Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Nikon D6 BODY profesjonalny sklep fotograficzny w centrum Warszawy
Obniżka - 2 296,00 zł
SKLEP
  • Nikon D6 BODY profesjonalny sklep fotograficzny w centrum Warszawy
  • Nikon D6 BODY przyjmujemy używane aparaty foto w rozliczeniu

Nikon D6 BODY Od RĘKI! Black Friday

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Dodatkowe informacje:

  • matryca CMOS 20,8 Mpx
  • wykrywanie i śledzenie oka!
  • 105 pól krzyżowych AF
  • zdjęcia seryjne do 14 kl./s
  • filmy 4K
29 998,00 zł
32 294,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Nikon D6 BODY


Moc obrazu
D6 to odpowiedź na potrzeby profesjonalistów, którzy wymagają optymalnego połączenia szybkości i dokładności, niezależnie od tego, czy fotografują aktualne wydarzenia czy międzynarodowe rozgrywki sportowe. Dzięki najbardziej zaawansowanemu jak dotąd systemowi AF firmy Nikon i szybkiemu przesyłaniu obrazu w czasie rzeczywistym ta pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa pozwoli Ci uchwycić najważniejsze chwile. Za każdym razem.

Fotografując aparatem, który pozwala odpowiednio reagować w każdej sytuacji, możesz w pełni wykorzystać swoje doświadczenie i zrealizować zaplanowane ujęcia. Nawet w najtrudniejszych warunkach. Ta lustrzanka cyfrowa z nowym systemem AF, procesorem EXPEED 6, wytrzymałym korpusem i szybkimi wbudowanymi połączeniami pozwoli Ci robić doskonałe zdjęcia w każdej scenerii. Nie możesz kontrolować akcji, oświetlenia ani warunków. Ale masz kontrolę nad aparatem Nikon D6.

Niezwykłe możliwości automatycznego ustawiania ostrości
Jak to wszystko uchwycić? Dedykowany system AF jest szybszy niż kiedykolwiek wcześniej. Układ 105 czujników krzyżowych z możliwością wyboru zapewnia o 1,6 razy większą gęstość pokrycia kadru niż w modelu D5. Wybór pola AF z grupy oraz większa liczba ustawień niestandardowych dają niezrównane możliwości śledzenia. Ulepszony system rozpoznawania scenerii pozwala na wyższą precyzję ustawiania ostrości. Nikon D6 oferuje więcej możliwości przewidywania i uwieczniania akcji niż jakikolwiek wcześniejszy model.Uchwyć najlepszy kadr
Większy zakres wyboru pola AF z grupy pozwala zoptymalizować konfigurację AF dla każdego zadania. Omijaj przeszkody na linii wzroku, takie jak siatki tenisowe, i zdobądź czyste ujęcia akcji.Oczy na pierwszym planie
Nikon D6 to pierwsza lustrzanka cyfrowa, która umożliwia priorytetowe ustawienie ostrości na oczach fotografowanej osoby podczas korzystania z automatycznego wyboru pola AF lub śledzenia 3D. W połączeniu z szerszym pokryciem kadru o dużej gęstości bez problemu uchwycisz determinację w oczach zawodnika.Przewiduj akcję
Aparat Nikon D6 pozwala zdefiniować punkt początkowy ostrości podczas fotografowania w trybie automatycznego wyboru pola AF. Do uchwycenia i śledzenia obiektu wykorzystuje informacje ze wszystkich 105 pól AF, dzięki czemu Ty możesz spokojnie skoncentrować się na kadrowaniu.

Doskonałość w każdym świetle
Śledzenie jest fenomenalnie precyzyjne, nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych. Czułość AF do -4,5 EV w centralnym polu AF i -4 EV we wszystkich pozostałych polach pozwala śledzić akcję także w nocy.Gdy akcja toczy się błyskawicznie, a Ty masz tylko jedną szansę na dobre ujęcie, aparat D6 służy funkcją zdjęć seryjnych o szybkości do 14 kl./s z pełnym śledzeniem AF/AE. Zaprojektowany na nowo mechanizm lustra znacznie redukuje zjawisko odbijania, pozwalając uzyskać ostrzejszy i bardziej stabilny obraz w wizjerze.

Rób zdjęcia w pełnej rozdzielczości z prędkością do 10,5 kl./s i śledzeniem AE w trybie bezgłośnego fotografowania. Możesz także bezgłośnie fotografować z interwalometrem oraz nagrywać filmy poklatkowe — zdjęcia są wykonywane przy użyciu elektronicznej migawki, co zapobiega zużyciu migawki mechanicznej.

Chcesz pokazać każdą fazę ruchu? W trybie filmowania z podglądem na żywo aparat D6 pozwala rejestrować sekwencje zdjęć o rozdzielczości 8 MP z prędkością 30 kl./s oraz sekwencje zdjęć o rozdzielczości 2 MP z prędkością 60 kl./s. Pełne śledzenie AE jest dostępne przy obu prędkościach.

Gdy pracujesz pod presją czasu, jakość plików przesyłanych bezpośrednio z aparatu ma kluczowe znaczenie. Nikon D6 zapewnia wyjątkowo czyste zdjęcia, a nowy algorytm automatycznego balansu bieli pozwala uzyskać fenomenalną dokładność kolorów i wierne odwzorowanie odcieni skóry. Wyjątkowo duży zakres dynamiki jest niezależny od czułości ISO. Na stadionie czy na stoku — możesz liczyć na doskonałe zdjęcia w każdych warunkach.

Widok w czasie rzeczywistym
Śledź akcję w czasie rzeczywistym, nawet podczas wykonywania szybkich zdjęć seryjnych długim obiektywem. W wizjerze optycznym 0,72x z technologią OLED zobaczysz ostro każdy szczegół akcji bez żadnych opóźnień.
Wskaźniki pochylenia i przechylenia są wyświetlane w wizjerze.Zapisywanie ustawień
Nieprzewidywalność przestaje być problemem, gdy możesz szybko i bezproblemowo dostosować się do każdej sytuacji. Możesz wykorzystać wstępnie zaprogramowane ustawienia, które teraz obejmują m.in. ustawienia balansu bieli, wzorów AF i blokady AF.Wszechstronne gniazda kart
Rejestruj jednocześnie zdjęcia JPEG+ i JPEG w dwóch gniazdach, które obsługują karty CFexpress i XQD. Z łatwością zapisuj małe lub średnie pliki JPEG na karcie w drugim gnieździe, aby szybciej przesyłać zdjęcia.Szybsze przesyłanie, uproszczona organizacja pracy
Podczas projektowania aparatu uwzględniono uwagi fotografów, dlatego umożliwia on szybkie i proste przesyłanie zdjęć. Dzięki szybkim wbudowanym połączeniom Wi-Fi i Bluetooth możesz wysyłać najlepsze zdjęcia bezpośrednio do klientów. Natychmiast. Możesz też sprawdzać, wybierać i ustalać priorytety kluczowych zdjęć za pomocą precyzyjnego monitora dotykowego o wyjątkowo ostrym obrazie. Szybkość transferu jest najwyższa w branży, także podczas fotografowania.Więcej sposobów wyboru przesyłanych zdjęć daje przewagę, gdy liczy się każda sekunda. Użyj głównego gniazda karty, aby potwierdzić ostrość na większym zdjęciu w formacie JPEG+, a następnie przełącz się na drugie gniazdo karty, aby szybko przesłać małe lub średnie pliki JPEG. Niechciane obrazy można usuwać jednocześnie z obu gniazd.

Zapisuj prawa autorskie, oceny i notatki głosowe, a następnie przypisz te informacje do zdjęć za pomocą prostych ruchów w górę lub w dół. Podczas sortowania zdjęć możesz usuwać obrazy i ich notatki głosowe lub tylko notatki głosowe. W czasie odtwarzania możesz filtrować pliki według ochrony, oceny i stanu przesyłania.

Przesyłając zdjęcia do komputera za pośrednictwem przewodowej sieci LAN lub połączenia Wi-Fi aparatu, umieść najlepsze zdjęcia na górze kolejki. Podczas odtwarzania możesz nadawać zdjęciom priorytet za pomocą gestu przesunięcia lub przycisku Fn.

BLUETOOTH
Przesyłaj zdjęcia do mediów społecznościowych bezpośrednio z toru wyścigowego. Po nawiązaniu połączenia przez Bluetooth aparat może przesyłać zdjęcia do urządzenia inteligentnego z zainstalowaną aplikacją SnapBridge. Urządzenie inteligentne może również służyć jako pilot.

WI-FI
Połącz się z komputerem przy użyciu wbudowanego modułu Wi-Fi aparatu. Możesz też połączyć się z siecią bezprzewodową na odległość do 200 m za pomocą kompatybilnego przekaźnika bezprzewodowego WT-6. Przekaźnik WT-6 obsługuje bezprzewodową sieć LAN IEEE802.11ac i może być używany jako odbiornik zdalny w trybie HTTP.NAJSZYBSZY W BRANŻY
Podłącz kabel sieciowy do aparatu i przesyłaj zdjęcia bezpośrednio na komputer lub serwer FTP z niewiarygodną szybkością. Przewodowa sieć LAN aparatu obsługuje standard 1000BASE-T i zapewnia o ok. 15% szybszy transfer niż uznany model D5.Pracuj w każdej lokalizacji
Wyświetlacze o wyższej rozdzielczości zapewniają lepszą widoczność i czytelność. Ulepszenia w zakresie ergonomii zapewniają łatwy dostęp do głównych portów, nawet podczas fotografowania z podłączonym przekaźnikiem bezprzewodowym.Nikon D6 jest również zgodny z zaufanymi zabezpieczeniami Kensington, które dbają o bezpieczeństwo Twojego sprzętu podczas pracy z wieloma urządzeniami.

Rób zdjęcia w każdych warunkach
Od ekstremalnych temperatur i wilgotności po uderzenia aparatu w teleobiektyw podczas noszenia sprzętu — wytrzymałość aparatu D6 zapewnia ten sam solidny korpus co w modelu D5, tak cenionym przez profesjonalistów. Gdy fotografujesz w sytuacji obfitującej w problemy, ostatnią rzeczą, o którą chcesz się martwić, jest aparat. Z modelem D6 możesz fotografować bez obaw.


Typ

Lustrzanka cyfrowa

Mocowanie obiektywu

Mocowanie F firmy Nikon (napęd autofokusa za pośrednictwem bagnetu i styków AF)

Matryca

FX, 35,9 x 23,9 mm, typu CMOS

Całkowita liczba pikseli

21,33 mln pikseli

System usuwania kurzu

Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)

Rozdzielczość

20,8 mln pikseli

Wielkość obrazu (w pikselach)

Z użyciem obszaru zdjęcia [FX (36 x 24)]: (L) 5568 x 3712 (20,7 mln), (M) 4176 x 2784 (11,6 mln), (S) 2784 x 1856 (5,2 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [1,2 x (30 x 20)]: (L) 4640 x 3088 (14,3 mln), (M) 3472 x 2312 (8,0 mln), (S) 2320 x 1544 (3,6 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [DX (24 x 16)]: (L) 3648 x 2432 (8,9 mln), (M) 2736 x 1824 (5,0 mln), (S) 1824 x 1216 (2,2 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [5:4 (30 x 24)]: (L) 4640 x 3712 (17,2 mln), (M) 3472 x 2784 (9,7 mln), (S) 2320 x 1856 (4,3 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [1:1 (24 x 24)]: (L) 3712 x 3712 (13,8 mln), (M) 2784 x 2784 (7,8 mln), (S) 1856 x 1856 (3,4 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [16:9 (36 x 20)]: (L) 5568 x 3128 (17,4 mln), (M) 4176 x 2344 (9,8 mln), (S) 2784 x 1560 (4,3 mln), zdjęcia wykonane podczas filmowania przy rozmiarze klatki 3840 x 2160: 3840 x 2160, zdjęcia wykonane podczas filmowania przy rozmiarze klatki 1920 x 1080: 1920 x 1080, zdjęcia wykonane podczas filmowania przy rozmiarze klatki 1280 x 720: 1280 x 720

Format zapisywanych plików

NEF (RAW): 12- lub 14-bitowy (z kompresją bezstratną lub stratną albo bez kompresji); dostępne duże, średnie i małe (zdjęcia małe i średnie są rejestrowane z 12-bitową głębią kolorów przy użyciu kompresji bezstratnej), JPEG: zgodność z podstawowym formatem JPEG; ustawienia kompresji: fine (około 1:4), normal (około 1:8) i basic (około 1:16); dostępne opcje kompresji Priorytet wielkości i Optymalna jakość, NEF (RAW)+JPEG: jedno zdjęcie zapisywane jednocześnie w formatach NEF (RAW) i JPEG

Ustawienia Picture Control

Auto, Standardowe, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret, Krajobraz, Równomierne, Kreatywne ustawienia Picture Control (Sen, Poranek, Pop, Niedziela, Smutek, Dramat, Cisza, Surowość, Melancholia, Czystość, Dżins, Zabawka, Sepia, Błękit, Czerwień, Róż, Węgiel, Grafit, Dwoistość, Czerń); możliwość zmiany wybranych ustawień Picture Control, przechowywanie osobistych ustawień Picture Control

Zapis danych

CFexpress (typu B) i karty pamięci XQD

Dwa gniazda kart pamięci

2 karty CFexpress (typu B) lub 2 karty XQD, karta w gnieździe 2 może być używana do zapisywania zdjęć w przypadku zapełnienia karty w pierwszym gnieździe, w celu tworzenia kopii zapasowych, w celu osobnego zapisywania kopii zdjęć w formatach NEF i JPEG rejestrowanych po wybraniu ustawienia jakości zdjęcia NEF (RAW) + JPEG lub w celu zapisywania oddzielnych kopii zdjęć w formacie JPEG o różnych rozmiarach i stopniach kompresji; można kopiować zdjęcia między kartami

System plików

DCF 2.0, Exif 2.31

Wizjer

Wizjer lustrzanki z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka

Pokrycie kadru

FX: około 100% w poziomie i w pionie; 1,2x: około 97% w poziomie i w pionie; DX: około 97% w poziomie i w pionie; 5:4: około 97% w poziomie i 100% w pionie; 1:1: około 95% w poziomie i 100% w pionie; 16:9: około 100% w poziomie i 96% w pionie

Powiększenie

Około 0,72× (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność, -1,0 m-¹)

Dystans widzenia całej matówki

17 mm (-1,0 m-¹; od okularu wizjera)

Korekcja dioptrażu

-3 do +1 m-¹

Matówka

BriteView Clear Matte Mark X typu B (z ramkami pól AF, można wyświetlić linie kadrowania)

Lustro

Szybkopowrotne

Podgląd głębi ostrości

Tak, po naciśnięciu przycisku Pv przysłona obiektywu jest przymykana do wartości wybranej przez użytkownika (w trybach A i M) lub przez aparat (w trybach P i S)

Przysłona obiektywu

Sterowana elektronicznie, automatyczna

Współpracujące obiektywy

Obiektywy typu G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), inne obiektywy AF NIKKOR (z wyjątkiem obiektywów IX NIKKOR i obiektywów do aparatu F3AF), obiektywy AI-P NIKKOR, obiektywy DX (z użyciem obszaru zdjęcia [DX 24 x 16]), obiektywy AI bez procesora (tylko tryby ekspozycji A i M). Podczas fotografowania z użyciem wizjera, wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub większym. Z obiektywami o otworze względnym f/8 lub większym wskaźnik obsługuje 15 pól AF.

Typ migawki

Mechaniczna, sterowana elektronicznie, szczelinowa o pionowym przebiegu szczeliny w płaszczyźnie ostrości; elektroniczna przednia kurtynka migawki, migawka elektroniczna

Czasy otwarcia migawki

1/8000 do 30 s (do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV, możliwość wydłużenia do 900 s w trybie M), czas B, ustawienie T, X250

Czas synchronizacji błysku

X = 1/250 s; synchronizacja dla czasu otwarcia migawki 1/250 s lub dłuższego; obsługa automatycznej synchronizacji z krótkimi czasami migawki

Tryby wyzwalania migawki

S (pojedyncze zdjęcie), CL (seryjne wolne), CH (seryjne szybkie), Q (pojedyncze ciche), Samowyzwalacz, MUP (podnoszenie lustra)

Częstotliwość zdjęć

Maks. 14 kl./s, CL: 1 do 10 kl./s, CH: 10 do 14 kl./s, Q: 1 do 5 kl./s

Samowyzwalacz

2 s, 5 s, 10 s, 20 s; od 1 do 9 ekspozycji przy interwałach 0,5, 1, 2 lub 3 s

Pomiar ekspozycji

Fotografowanie z użyciem wizjera: Pomiar ekspozycji TTL za pomocą czujnika RGB o rozdzielczości ok. 180 000 pikseli; Podgląd na żywo: pomiar ekspozycji TTL za pomocą matrycy

Sposób pomiaru ekspozycji

Matrycowy: matrycowy pomiar ekspozycji 3D Color Matrix III (obiektywy typu G, E i D); matrycowy pomiar ekspozycji Color Matrix III (inne obiektywy z procesorem); matrycowy pomiar ekspozycji Color Matrix jest dostępny w przypadku obiektywów bez procesora, jeśli użytkownik wprowadzi ich dane; Centralnie ważony: 75% wagi pomiaru przypisane do obszaru o średnicy 12 mm na środku kadru; średnicę obszaru można zmienić na 8, 15 lub 20 mm albo dokonywać pomiaru na podstawie uśrednienia całego kadru (w przypadku obiektywów bez procesora lub AF-S Fisheye NIKKOR 8–15mm f/3.5–4.5E ED używany jest obszar o średnicy 12 mm); Punktowy: pomiar w kole o średnicy 4 mm (około 1,5% powierzchni kadru) ustawionym na wybranym polu AF (lub centralnym polu AF, gdy używany jest obiektyw bez procesora lub AF-S Fisheye NIKKOR 8–15mm f/3.5–4.5E ED); Chroniący jasne obszary przed prześwietleniem: dostępny w przypadku obiektywów G, E i D

Zakres pomiaru ekspozycji

Pomiar matrycowy lub centralnie ważony: od -3 do +20 EV, pomiar punktowy: od 2 do 20 EV, pomiar chroniący jasne obszary przed prześwietleniem: od 0 do 20 EV

Sprzeżenie światłomierza

Procesor i mechanizm AI

Tryb

P (automatyka programowa z fleksją programu); S (automatyka z preselekcją czasu); A (automatyka z preselekcją przysłony); M (manualny)

Kompensacja ekzpocyji

–5 do +5 EV; -3 do +3 EV podczas filmowania (do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV)

Blokada ekspozycji

Blokada zmierzonej wartości jasności

Czułość ISO

ISO 100 do 102400 (do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV), czułość można też zmniejszać o około 0,3, 0,5, 0,7 lub 1 EV (odpowiednik ISO 50) poniżej czułości ISO 100 oraz zwiększać o około 0,3, 0,5, 0,7, 1, 2, 3, 4 lub 5 EV (odpowiednik ISO 3280000) powyżej czułości ISO 102400, dostępny automatyczny dobór ISO

Aktywna funkcja D-Lighting

Do wyboru są następujące ustawienia: Automatyczna, Bardzo wysoka +2, Bardzo wysoka +1, Zwiększona, Normalna, Zmniejszona i Wyłączona

Autofokus

Fotografowanie z użyciem wizjera: Detekcja fazowa TTL; 105 pól AF, z których wszystkie są czujnikami krzyżowymi, a 15 działa przy otworze względnym f/8; detekcja przy użyciu modułu autofokusa Multi-CAM 37K; obsługiwana dokładna regulacja autofokusa Podgląd na żywo: AF z detekcją kontrastu dostępny we wszystkich polach w kadrze; podczas korzystania z funkcji wykrywania twarzy lub śledzenia obiektu pole AF wybiera aparat

Zakres detekcji

-4,5 do +20 EV (ISO 100, 20°C)

Napęd AF obiektywu

Pojedynczy AF (AF-S), tryb ciągłego AF (AF-C, wyprzedzające śledzenie ostrości włączane automatycznie przy zmianie stanu fotografowanego obiektu), ciągły AF (AF-F, tylko w podglądzie na żywo i w trybie filmowania), ręczne ustawianie ostrości (M): można korzystać ze wskaźnika ustawienia ostrości

Pola AF

105 pól AF (można wybrać 105, 27 lub 15 pól dostępnych do wyboru podczas fotografowania z użyciem wizjera)

Tryb pól AF

Fotografowanie z użyciem wizjera: jednopolowy AF; AF z dynamicznym wyborem pola (9, 25, 49 lub 105 pól); śledzenie 3D; wybór pola AF z grupy; wybór pola AF z grupy (C1); wybór pola AF z grupy (C2); automatyczny wybór pola AF; Podgląd na żywo: AF z wykrywaniem twarzy, szerokie pole AF, normalne pole AF, AF ze śledzeniem obiektu

Blokada AF

Ustawienie ostrości można zablokować, naciskając spust migawki do połowy (w trybie pojedynczego AF/AF-S) lub naciskając środek wybieraka dodatkowego

Sterowanie błyskiem

Sterowanie lampą w trybie TTL za pomocą czujnika RGB o rozdzielczości ok. 180 tys. pikseli; sterowanie lampą w trybie i-TTL; zrównoważony błysk wypełniający i-TTL dla lustrzanek cyfrowych jest używany z pomiarem matrycowym, centralnie ważonym i z pomiarem chroniącym jasne obszary przed prześwietleniem; standardowy błysk wypełniający i-TTL dla lustrzanek cyfrowych z pomiarem punktowym

Tryb błysku

Synchronizacja na przednią kurtynkę migawki, redukcja efektu czerwonych oczu, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, redukcja efektu czerwonych oczu przy synchronizacji z długimi czasami ekspozycji, synchronizacja na tylną kurtynkę migawki, wyłączona

Kompensacja mocy błysku

–3 do +1 EV (do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV)

Wskaźnik gotowości do błysku

Świeci po pełnym naładowaniu opcjonalnej lampy błyskowej, miga po wyzwoleniu błysku z pełną mocą

Stopka mocowania akcesoriów

Gniazdo „gorącej stopki” ISO 518 ze stykami synchronizacji i danych oraz blokadą zabezpieczającą

Kreatywny System Oświetlenia Nikon

Sterowanie lampą w trybie i-TTL, sterowany radiowo, zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia, sterowany optycznie, zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia, oświetlenie modelujące, blokada mocy błysku, informowanie o temperaturze barwowej, automatyczna synchronizacja z krótkimi czasami migawki, wspomaganie wielopolowego AF (fotografowanie z użyciem wizjera), ujednolicone sterowanie błyskiem

Gniazdo wyzwalania błysku

Gniazdo synchronizacji ISO 519 z gwintem blokującym

Balans bieli

Automatyczny (3 rodzaje), automatyczny dla naturalnego oświetlenia, światło słoneczne, pochmurno, cień, światło żarowe, światło jarzeniowe (7 rodzajów), lampa błyskowa, wybór temperatury barwowej (od 2500 do 10 000 K), pomiar manualny (można zapisać maks. 6 wartości, punktowy pomiar balansu bieli dostępny w trybie podglądu na żywo), we wszystkich trybach dostępna dokładna regulacja

Braketing balansu bieli

Ekspozycja i/lub moc błysku, balans bieli i ADL

Tryby podglądu na żywo

Podgląd na żywo zdjęć, podgląd na żywo filmów

Filmy - pomiar ekspozycji

Pomiar ekspozycji TTL za pomocą matrycy aparatu

Filmy - sposób pomiaru ekspozycji

Pomiar matrycowy, centralnie ważony lub chroniący jasne obszary przed prześwietleniem

Filmy - wielkość klatki (w pikselach) i częstotliwość klatek

3840 x 2160 (4K UHD); 30p (progresywny), 25p, 24p, 1920 x 1080; 60p, 50p, 30p, 25p, 24p, 1280 x 720: 60p, 50p; kadr 1920 x 1080: 60p, 50p, 30p, 25p, 24p¹; rzeczywista liczba klatek na sekundę dla szybkości 60p, 50p, 30p, 25p i 24p to odpowiednio 59,94, 50, 29,97, 25 i 23,976 kl./s

Filmy - format plików

MOV, MP4

Filmy - kompresja wideo

H.264/MPEG-4 AVC (Advanced Video Coding)

Filmy - format zapisu dźwięku

Liniowy PCM (dla filmów rejestrowanych w formacie MOV), AAC (dla filmów rejestrowanych w formacie MP4)

Filmy - sposób zapisu dźwięku

Wbudowany mikrofon stereofoniczny lub zewnętrzny mikrofon z opcją wytłumienia; możliwość regulowania czułości

Filmy - czułość ISO

Tryb M: Wybór ręczny (ISO 100 do 102400; do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV) z dostępnymi opcjami odpowiednika około 0,3, 0,5, 0,7, 1, 2, 3, 4 lub 5 EV (odpowiednik ISO 3280000) powyżej ISO 102400; dostępny automatyczny dobór ISO (ISO 100 do Hi 5) z możliwością wyboru maksymalnej wartości; tryby P, S i A: automatyczny dobór czułości ISO (ISO 100 do Hi 5) z możliwością wyboru maksymalnej wartości

Filmy – aktywna funkcja D-Lighting

Do wyboru są następujące ustawienia: Bardzo wysoka, Zwiększona, Normalna, Zmniejszona i Wyłączona

Filmy – inne opcje

Nagrywanie filmów poklatkowych, elektroniczna redukcja drgań, kody czasowe

Monitor

8 cm (3,2 cala), około 2 359 000 punktów (XGA), dotykowy wyświetlacz LCD TFT o kącie oglądania wynoszącym 170°, pokryciu kadru wynoszącym około 100%, z możliwością sterowania jasnością metodą ręczną z wykorzystaniem 11 poziomów i funkcją regulacji balansu kolorów

Odtwarzanie

Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (liczba zdjęć: 4, 9 lub 72), powiększenie w trybie odtwarzania, przycinanie powiększenia w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i filmy, wyświetlanie histogramów, wskazanie obszarów prześwietlonych, informacje o zdjęciu, wyświetlanie danych pozycji, ocenianie zdjęć, automatyczne obracanie zdjęć, oznaczanie indeksów, rejestrowanie i odtwarzanie notatek głosowych, osadzanie i wyświetlanie informacji IPTC

USB

Złącze USB typu C (USB SuperSpeed), zalecane połączenie z wbudowanym portem USB

Wyjście HDMI

Złącze HDMI typu C

Wejście Audio

Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm; zasilanie po podłączeniu)

Wyjście Audio

Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm)

Ethernet

Złącze RJ-45; standardy: IEEE 802.3ab (1000BASE-T)/IEEE 802.3u (100BASE-TX)/IEEE 802.3 (10BASE-T); prędkość transmisji danych²: 10/100/1000 Mb/s z automatycznym wykrywaniem; port: 1000BASE-T/100BASE-TX/10BASE-T (AUTOMDIX)

Złącze urządzeń peryferyjnych

Do przekaźnika bezprzewodowego WT-6

Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN)

IEEE 802.11b/g/n/a/ac, 2412 do 2462 MHz (kanał 11) i 5180 do 5320 MHz, pasmo 2,4 GHz: 6,8 dBm, pasmo 5 GHz: 9,3 dBm, system otwarty, WPA2-PSK

Standardy Bluetooth

Specyfikacja Bluetooth — wersja 4.2; Bluetooth: od 2402 do 2480 MHz; Bluetooth Low Energy: od 2402 do 2480 MHz; Bluetooth: –1,3 dBm (EIRP); Bluetooth Low Energy: –0,2 dBm (EIRP); zasięg (w linii wzroku): około 10 m³

Bateria

Jeden akumulator jonowo-litowy EN-EL18c⁴

Zasilacz

Zasilacz sieciowy EH-6c (wymaga sprzedawanego oddzielnie złącza zasilania EP-6)

Gniazdo statywowe

1/4 cala (ISO 1222)

Wymiary (S x W x G)

Około 160 x 163 x 92 mm

Masa

Około 1450 g z akumulatorem i dwiema kartami pamięci CFexpress, bez pokrywki bagnetu korpusu i pokrywki sanek mocujących; około 1270 g (sam korpus aparatu)

Zakres dozwolonych temperatur

od 0°C do +40°C

Zakres dozwolonej wilgotności

85% lub mniej (bez kondensacji)

Akcesoria dostarczone w zestawie

Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B, pokrywka sanek mocujących BS-3, akumulator jonowo-litowy EN-EL18c z pokrywką styków, ładowarka MH-26a z kablem zasilającym i dwiema osłonami styków (kształt kabla zasilającego zależy od kraju bądź regionu sprzedaży), zatrzask kabla HDMI/USB, kabel USB UC-E24, pasek AN-DC22Autoryzowany sklep fotograficzny Nikon e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Gwarancja
24 miesiące
Matryca
FullFrame
Rozdzielczość matrycy
18-24 MPx
Rodzaj karty
CFexpress + XQD
Zdjęcia seryjne
14kl./s ze śledzeniem AF/AE
Filmowanie
4K
Czułość
50-102400 ISO
Czasy naświetlania
30s - 1/8000
Stabilizator obrazu
Nie
Wymiary zewnętrzne
160 x 163 x 92 mm
Raty 0%
Nie
Nowy produkt

Zobacz także