UHD 4K z prędkością do 60 klatek na sekundę, a także Full HD z prędkością 120 klatek na sekundę dla odtwarzania w zwolnionym tempie. Oba formaty mogą b nagrywane wewnętrznie w 10-bitowym formacie 4:2:2. Obsługiwane zarówno Canon Log, jak i HDR-PQ, co zapewnia większą kontrolę nad odwzorowaniem kolorów i umożliwia uzyskanie obrazu o wysokim zakresie dynamiki. Dodatkowo funkcja Dual Pixel CMOS AF jest obsługiwana dla wszystkich ustawień nagrywania, a nagrywanie zewnętrzne, przez port HDMI, umożliwia czysty sygnał wyjściowy 4K do opcjonalnej nagrywarki zewnętrznej.

Konstrukcja korpusu EOS R6

Unowocześniony system Dual Pixel CMOS AF II obejmuje 1053 punkty ostrości, które pokrywają w założeniu 100% kadru, zapewniając szerokie i równomierne pokrycie kadru. Ten system ustawiania ostrości oferuje płynne i szybkie ustawianie punktu ostrości w sposób podobny do tego, w jaki ostrość ustawiana jest w kamerach wideo. System ten integruje dwie oddzielne fotodiody w obrębie każdego piksela, aby zapewnić szeroką i gęstą sieć elementów zbierających detekcję fazy na większej części sensora obrazu w celu zredukowania polowań na ostrość i szybszej, bezpośredniej kontroli ustawienia ostrości. Podczas pracy z nieruchomymi obrazami ten system ustawiania ostrości działa szybko i dokładnie, dzięki czemu idealnie nadaje się do fotografowania i śledzenia poruszających się obiektów, tak aby krytyczna ostrość była osiągana przy każdym ujęciu. Podczas nagrywania filmów wideo tryb Movie Servo AF oferuje płynne i naturalne ustawianie ostrości przy zmianie obiektów lub różnych odległościach w obrębie sceny, a także możliwość określenia czułości śledzenia, szybkości AF i priorytetu śledzenia twarzy.
Dzięki systemowi Touch AF ustawianie ostrości jest możliwe poprzez dotykanie elementów sceny na ekranie dotykowym, co pozwala na intuicyjną zmianę ostrości. Śledzenie obiektów w filmach jest również lepsze dzięki zdolności systemu Dual Pixel CMOS AF do rozpoznawania obiektów i utrzymywania ostrości podczas pracy w zmieniającej się lub zatłoczonej scenerii.
Śledzenie obiektów zyskało również dzięki zastosowaniu technologii Deep Learning, która pomaga stopniowo udoskonalać zdolność systemu ustawiania ostrości do szybkiego i dokładnego rozpoznawania zarówno ludzi, jak i zwierząt. Technologia ta obsługuje również bardziej wyszukane funkcje jak na przykład wykrywania oczu, twarzy i głowy, które doskonale sprawdzają się w zastosowaniach portretowych.

5-osiowa stabilizacja obrazu

Po raz pierwszy w bezlusterkowym aparacie EOS R6 wbudowano pięcioosiową stabilizację obrazu z przesunięciem matrycy, która kompensuje drgania aparatu nawet o osiem stopni, co zapewnia naprawdę skuteczną kompensację drgań aparatu podczas fotografowania z ręki z dłuższymi czasami otwarcia migawki. Ten system stabilizacji działa również w połączeniu z optyczną stabilizacją obrazu zastosowaną w obiektywie, zarówno w przypadku natywnych obiektywów RF, jak i dostosowanych obiektywów EF.

Główne funkcje korpusu:

 • Wysokiej rozdzielczości 0.5" wizjer elektroniczny zapewnia jasny i szczegółowy obraz dla obserwacji różnych poziomów wysokości, a szybka częstotliwość odświeżania 120 klatek na sekundę oferuje naturalne odwzorowanie ruchu dla bardziej realistycznych wrażeń w wizjerze.
 • Tylni 3" ekran dotykowy LCD o rozdzielczości 1.62m punktów posiada konstrukcję o zmiennym kącie nachylenia, co jest korzystne przy nagrywaniu z przodu, np. podczas vlogowania, a także pracy pod wysokim i niskim kątem.
 • Dwa gniazda kart pamięci SD UHS-II zapewniają elastyczne przechowywanie danych.
 • Zarówno port słuchawkowy 3,5 mm, jak i port zewnętrznego mikrofonu 3,5 mm zapewniają lepsze możliwości monitorowania i nagrywania dźwięku.
 • Ulepszona konstrukcja korpusu zawiera cztery odrębne pokrętła sterujące na całym korpusie, które zapewniają intuicyjną kontrolę poprzez dotyk, a joystick z tyłu aparatu umożliwia szybki wybór punktu ostrości oraz nawigację po menu.
 • Wytrzymała, uszczelniona konstrukcja korpusu jest przystosowana do pracy w trudnych warunkach i przy niesprzyjającej pogodzie. Zapewnia bezpieczeństwo od kurzu, pyłu i wilgoci.
 • Wyposażony w Wi-Fi 4 GHz umożliwia szybkie przesyłanie plików do urządzeń mobilnych, a funkcja Bluetooth zapewnia stałe połączenie z urządzeniem za pośrednictwem aplikacji Canon Camera Connect.

Przykładowe zdjęcia autorstwa Canon Team:

Czas: 1/2500s  ISO: 500  Przysłona: F/2.8

Czas: 1/5000s  ISO: 400  Ogniskowa: 24 mm

Czas: 1/350s  ISO: 800  Przysłona: F/2.8


Autoryzowany sklep Canon www.e-oko.pl

Dostępność
Brak
Gwarancja
24 miesiące
Mocowanie
Canon RF
Matryca
FullFrame
Rozdzielczość matrycy
20.1 MPx
Rodzaj karty
SDHC/SDXC
Filmowanie
4K
Zasilanie
Dedykowany akumulator producenta
Stabilizator obrazu
5-osiowa stabilizacja matrycy
Uszczelnienie
Tak
Waga
680 g (bez akumulatora)
Wymiary
138 x 97.5 x 88.4 mm
Wyświetlacz
3"
Raty 0%
Tak
Kod EAN
4549292157260

Zobacz także

Akumulator Newell LP-E6NH USB-C do Canon

Dodatkowe informacje:

 • bateria litowo-jonowa LP-E6NH
 • akumulator do aparatu Canon EOS 5D Mark II, 5D Mark III, 5D Mark IV, EOS 6D, Mark II 7D, 7D Mark II, 60D, 60Da i 70D, R, R5, R6, Ra
 • pojemność: 2300 mAh
 • napięcie: 7,2 V
Ostatnie sztuki w magazynie Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
169,00 zł