Sony 35/1.4 FE ZA Distagon T*
Dodatkowe informacje:
- wysoka jakość odwzorowania obrazu
- powłoka przeciwodblaskowa ZEISS T*
- 9-listkowa przysłona kołowa
- średnica filtra 72 mm
Dodatkowe informacje:
Najtaniej z ostatnich 30 dni
Trzecia generacja pełnoklatkowego studyjnego bezlusterkowca dostępnego w sklepach fotograficznych od końca 2017 roku. Model A7R III to zdobywca prestiżowej nagrody TIPA World Awards 2018 w kategorii NAJLEPSZY SPECJALISTYCZNY, BEZLUSTERKOWY, PEŁNOKLATKOWY APARAT CSC.
Aparat w wersji A, jest nowszą i ulepszoną wersją tego modelu:
- gniazdo USB 3.2 zamiast wcześniej stosowanego 3.1
- ekran LCD o większej rozdzielczości - 2.36 mln punktów zamiast 1.44 mln.
Nowy poziom jakości obrazu
W korpusie umieszczono tę samą matrycę o rozdzielczości 42,2 Mpx, wykonaną w technologii BSI CMOS. Zmiany zaszły jednak w zastosowanym procesorze, który został dodatkowo podkręcony. Skutkuje to zwiększeniem zakresu tonalnego, redukcją szumów przy pracy na wyższych czułościach oraz szybszym przetwarzaniem danych. Dodatkowo, matryca zbudowana została w systemie gapless-on-chip, który dzięki wyeliminowaniu przerw między elementami przechwytującymi światło zapewnia lepszą jego transmisję i bardziej szczegółową rejestrację obrazu. Sony wprowadziło również nowy tryb, dzięki któremu aparat jest w stanie wygenerować zdjęcia w rozdzielczości nawet 170Mpx. Pixel Shift Multi – bo o nim mowa, sprawi, że otrzymamy zdjęcia, które charakteryzować się będą niespotykaną dokładnością kolorów. Nowy tryb idealnie nadaje się do utrwalania wszelkich statycznych obrazów bogatych w detale, w tym zdjęć architektury i dzieł sztuki. Nowe możliwości pozwoliły również zwiększyć zakres czułości matrycy do rozszerzonego 50-102400 ISO, oraz klatkaż do 10kl/s, przy czym do prędkości 8fps nie występuje tzw. blackout.
Udoskonalony system AF
Dzięki zmianom wprowadzonym w sercu aparatu znacząco podniosła się efektywność systemu AF. 399-polowy układ detekcji fazy wspierany jest teraz przez 425 pól detekcji kontrastu i zapewnia jeszcze lepsze i szybsze śledzenie we wszystkich prędkościach i trybach. Aparat pracuje również zdecydowanie lepiej i szybciej przy współpracy ze szkłami systemu Sony A (przy wykorzystaniu przejściówek LAEA3 i LAEA4), oferując wsparcie wszystkich trybów AF łącznie ze śledzeniem oka. Tryb ten ponadto według producenta jest 2 razy efektywniejszy niż w poprzednim modelu.
Ergonomiczny korpus bogaty w technologie
Model A7R III zaopatrzono w wizjer elektroniczny OLED Tru-Finder, którego wysoka rozdzielczość (Quad-VGA / około 3,686 mln punktów) umożliwia wyjątkowo dokładne i wierne ukazywanie szczegółów. Pokrywająca go powłoka ZEISS® T* redukuje poziom refleksów. Osadzaniu się zanieczyszczeń przeciwdziała z kolei zawarty w powłoce zewnętrznej soczewki fluor. Technologia WhiteMagic™ zastosowana w ekranie LCD poprawia widoczność obrazu przy dużej jasności, czyli np. w plenerze. Obraz widoczny w wizjerze i na monitorze można oglądać w dwóch jakościach: „standardowej” i „wysokiej”, wybierając tę drugą aparat korzysta z dużej ilości danych, by wyświetlany obraz był szczegółowy i naturalny. A7R III rejestruje obrazy w jakości 4K - oczywiście na kartę. Obsługuje profile S-Log2 i S-Log3, a także nowy profil HLG-Gamma. W rozdzielczości FullHD nagramy materiał z prędkością 120kl/s. Dostępne są do wyboru nowe kodeki oraz tryby, w tym Super35 sczytywane z całej matrycy w rozdzielczości 5K. Korpus zyskał dotykowy ekran, poprzez który sterować można punktami autofocusa. Usprawniono ergonomię obsługi, przenosząc przycisk rejestracji filmów pod kciuk, dodając dodatkowy joystick, powiększając tylne pokrętło i rozdzielając przyciski AE i AL. Nowa "R-ka" zyskała także zasilanie znane już z Sony A9, czego efektem jest wydłużony prawie dwukrotnie czas możliwej pracy. Aparat wyposażony jest w dwa gniazda na karty pamięci, z których jedno obsługuje karty SD w standardzie UHS-II. Jak na prawdziwie studyjny aparat Sony A7R III ma wbudowany terminal synchronizacji - nieco za późno, ale z pewnością rozwiąże to problemy niektórych użytkowników i pozwoli na łatwą pracę z różnymi zewnętrznymi systemami oświetleniowymi.
Pakiet „Imaging Edge”
Twórczą pracę z użyciem aparatu Sony wspiera oprogramowanie „Imaging Edge”, w którego skład wchodzą trzy bezpłatne programy komputerowe: „Remote” (Pilot), Viewer” (Przeglądarka) i „Edit” (Edytor), dzięki którym możemy kontrolować cały proces zdjęciowy od przygotowań aż po postprodukcję. Zapewniają one zdalne sterowanie aparatem z podłączonego komputera, podgląd rejestrowanego przez aparat obrazu oraz „wywoływanie” na komputerze plików RAW.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów Sony oraz innych marek dostępną w naszym sklepie fotograficznym. Informujemy, że istnieje możliwość rozłożenia zakupu na raty.
Autoryzowany sklep Sony e-oko.pl
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe informacje: