Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
aparat Leica M10-P Black Body
1
 • aparat Leica M10-P Black Body
 • Leica M10-P Black Body
 • aparaty Leica Warszawa
 • Leica M10-P body Sklep Foto
 • aparat foto Leica M10
 • Leica M10-P body black
 • Leica M10-P body sklep fotograficzny

Leica M10-P Black Body

Brak brak

Dodatkowe informacje:

 • Pełna klatka
 • Rozdzielczość 24 mln pikseli
 • Zakres czułości: ISO 100-50.000
 • Dotykowy ekran
35 999,00 zł
Brutto
Ilość

Kupuj w leasingu

Leica M10-PChoć debiutującą półtora roku temu Leikę M10 trudno byłoby posądzić o brak dyskrecji i pretensjonalny wygląd, nowa Leica M10-P ma udowodnić, że coraz mniej znaczy coraz więcej. Doskonałym parametrom odziedziczonym po M10 nadano bowiem jeszcze elegantszy sznyt.


Po pierwsze dyskrecja

Choć z pozoru Leica M10-P niewiele różni się od swojej poprzedniczki, warto zwrócić uwagę na różnice, które je dzielą. Obudowa nowego modelu jest jeszcze bardziej minimalistyczna od regularnej wersji. Czerwoną kropkę z logo producenta – najbardziej krzykliwy element Leiki – zastąpiono subtelniejszym grawerem na górnym panelu.

Przemianom również uległa migawka. Żaden z dotąd powstałych aparatów serii M nie może się pochwalić tak dyskretnie działającym mechanizmem. Chyba nie ma już wątpliwości, że z Leiką M10-P nie trzeba szerokim łukiem omijać miejsc zdobionych komunikatem „Prosimy o zachowanie ciszy”.

Aparat zyskał również dotykowy ekran, który przyspieszy sprawdzenie ostrości w trybie Live View,zapewni wygodniejsze przeglądanie zdjęć, a także szybki dostęp do najważniejszych funkcji. A w zachowaniu prostego horyzontu pomoże wbudowana poziomica.

Nowy model zdecydowanie wpisuje się w filozofię M-systemu, to wciąż wizytówka długowieczności ubranej w prostotę i najwyższą jakość. Po obu stronach korpusu znajdziemy kunszt znany z modelu M-10.


Doskonałość zapożyczona z modelu M10

Model wyposażono w pełnoklatkowy czujnik obrazu typu CMOS o rozdzielczości 24 milionów pikseli. Został on opracowany przez Leikę we współpracy z belgijsko-francusko-niemiecką firmą CMOSIS. Nowemu przetwornikowi udało się zaszczepić charakterystyczne cechy czujnika CCD, znanego z Leiki M9: naturalne odwzorowanie kolorów oraz niewiarygodną szczegółowość. Sensor pracuje w tandemie z niezwykle wydajnym procesorem Leica Maestro, wykorzystywanym również w systemie Leica S. Zastosowanie technologii CMOS umożliwiło zaimplementowanie w aparacie  funkcji, takich jak podgląd na żywo (Live View) i ostrzenie z pomocą obrazu na ekranie (Focus View). Dodatkową zaletą układu jest niskie zużycie energii, co w zestawie z nowym systemem zasilania z baterią o dwukrotnie zwiększonej wydajności, zapewnia długotrwałą i stabilną pracę.

Podczas pracy w trybach Live View oraz Focus View obraz z matrycy jest wyświetlany na monitorze LCD aparatu, umożliwiając kompozycję, ocenę ostrości, ekspozycji czy kolorystyki. Pomaga w tym wysoka, wynosząca 920 000 pikseli, rozdzielczość monitora, zabezpieczonego warstwą specjalnego szkła, wytrzymałego i odpornego na zarysowania (Corning® Gorilla® Glass).
Funkcja Live View otworzyła nowe horyzonty przed użytkownikiem, poszerzając funkcjonalność aparatu serii M o makrofotografię, wygodne stosowanie teleobiektywów i obiektywów zmiennoogniskowych, również z serii R.

Nastawianie ostrości z wykorzystaniem monitora ułatwia dedykowanym przycisk „focus”, znajdujący się na przedniej ścianie aparatu, w pobliżu spustu migawki, oraz możliwość 10-krotnego powiększenia obrazu na monitorze – aż do osiągnięcia odwzorowania 1:1. Dodatkowo krawędzie obiektów znajdujących się w polu ostrości są oznaczane na czerwono, co ułatwia ocenę kadru podczas ręcznego ogniskowania. Wszystkie te  funkcje znakomicie uzupełniają inne zalety dalmierzowego systemu M, poszerzając funkcjonalność aparatu. Konstrukcja aparatu jest podporządkowana absolutnej niezawodności i długowieczności: tradycyjnie górna i dolna płyta wykonywane są z bloków mosiądzu metodą skrawania na frezarkach numerycznych, a szkielet korpusu skonstruowano z niezwykle sztywnego stopu magnezowego. Korpus został zabezpieczony przed wpływami środowiska za pomocą gumowych uszczelnień, chroniących przed kurzem i wilgocią.

Aparat łatwo sprofilować do swoich potrzeb, a osobiste ustawienie można przenosić między egzemplarzami za pomocą karty SD. Pewny i komfortowy uchwyt zapewnia fotografowi ergonomiczna wypukłość zintegrowana z pokrętłem sterującym.  W pewnym sensie imituje ona dźwignię naciągu migawki w aparatach analogowych, który powszechnie był wykorzystywany przez reporterów jako podparcie dla kciuka.
W sklepach fotograficznych dostępna jest również Leica M10-P w srebrnym wykończeniu.

Autoryzowany sklep fotograficzny Leica e-oko.pl

Dostępność
Brak
Gwarancja
36 miesięcy
Matryca
FullFrame
Rozdzielczość matrycy
18-24 MPx
Rodzaj karty
SDHC/SDXC
Filmowanie
brak możliwości
Czułość
ISO 100 do ISO 50000. powyżej ISO 200 z krokiem co 1/3 ISO; wybierana ręcznie lub automatycznie
Stabilizator obrazu
Nie
Waga
660 g
Wymiary
ok. 139 x 38.5 x 80mm (szerokość x głębokość x wysokość)
Samowyzwalacz
Opóźnienie 2s lub 12s (wybierane w menu). sygnalizacja stanu samowyzwalacza diodą na korpusie oraz na monitorze
Powiększenie
0.73 x
Balans bieli
Automatyczny. ręczny. 8 nastaw predefiniowanych. wybór temperatury barwowej
Złącza
Sanki akcesoriów ze złączami do lampy błyskowej i celownika Visoflex
Wielkość rejestrowanych obrazów
DNG™ - 5976 x 3992 pikseli (24MP). JPEG - 5952 x 3968 pikseli (24MP). 4256 x 2832 pikseli (12MP). 2976 x 1984 pikseli (6MP)
Kod EAN
4022243200005
Nowy produkt

Zobacz także