
Nikkor 24-70/2.8 Z S (seria Z)
Dodatkowe informacje:
- powłoka Arneo
- system wewnętrznego ustawiania ostrości
- szkło ED o niskiej dyspersji
- minimalna odległość ostrzenia 0,38 m

Dodatkowe informacje:
Najtaniej z ostatnich 30 dni
Aparat Nikon Z9 to flagowy model, wyposażony w pełnoklatkową, autorską matrycę CMOS BSI (tylne podświetlenie sensora) FX o rozdzielczości 45,7 megapikseli. Wykonana w technologii warstwowej, zapewnia niezrównaną jakość detali, a jej mechaniczna stabilizacja w pięciu osiach pozwala na redukcję drgań i wydłużenie naświetlania aż o 6 stopni EV, co jest jednym z najlepszych wyników na świecie. Na pokładzie Nikona Z9 znalazł się także nowy procesor EXPEED 7, który otwiera zupełnie nowe możliwości pracy twórczej na planie, w terenie i wszędzie tam, gdzie zechcesz zabrać ze sobą aparat.
Nowy procesor nie tylko umożliwia zdjęcia seryjne w pełnej rozdzielczości w prędkości 20 klatek na sekundę, ale także zapewnia niesamowitą jakość obrazu, także przy wysokich czułościach ISO. Jest on także w stanie przeprocesować nawet najbardziej wymagające ilości danych — w tym wszelkiego rodzaju informacje o fotografowanych obiektach. Nowy system autofokusa wykorzystuje specjalne algorytmy głębokiego uczenia się, aby zapewnić Ci każde zdjęcie ostre w miejscu, które ma być ostre. Dodatkowo 493 punkty ostrości na podstawie detekcji fazy pokrywające prawie całą matrycę zapewniają nie tylko dużą precyzję, ale także szybkość działania — tak cenną w przypadku fotografii reporterskiej i sportowej. Dodatkowo 405 z nich posiada dowolność wyboru, to 5 razy więcej niż w najmocniejszym do tej pory Z7 II! Dziesięć trybów ustawień AF pozwoli dobrać ustawienia nie tylko do swoich preferencji, ale także do każdej sytuacji, która Cię spotka.
System automatycznego ustawiania ostrości w aparacie Z9 posiada wiele trybów rozpoznawania obiektów, nie tylko ludzi, ale także zwierzęta, ptaki, samoloty, auta i motocykle. Po raz pierwszy w historii marki Nikon, zaimplementowano także system przestrzennego śledzenia obiektów - 3D Tracking, który w czasie rzeczywistym utrzymuje ostrość na obiektach poruszających się poza pierwotną płaszczyzną ostrości. Dodatkowo nawet jeżeli fotografowana osoba opuści głowę, tak że nie będzie widać oka, nowy Nikon Z9 będzie utrzymywał ostrość.
Niesamowita prędkość zdjęć w serii do 120 kl./s z pełnym śledzeniem AF/AE (dla rozdzielczości 11 MP w formacie .JPEG, wykorzystując pełną powierzchnię matrycy) sprawia, że aparat ten wyznacza nowe standardy w fotografii sportowej, reporterskiej i przyrodniczej. Możesz także wykonywać zdjęcia z szybkością 20 kl./s w pełnej rozdzielczości 45,7 Mpix i w jednej szybkiej serii rejestrować ponad 1000 zdjęć dzięki bardzo pojemnemu buforowi. Ponad 100 jasnych obiektywów firmy Nikon umożliwia fotografowanie z prędkością do 120 kl./s.
Nowy procesor EXPEED 7 pozwala także na najszybsze na rynku czasy skanowania matrycy, eliminując efekt zakrzywienia dynamicznie poruszających się obiektów, zwany jako "rolling shutter" spowodowane zapisem liniowym. Dodając do tego niesamowicie krótki czas migawki wynoszący 1/32000 s, nawet w przypadku obiektów poruszających się z ogromnymi prędkościami jak np. samoloty, Nikon Z9 poradzi sobie doskonale. W połączeniu z możliwością fotografowania z minimalną
czułością ISO 64 oraz możliwością obniżenia do odpowiednika ISO 32 zapewniają niesamowitą głębię ostrości podczas fotografowania jasnymi obiektywami NIKKOR Z, nawet w ekstremalnie silnym świetle.
Aparat Nikon Z 9 jest wyposażony w najjaśniejszy do tej pory (3000 nitów) wyświetlacz wizjera EVF wykonany w technologii Quad-OLED o powiększeniu 0,80x i rozdzielczości 3,69 Mpix. Dodając do tego odświeżanie na poziomie 120 Hz w połączeniu z technologią dwustrumieniową, która gwarantuje stałą widoczność bez przyciemniania podczas zdjęć w serii. Dzięki temu użytkownik może zobaczyć każdy ruch obiektu lub najmniejszą zmianę w fotografowanej scenie.
Kolejną nowością w Nikonie Z9 to ekran LCD wyposażony w 4-osiową regulacją w pionie i poziomie, pozwalający fotografom na dokładny podgląd i lepszą ergonomię pracy przy nietypowych perspektywach, zarówno podczas zdjęć poziomych jak i pionowych. Nikon zawsze słynął z dopracowanej niemal do perfekcji ergonomii aparatów i rozmieszczenia przycisków funkcyjnych. Nie inaczej jest w przypadku nowego bezlusterkowca Z9. Intuicyjna obsługa i bardzo dobry komfort noszenia za sobą aparatu, to cechy niemniej ważne od wyśrubowanej specyfikacji. opinii profesjonalnych fotografów. Ponadto pod względem wytrzymałości i uszczelnienia przewyższa flagową lustrzankę Nikon D6, dzięki czemu fotografowie mogą uchwycić wszystko, nawet w wymagających warunkach atmosferycznych. Nowy przycisk trybu AF pozwala na przełączanie trybu AF i trybu pól AF podczas fotografowania z włączonym wizjerem elektronicznym. Zarówno wyświetlacz LCD, jak i OLED umieszczony na górze korpusu można szybko włączyć jednym przełącznikiem.
Ekran menu kontekstowego obraca się automatycznie, po przejściu do fotografowania w kadrze pionowym. Przejrzysty i intuicyjny interfejs pozwala na szybką obsługę przy orientacji poziomej, jak i pionowej. Ponadto przyciski funkcyjne, joysticki oraz do zmiany wartości ISO są łatwo dostępne podczas fotografowania w kadrze pionowym.
Aparat Z 9 jest o 20% mniejszy od lustrzanki D6, ale nadal zapewnia znakomity komfort podczas długotrwałych sesji fotograficznych. Głęboko wyprofilowany uchwyt umożliwia pewne trzymanie podczas fotografowania w zarówno w kadrze poziomym, jak i w pionowym, nawet w grubych rękawicach. intuicyjne rozmieszczenie przycisków pozwala na obsługiwanie obiema rękami podczas przeglądania zdjęć.
Dzięki możliwościom, jakie otwiera przed inżynierami nowy procesor, możliwe było opracowanie sensora wykorzystującego jedynie migawkę elektroniczną. Opierając się na szybkości migawki i szybkości przetwarzania liniowego czujnika, umożliwia fotgrafowanie z prędkością do 1/32000 s, redukując zniekształcenia ruchu, zapewniając dokładne odwzorowanie przy dynamicznych scenach. Ponadto, pomimo braku mechanicznej migawki, możliwa jest synchronizacja błysku do czasu migawki wynoszącego 1/200 s., działają także funkcje szybkiej synchronizacji. Nowy nikon Z9 dzięki temu może również działać całkowicie bezgłośnie i nie ma obaw o mechaniczne zużycie lub awarię.
Nowy tryb 3D Tracking w bezlusterkowcu Nikon Z działa także w przypadku nagrywania video. W połączeniu z możliwością nagrywania w 8K 30 przez nawet 125 minut bez przewy, Nikon Z9 jest również najpotężniejszą kamerą wideo w historii firmy. Dostępne jest również pełnoklatkowe nagrywanie 4K, w prędkości do 120p do odtwarzania w nawet 5-krotnie zwolnionym tempie. Korzystając z obszaru rozdzielczości 8K, możliwe jest nagrywanie w UHD 4K 30p, z tak zwanym oversampligiem, gwarantując lepszą ostrość i szczegółowość. Przechwytywanie klatek w wysokiej rozdzielczości jest jeszcze prostsze, pozwalając na uzyskanie odpowiednio zdjęcia 33MP (8K) lub 11MP (4K).
Nowością w Nikonie Z9 jest także nagrywanie wewnętrzne z 10-bitowym kolorem i próbkowaniem 4:2:2 w najnowszych i najbardziej wydajnych kodekach ProRes 422 HQ i HEVC (H.265). Aby uzyskać większą swobodę podczas gradacji kolorów w post, dostępne jest również 10-bitowe ustawienie N-Log, a także płaski profil kolorów. Dodatkowo, HLG (Hybrid Log Gamma) może być używany do tworzenia treści HDR-ready bezpośrednio z aparatu.
Nowe algorytmy sztucznej itneligencji zapewniają jeszcze większą precyzję przy doborze automatycznego balansu bieli - od różnorodnych odcieni skóry po zachody słońca. Doskonale sprawdzi się to podczas wykonywania portretów lub fotografowania w świetle zastanym lub dynamicznie się zmieniającym. Dedykowane algorytmy gwarantują odpowiednią ekspozycję twarzy podczas korzystania z błysku wypełniającego i-TTL.
W zestawie:
Typ |
Aparat bezlusterkowy |
---|---|
Mocowanie obiektywu |
Mocowanie Z firmy Nikon |
Matryca |
FX, 35,9 x 23,9 mm, typu CMOS |
Całkowita liczba pikseli |
52,37 mln |
System usuwania kurzu |
Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu NX Studio) |
Rozdzielczość |
45,7 mln |
Wielkość obrazu (w pikselach) |
Z użyciem obszaru zdjęcia [FX (36 x 24)]: (L) 8256 x 5504 (45,4 mln), (M) 6192 x 4128 (25,6 mln), (S) 4128 x 2752 (11,4 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [DX (24 x 16)]: (L) 5392 x 3592 (19,4 mln), (M) 4032 x 2688 (10,8 mln), (S) 2688 x 1792 (4,8 mln), [1:1 (24 x 24)] z użyciem obszaru zdjęcia: (L) 5504 x 5504 (30,3 mln), (M) 4128 x 4128 (17,0 mln), (S) 2752 x 2752 (7,6 mln), [16:9 (36 x 20)] z użyciem obszaru zdjęcia: (L) 8256 x 4640 (38,3 mln), (M) 6192 x 3480 (21,5 mln), (S) 4128 x 2320 (9,6 mln) |
Format zapisywanych plików |
NEF (RAW): 14-bitowy; do wyboru kompresja bezstratna, wysoka wydajność (wysoka) oraz wysoka wydajność, JPEG: zgodność z podstawowym formatem JPEG; ustawienia kompresji: fine (około 1:4), normal (około 1:8) i basic (około 1:16); dostępne opcje kompresji Priorytet wielkości i Optymalna jakość, NEF (RAW)+JPEG: jedno zdjęcie zapisywane jednocześnie w formatach NEF (RAW) i JPEG |
Ustawienia Picture Control |
Auto, Standardowe, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret, Krajobraz, Równomierne, Kreatywne ustawienia Picture Control (Sen, Poranek, Pop, Niedziela, Smutek, Dramat, Cisza, Surowość, Melancholia, Czystość, Dżins, Zabawka, Sepia, Błękit, Czerwień, Róż, Węgiel, Grafit, Dwoistość, Czerń); możliwość zmiany wybranych ustawień Picture Control, przechowywanie osobistych ustawień Picture Control |
Zapis danych |
CFexpress XQD |
Dwa gniazda kart pamięci |
2 karty CFexpress lub karty XQD, karta w gnieździe 2 może być używana do zapisywania zdjęć w przypadku zapełnienia karty w pierwszym gnieździe, w celu tworzenia kopii zapasowych, w celu osobnego zapisywania zdjęć w formatach NEF (RAW) i JPEG lub w celu zapisywania oddzielnych kopii zdjęć w formacie JPEG o różnych rozmiarach i stopniach kompresji; można kopiować zdjęcia między kartami. |
System plików |
DCF 2.0, Exif 2.32 |
Wizjer |
Wizjer elektroniczny o przekątnej 1,27 cm (0,5 cala), ok. 3690 tys. punktów (technologia Quad VGA) w technologii OLED z funkcją regulacji balansu kolorów oraz sterowaniem jasnością metodą automatyczną lub z wykorzystaniem 16 poziomów jasności |
Pokrycie kadru |
Około 100% w pionie i w poziomie |
Powiększenie |
Około 0,8× (obiektyw 50 mm ustawiony na nieskończoność, -1,0 m-¹) |
Dystans widzenia całej matówki |
23 mm (-1,0 m-¹; od okularu wizjera) |
Korekcja dioptrażu |
-4 - +3 m-¹ |
Czujnik zbliżenia oka |
Automatyczne przełączanie między wyświetlaniem obrazu na monitorze i w wizjerze |
Współpracujące obiektywy |
Obiektywy NIKKOR z mocowaniem Z, obiektywy NIKKOR z mocowaniem F (wymagany adapter do mocowania; mogą obowiązywać ograniczenia) |
Typ migawki |
Migawka elektroniczna z dźwiękiem migawki i lamelkową osłoną matrycy |
Czasy otwarcia migawki |
1/32000 do 30 s (do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV, możliwość wydłużenia do 900 s w trybie M), czas B, ustawienie T |
Czas synchronizacji błysku |
Synchronizacja dla czasu otwarcia migawki 1/250 lub 1/200 s lub dłuższych (należy jednak pamiętać, że liczba przewodnia maleje przy czasach 1/200 do 1/250 s); obsługa automatycznej synchronizacji z krótkimi czasami migawki pozwalająca na stosowanie czasu 1/8000 s lub dłuższego |
Tryby wyzwalania migawki |
S (pojedyncze zdjęcie), CL (wolne seryjne), CH (szybkie seryjne), szybkie rejestrowanie zdjęć, samowyzwalacz |
Częstotliwość zdjęć12 |
Maks. 120 kl./s, Seryjne wolne: ok. 1 do 10 kl./s, Seryjne szybkie: ok. od 10 do 20 kl./s, szybkie rejestrowanie zdjęć (C30): ok. 30 kl./s, szybkie rejestrowanie zdjęć (C120): ok. 120 kl./s |
Samowyzwalacz |
2 s, 5 s, 10 s, 20 s; od 1 do 9 ekspozycji przy interwałach 0,5, 1, 2 lub 3 s |
Pomiar ekspozycji |
Pomiar ekspozycji TTL za pomocą matrycy aparatu |
Sposób pomiaru ekspozycji |
Pomiar matrycowy, centralnie ważony: przypisanie 75% wagi pomiaru do koła o średnicy 12 lub 8 mm na środku kadru albo waga pomiaru może być alternatywnie przypisana na podstawie uśrednienia całego kadru, pomiar punktowy: pomiar z obszaru o średnicy 4 mm na środku wybranego pola AF, pomiar chroniący jasne obszary przed prześwietleniem |
Zakres pomiaru ekspozycji13 |
–3 do +17 EV |
Tryb |
P: automatyka programowa z fleksją programu, S: automatyka z preselekcją czasu, A: automatyka z preselekcją przysłony, M: manualny |
Kompensacja ekspozycji |
-5 do +5 EV (do wyboru regulacja w krokach co 1/3 lub 1/2 EV) |
Blokada ekspozycji |
Blokada zmierzonej wartości jasności |
Czułość ISO |
ISO 64 do 25600, w krokach co 1/3 i 1EV, można również zmniejszać o ok. 0,3, 0,7 lub 1 EV (odpowiednik ISO 32) poniżej ISO 64 oraz zwiększać o ok. 0,3, 0,7, 1 lub 2 EV (odpowiednik ISO 102400) powyżej ISO 25600; dostępny automatyczny dobór ISO (indeks zalecanych ekspozycji) |
Aktywna funkcja D-Lighting |
Automatyczna, Bardzo wysoka 2, Bardzo wysoka 1, Zwiększona, Normalna, Zmniejszona i Wyłączona |
Wielokrotna ekspozycja |
Dodaj, Średnia, Jasno i Ciemno |
Inne opcje |
Nakładka HDR, tryb zdjęć z redukcją migotania |
Autofokus |
Hybrydowy autofokus z detekcją fazową/autofokus z detekcją kontrastu ze wspomaganiem AF |
Zakres detekcji14 |
Od -6,5 do +19 EV (z AF przy słabym oświetleniu: od -8,5 do +19 EV) |
Napęd AF obiektywu |
pojedynczy AF (AF-S); tryb ciągłego AF (AF-C), ciągły AF (AF-F; dostępny tylko w trybie wideo); wyprzedzające śledzenie ostrości, ręczne ustawianie ostrości (M): można korzystać ze wskaźnika ustawienia ostrości |
Pola AF15 |
493 |
Tryb pól AF |
Precyzyjny AF (dostępny tylko w trybie zdjęć), jednopolowy AF, AF z dynamicznym wyborem pola (S, M i L, dostępny tylko w trybie zdjęć); szerokie pole AF (S i L), automatyczny wybór pola AF, śledzenie 3D (dostępne tylko w trybie zdjęć), AF ze śledzeniem obiektu (dostępny tylko w trybie wideo) |
Blokada AF |
Ustawienie ostrości można zablokować, naciskając spust migawki do połowy (w trybie pojedynczego AF/AF-S) lub naciskając środek wybieraka dodatkowego |
Redukcja drgań – aparat |
5-osiowa z przesunięciem matrycy |
Redukcja drgań – obiektyw |
Przesunięcie obiektywu (funkcja dostępna w obiektywach z mechanizmem VR) |
Sterowanie błyskiem |
TTL: sterowanie lampą w trybie i-TTL; zrównoważony błysk wypełniający i-TTL jest używany z pomiarem matrycowym, centralnie ważonym i z pomiarem chroniącym jasne obszary przed prześwietleniem, standardowy błysk wypełniający i-TTL z pomiarem punktowym |
Tryb błysku |
Synchronizacja na przednią kurtynkę migawki, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, synchronizacja na tylną kurtynkę migawki, redukcja efektu czerwonych oczu, redukcja efektu czerwonych oczu przy synchronizacji z długimi czasami ekspozycji, wyłączona |
Kompensacja mocy błysku |
Od –3 do +1 EV w krokach co 1/3 lub 1/2 EV |
Wskaźnik gotowości do błysku |
Świeci po pełnym naładowaniu opcjonalnej lampy błyskowej; miga jako ostrzeżenie o niedoświetleniu po wyzwoleniu błysku z pełną mocą |
Stopka mocowania akcesoriów |
Gniazdo „gorącej stopki” wg ISO 518 ze stykami synchronizacji i danych oraz blokadą zabezpieczającą |
Kreatywny System Oświetlenia Nikon |
Sterowanie lampą w trybie i-TTL, sterowany radiowo, zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia, sterowany optycznie, zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia, oświetlenie modelujące, blokada mocy błysku, informowanie o temperaturze barwowej, automatyczna synchronizacja z krótkimi czasami migawki, ujednolicone sterowanie błyskiem |
Gniazdo wyzwalania błysku |
Gniazdo synchronizacji ISO 519 z gwintem blokującym |
Balans bieli |
Automatyczny (3 rodzaje), automatyczny dla naturalnego oświetlenia, światło słoneczne, pochmurno, cień, światło żarowe, światło jarzeniowe (3 rodzaje), lampa błyskowa, wybór temperatury barwowej (od 2500 K do 10 000 K), pomiar manualny (można zapisać maks. 6 wartości), wszystkie tryby z dokładną regulacją |
Typy braketingu |
Ekspozycja i/lub moc błysku, balans bieli, ADL |
Filmy - pomiar ekspozycji |
Pomiar ekspozycji TTL za pomocą matrycy głównej, pomiar TTL za pomocą matrycy aparatu |
Filmy - sposób pomiaru ekspozycji |
Pomiar matrycowy, centralnie ważony lub chroniący jasne obszary przed prześwietleniem |
Filmy - wielkość klatki (w pikselach) i częstotliwość klatek16 |
7680 x 4320 (8K UHD): 30p (progresywny)/25p/24p, 3840 x 2160 (4K UHD): 120p/100p/60p/50p/30p/25p/24p, 1920 x 1080: 120p/100p/60p/50p/30p/25p/24p |
Filmy - format plików |
MOV, MP4 |
Filmy - kompresja wideo |
Apple ProRes 422 HQ (10-bitowy), H.265/HEVC (8-bitowy/10-bitowy), H.264/AVC (8-bitowy) |
Filmy - format zapisu dźwięku |
Liniowy PCM (dla filmów rejestrowanych w formacie MOV), AAC (dla filmów rejestrowanych w formacie MP4) |
Filmy - sposób zapisu dźwięku |
Wbudowany mikrofon stereofoniczny lub zewnętrzny mikrofon z opcją wytłumienia; możliwość regulowania czułości |
Film – kompensacja ekspozycji |
-3 do +3 EV (do wyboru regulacja w krokach co 1/3 lub 1/2 EV) |
Filmy - czułość ISO |
Tryb M: Wybór ręczny (ISO 64 do 25600), do wyboru regulacja w krokach 1/3 lub 1 EV) z dostępnymi opcjami odpowiednika około 0,3, 0,7, 1 lub 2 EV (odpowiednik ISO 102400) powyżej ISO 25600, dostępny automatyczny dobór ISO (ISO 64 do Hi 2,0) z możliwością wyboru maksymalnej wartości; tryby P, S, A: automatyczny dobór czułości ISO (ISO 64 do Hi 2,0) z możliwością wyboru maksymalnej wartości (indeks zalecanych ekspozycji) |
Filmy – aktywna funkcja D-Lighting |
Bardzo wysoka, Zwiększona, Normalna, Zmniejszona i Wyłączona |
Filmy – inne opcje |
Nagrywanie filmów poklatkowych, elektroniczna redukcja drgań, kody czasowe, wideo w formacie logarytmicznym (N-Log) oraz HDR (HLG) |
Monitor |
Przekątna 8 cm (3,2 cala); odchylany w pionie i poziomie, dotykowy wyświetlacz LCD TFT o kącie oglądania wynoszącym 170°, pokryciu kadru wynoszącym około 100%, z funkcją regulacji balansu kolorów i możliwością sterowania jasnością metodą ręczną z wykorzystaniem 11 poziomów; około 2 100 000 punktów |
Odtwarzanie |
Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (maks. liczba zdjęć: 4, 9 lub 72), powiększenie w trybie odtwarzania, przycinanie powiększenia w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, wyświetlanie histogramów, wskazanie obszarów prześwietlonych, informacje o zdjęciu, wyświetlanie danych pozycji, automatyczne obracanie zdjęć, ocenianie zdjęć, rejestrowanie i odtwarzanie notatek głosowych, osadzanie i wyświetlanie informacji IPTC |
USB |
Złącze USB typu C (USB SuperSpeed), zalecane połączenie z wbudowanym portem USB |
Wyjście HDMI |
Złącze HDMI typu A |
Wejście Audio |
Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm; zasilanie po podłączeniu) |
Wyjście Audio |
Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm) |
10-stykowe gniazdo zdalnego sterowania |
Wbudowane (może być używane z przewodami zdalnego sterowania MC-30A/MC-36A i innymi akcesoriami opcjonalnymi) |
Ethernet |
Złącze RJ-45; standardy: IEEE 802.3ab (1000BASE-T), IEEE 802.3u (100BASE-TX), IEEE 802.3 (10BASE-T) prędkość transmisji danych: 1000/100/10 Mb/s z automatycznym wykrywaniem; port: 1000BASE-T/100BASE-TX/10BASE-T (AUTO-MDIX) |
Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) |
IEEE 802.11b/g/n/a/ac |
Częstotliwość działania Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) |
Od 2412 do 2462 MHz (kanał 11) i od 5180 do 5320 MHz |
Maksymalna moc wyjściowa sieci Wi-Fi (bezprzewodowej sieci LAN) |
Pasmo 2,4 GHz: 8,4 dBm, pasmo 5 GHz: 9,0 dBm |
Bezpieczeństwo Wi-Fi (bezprzewodowy LAN) |
System otwarty, WPA2-PSK, WPA3-SAE |
Standardy Bluetooth |
Specyfikacja Bluetooth – wersja 5.0, Bluetooth: od 2402 do 2480 MHz, Bluetooth Low Energy: od 2402 do 2480 MHz, Bluetooth: 2,9 dBm, Bluetooth Low Energy: 1,4 dBm, zasięg (w linii wzroku): ok. 10 m |
Obsługiwane systemy GNS |
GPS (USA), GLONASS (Rosja), QZSS (Japonia) |
Zbierane dane |
Szerokość, długość geograficzna, wysokość n.p.m., czas uniwersalny UTC (Universal Coordinated Time) |
Synchronizacja zegara |
Zegar aparatu może być synchronizowany z czas uzyskany przez GNSS |
Dzienniki śledzenia |
Zgodne ze standardem NMEA |
Odstęp czasowy rejestrowania |
15 s, 30 s, 1 min, 2 min, 5 min |
Maksymalny czas rejestrowania dziennika |
6, 12 lub 24 godziny |
Usuwanie dziennika |
Obsługiwane |
Bateria |
Jeden akumulator jonowo-litowy EN-EL18d, można również stosować akumulatory EN-EL18c, EN-EL18b, EN-EL18a i EN-EL18. Należy jednak pamiętać, że liczba zdjęć po jednorazowym naładowaniu akumulatora będzie mniejsza niż w przypadku akumulatora EN-EL18d. Ładowarkę sieciową EH-7P można stosować wyłącznie do ładowania akumulatorów EN-EL18d, EN-EL18c i EN-EL18b. |
Zasilacz |
Ładowarka sieciowa EH-7P; EH-6d wymaga złącza zasilania EP-6a (sprzedawanego oddzielnie) |
Gniazdo statywowe |
0,635 cm (1/4 cala, ISO 1222) |
Wymiary (S x W x G) |
Około 149 x 149,5 x 90,5 mm |
Masa |
Około 1340 g z akumulatorem i dwiema kartami pamięci, bez pokrywki bagnetu korpusu i pokrywki sanek mocujących; około 1160 g (sam korpus aparatu) |
Zakres dozwolonych temperatur |
Od -10°C do +40°C |
Zakres dozwolonej wilgotności |
85% lub mniej (bez kondensacji) |
Akcesoria dostarczone w zestawie |
Pokrywka bagnetu korpusu BF-N1, akumulator jonowo-litowy EN-EL18d z pokrywką styków, ładowarka MH-33, ładowarka sieciowa EH-7P (dostarczana z adapterem wtyczki lub kablem zasilającym typu odpowiedniego dla kraju bądź regionu sprzedaży), zatrzask kabla HDMI/USB, pasek AN-DC24, kabel USB UC-E24, pokrywka sanek mocujących BS-1 (zamocowana do aparatu) |
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Główne cechy:
Główne cechy:
Dodatkowe informacje: