Hasselblad X2D 100C
SKLEP
 • Hasselblad X2D 100C

Hasselblad X2D 100C

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Dodatkowe informacje:

 • 100-megapikselowy sensor
 • Sensor CMOS BSI 43,8 × 32,9 mm
 • 5-osiowy system IBIS o wydajności 7 stopni EV
 • wbudowano nowoczesny dysk SSD o pojemności 1 TB
39 899,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Hasselblad X2D 100C
Po przełomowym sukcesie X1D-50c i jego drugiej iteracji, X1D II 50C, Hasselblad przedstawia nową jakość w systemie - X2D 100C wraz z trzema nowymi obiektywami do systemu X: XCD 2,5/38V, XCD 2,5/55V, a także XCD 2,5/90 V, które zapewnią najwyższy poziom fotografowania.

Hasselblad X2D 100C - Inspiracja w każdym detalu


Średnioformatowy aparat cyfrowy Hasselblad X2D 100C to bezlusterkowiec nowej generacji, który został zaprojektowany tak, aby wprowadzić istotne ulepszenia technologiczne w zakresie jakości obrazu, interfejsu użytkownika i szybkości systemu. W nowym, ciemnoszarym korpusie, w całości wykonanym z aluminium, znalazł się 100-megapikselowy sensor o wymiarach 43,8 × 32,9 mm. Zupełnie nowa matryca, wykonana w technologii CMOS BSI (z tylnym podświetleniem), zapewnia 15 stopni zakresu dynamicznego przy 16-bitowym zapisie koloru. W połączeniu z unikalną przestrzenią barwną HNCS (Hasselblad Natural Color Solution) daje to twórcom absolutnie wyjątkowe możliwości uchwycenia detali obrazu w światłach i cieniach. Hasselblad X2D 100C to nieosiągalna w przeszłości twórcza perspektywa.

Mniejszy Hasselblad X2D 100C dla efektywnej pracy w terenie

Systemy średnioformatowe coraz chętniej wykorzystywane są poza studiem. Jednym z najważniejszych zadań, postawionych przed konstruktorami Hasselblada, było zminimalizowanie nowego korpusu: niewielkie rozmiary i niski ciężar przekładają się na możliwość efektywnego wykorzystania aparatu Hasselblad X2D 100C podczas pracy w terenie. Dodatkowo podczas fotografowania z ręki przyda się niewątpliwie stabilizacja. Matryca X2D 100C współpracuje z zupełnie nowym, 5-osiowym systemem stabilizacji obrazu w korpusie (IBIS) o wydajności 7 stopni EV. Jest to autorskie rozwiązanie, opracowane przez Hasselblada specjalnie dla najnowszego korpusu! X2D 100C jest najbardziej kompaktowym aparatem średnioformatowym ze stabilizacją obrazu na rynku.

„Przy konstruowaniu X2D 100C nasz cel był taki sam, jaki postawił przed sobą dekady temu Victor Hasselblad: zbudować lepszy aparat” — powiedział Bronius Rudnickas, kierownik ds. marketingu Hasselblad.
„To zadanie powoduje, że czujemy się w obowiązku poprawić wydajność aparatu we wszystkich aspektach”.
Dzięki 294 punktom autofokusa z detekcją fazy (PDAF) system zapewnia niezwykle szybkie i precyzyjne ustawienie ostrości. Skuteczność nowego autofokusa jest nieporównywalna z dotychczasowymi rozwiązaniami – fotografujący może być pewny, że zdjęcia będą ostre dokładnie tak jak tego oczekuje.


Hasselblad X2D 100C zapisuje pliki w formatach 3FR RAW i pełnowymiarowym JPEG. O pamięć nie należy się martwić: w aparat wbudowano nowoczesny dysk SSD o pojemności 1 TB (pozwala to zapisać ponad 4,5 tysiąca zdjęć w formacie RAW). Dodatkowo, pod boczną klapką, znajdziemy czytnik kart CFexpress (typ B). Karty tego typu zapewniają niezrównaną szybkość zapisu, umożliwiającą swobodną pracę także w trybie fotografowania seryjnego. Daje to fotografom i fotografkom niezrównaną swobodę działania.

Nowy Hasselblad X2D 100C – Dostęp do wszystkich nowych technologii obrazowania i niezmiennie intuicyjny interfejs


Nowy Hasselblad X2D 100C jest wyposażony w 0,5-calowy elektroniczny wizjer OLED (EVF) z 5,76 milionem punktów, o dużym powiększeniu 1,00x z częstotliwością odświeżania 60 kl./s, który obsługuje elektryczną korekcję błędów refrakcji, dzięki czemu cały wyświetlacz jest wyraźny i jasny na całej swojej powierzchni. Dwu kolorowy górny wyświetlacz o przekątnej 1,08 cala daje wgląd do najistotniejszych parametrów, a odchylany 3,6-calowy tylny ekran o rozdzielczości 2,36 megapiksela zapewnia dostęp do wszystkich nowych technologii obrazowania, zachowując intuicyjny interfejs użytkownika Hasselblad (HUI) i skandynawski styl Systemu X. Akumulator według testów CIPA pozwala wykonać do 420 zdjęć i obsługuje szybkie ładowanie PD 3.0.3 Dodatkowo X2D 100C jest kompatybilny z bezpłatnym oprogramowaniem  Phocus dedykowanym do przetwarzania obrazu w aparatach Hasselblad.


Autoryzowany sklep fotograficzny Hasselblad e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Gwarancja
24 miesiące
Matryca
Średni Format
Filmowanie
brak możliwości
Format zapisu
JPEG, RAW, TIFF
Stabilizator obrazu
5-osiowa stabilizacja matrycy
Raty 0%
Nie
Kod EAN
7392544116136
Nowy produkt

Zobacz także

Hasselblad 21/4 XCD

Dodatkowe informacje:

 • najszerszy obiektyw w ofercie producenta
 • 13 soczewek w 9 grupach
 • dwie soczewki asferyczne
 • przysłona pełniąca funkcję migawki centralnej
Ostatnie sztuki w magazynie Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
17 899,00 zł
Hasselblad 45P/4 XCD

Dodatkowe informacje:

 • do Hasselblada X1D-50C i X1D II 50C
 • ekwiwalent ogniskowej 35mm
 • 9 elementów w 7 grupach
 • średnica filtra 62mm
Ostatnie sztuki w magazynie Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle* wysyłka 7-14 dni
5 599,00 zł