Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Canon R7 (EOS R7) + RF-S 18-150/3.5-6.3
SKLEP
  • Canon R7 (EOS R7) + RF-S 18-150/3.5-6.3
  • Canon R7 (EOS R7)
  • Połączenie technologii EOS R z formatem APS-C zapewnia niewielki, szybki i wydajny hybrydowy aparat bezlusterkowy.
  • Canon aparat bezlusterkowiec
  • Sklep i komis fotograficzny w centrum Warszawy.

Canon R7 (EOS R7) + 18-150/3.5-6.3 RF-S

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Główne cechy:

  • Matryca APS-C 32,5 megapiksela
  • Nawet 7-stopniowa stabilizacja obrazu
7 998,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Canon EOS R7

Nowy bezlusterkowiec reklamowany jest jako bardzo szybki aparat, idealny do fotografii przyrodniczej, sportowej i każdej innej wymagającej szybkiego czasu reakcji. Nie jest tak bez powodu. EOS R7 wykonuje serię zdjęć w prędkości 15 klatek na sekundę przy użyciu migawki mechanicznej i nawet do 30 klatek w przypadku migawki elektronicznej. Wyprzedza on pod tym względem swojego starszego brata 1DX Mark III którego prędkość wynosiła 20 kl./s, przy cenie ponad 3 razy wyższej niż R7. Nowy model zawiera także bardzo szybki, ulepszony procesor DIGIC X, który pozwala na zapisanie 42 plików RAW i 126 plików JPEG w jednej serii. Aparat zaopatrzony jest w matrycę APS-C, Dual Pixel CMOS AF II o rozdzielczości 32,5 megapiksela. Dla porównania w przypadku 7D Mark II było to 20,2 megapikseli. ISO 32 000 oraz wysokiej rozdzielczości wizjer elektroniczny sprawiają, że EOS R7 świetnie sprawdza się w trudnych warunkach oświetleniowych. Dużą zaletą aparatu jest jego autofocus, który radzi sobie w oświetleniu do -5EV lub z przysłoną f/22.


W zestawie obiektyw RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

Dostarczony w zestawie obiektyw RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM jest niezwykle uniwersalny i oferuje duży zakres zoomu, który obejmuje krajobrazy, portrety, zbliżenia i wiele więcej – to idealny towarzysz podróży. Regulacja ostrości silnikiem STM jest niezwykle szybka podczas fotografowania i wyjątkowo płynna podczas nagrywania filmów.

Canon R7 Canon R7

Jaki będzie Twój następny krok?

Kontynuując tradycję znakomitych aparatów serii EOS 7D, model EOS R7 łączy w sobie najnowocześniejsze parametry z niezwykłą szybkością w korpusie aparatu bezlusterkowego serii EOS nowej generacji.

Innowacje systemu EOS R w połączeniu z matrycą APS-C

Aparat EOS R7 ma matrycę APS-C, dzięki czemu obiektywy zapewniają 1,6 raza większy zasięg teleobiektywu w porównaniu z taką samą ogniskową w aparacie pełnoklatkowym. Poczujesz się, jakbyś był tuż obok fotografowanego obiektu, dzięki czemu uchwycisz wypełniające cały kadr portrety zwierząt i zrobisz efektowne, pełne dynamiki zdjęcia.

Nowy standard konstrukcji aparatów APS-C

Zobacz, jak fotograficzka dzikiej przyrody i twórczyni treści Dani Connor używa aparatu EOS R7, by uwiecznić rysia iberyjskiego.

Canon R7Aparat EOS R7 w skrócie

Canon R7 Canon R7

Autofokus nowej generacji


Sztuczna inteligencja oparta na technologii uczenia głębokiego oraz rozpoznawanie obiektów

Jeszcze lepsza stabilizacja obrazu


Siedem stopni ochrony przed drganiami aparatu w przypadku używania obiektywu RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM i nawet 8 stopni ochrony w przypadku innych obiektywów RF

R7 zbliżenie foto przyrody Canon R7

Najnowszy standard jakości obrazu


Zdjęcia i filmy, które przekraczają oczekiwania

Kolejna przełomowa rzecz w konstrukcji EOS


Nowe funkcje, instynktowna obsługa

Canon R7 Canon R7

Szybkość i wydajność, które Cię zachwycą


Idealny moment fotograficzny może trwać zaledwie ułamki sekund, dlatego zaprojektowaliśmy aparat EOS R7 z myślą o wyjątkowej szybkości

Kolejne słowo w komunikacji


Udostępniaj, wysyłaj, transmituj i przetwarzaj


Autofokus nowej generacji
Sztuczna inteligencja oparta na technologii uczenia głębokiego oraz rozpoznawanie obiektów

Aparat EOS R7 ma technologię sztucznej inteligencji opartą na uczeniu głębokim oraz technologię iTR AF, które są dostępne również w aparatach EOS R3, EOS R5 i EOS R6. Oznacza to, że może rozpoznawać ludzi, zwierzęta i pojazdy oraz utrzymywać ich wyostrzenie niezależnie od tego, w którym miejscu kadru się znajdują.

fotografia pryzrodnicza R7

Autofokus, który przekracza oczekiwania


Fotografowie dzikiej przyrody będą zachwyceni tym, jak dobrze aparat rozpoznaje ptaki w locie i utrzymuje ich wyostrzenie podczas lotu na tle krajobrazu. Fotografowie sportowi będą zachwyceni możliwością śledzenia ludzi poruszających się szybko i w nieprzewidywalny sposób – nawet wtedy, gdy mają oni założone kaski, patrzą w innym kierunku lub odwracają się do góry nogami.

System regulacji ostrości Dual Pixel CMOS AF II w aparacie EOS R7 obejmuje i śledzi obiekty w niemal 100% kadru1 oraz umożliwia szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości nawet przy słabym oświetleniu – do -5 EV 2 – lub z maksymalną przysłoną f/22.


Jeszcze lepsza stabilizacja obrazu
Siedem stopni ochrony przed drganiami aparatu


Wyobraź sobie, że możesz robić zdjęcia z długim czasem naświetlania z ręki i celowo rozmywać ruchome obiekty bez korzystania ze statywu. Możesz także rejestrować niezwykle płynne filmy, chodząc z aparatem. Wbudowany stabilizator obrazu (IBIS) w aparacie EOS R7 otwiera nowe obszary kreatywności i może skłonić do ponownego przemyślenia sposobu korzystania z aparatu.

Canon r7


Stabilny obraz nawet wtedy, gdy się poruszasz

System IBIS aparatu współpracuje z optycznym stabilizatorem obrazu występującym w wiele naszych obiektywach RF. Dzięki niezwykle szybkiej komunikacji uchwytu RF oraz dużej szerokości fizycznej możliwe jest uzyskanie 5-osiowej stabilizacji o skuteczności do 7 stopni3 w przypadku obiektywu RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM oraz nawet 8 stopni13 w przypadku innych obiektywów RF. Umożliwia to rejestrowanie stabilnego, pozbawionego efektów drgań aparatu obrazu z długim czasem naświetlania.

W przypadku fotografowania z obiektywami innymi niż typu IS (np. jasnymi obiektywami stałoogniskowymi) szerokie mocowanie obiektywu w systemie EOS-R pozwala systemowi IBIS w aparacie EOS R7 zapewniać skuteczną stabilizację aparatu.
panorama R7
System pomaga również poziomować pochyłe horyzonty i utrzymuje ostrość obiektów podczas panoramowania lub tworzenia panoram.W mgnieniu oka…
Szybkość i wydajność, które Cię zachwycą


Idealny moment fotograficzny może trwać zaledwie ułamki sekund, dlatego zaprojektowaliśmy aparat EOS R7 z myślą o wyjątkowej szybkości. Rejestruj pliki RAW, JPEG i HEIF z szybkością do 15 kl./s – lub do 30 kl./s z użyciem cichej migawki elektronicznej – z ciągłą regulacją AF i AE. Największa szybkość migawki elektronicznej (1/16 000 s) pozwala uchwycić szczegóły, których często nie dostrzega nieuzbrojone oko.

digic X

Stworzony z myślą o szybkiej reakcjiProcesor DIGIC X umożliwia szybką, dynamiczną obsługę i praktycznie eliminuje opóźnienie wyświetlania obrazu w wizjerze, co przekłada się na szybką pracę. W jednej serii 30 kl./s można zarejestrować nawet 42 pliki RAW i 126 plików JPEG.

Płynny ruch, idealnie uchwycony na filmieW przypadku nagrywania filmów w formacie 4K dostępna jest szybkość do 60p, a podczas nagrywania materiału Full HD – do 120p9. Możesz rejestrować poruszające się obiekty z niewiarygodną precyzją i tworzyć w postprodukcji materiały cechujące się bardzo płynnym odtwarzaniem w zwolnionym tempie.

Canon R7

Najnowszy standard jakości obrazu.
Zdjęcia i filmy, które przekraczają oczekiwania


Niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia, czy nagrywasz filmy, matryca CMOS o rozdzielczości 32,5 megapiksela i procesor DIGIC X w aparacie EOS R7 zapewniają niesamowite rezultaty. Zalety techniczne systemu EOS R w połączeniu z naszą wiedzą w zakresie optyki i projektowania matryc zapewniają lepszą jakość obrazu niż dotychczas.

Canon R7

Jakość obrazu przekraczająca oczekiwania


Dzięki maksymalnej czułości ISO 32 000 zdjęcia są pełne szczegółów i kolorów, a ponadto mają szeroki zakres dynamiczny – nawet w słabym świetle. Bardzo wysoką jakość materiału wideo 4K można uzyskać przez nadpróbkowanie sygnału wyjściowego o rozdzielczości 7K. Z kolei profil Canon Log 3 zapewnia szeroki zakres dynamiki i umożliwia skuteczniejszą edycję nagrań.Kolejna przełomowa rzecz w konstrukcji EOS
Nowe funkcje, instynktowna obsługa

Postaw kolejne kroki w świecie kreatywności z aparatem, który ma nowe technologie, a którego obsługa jest instynktowa i przypomina pracę z lustrzanką cyfrową. Do nowych cech konstrukcyjnych, takich jak zespolony przełącznik punktu AF i tylne pokrętło regulacji, dołącza klasyczna obsługa systemu EOS oraz rozpoznawalne strony menu, dzięki czemu od samego początku poczujesz się komfortowo.

Canon r7 canon R7

Elektroniczny wizjer


Nawet niesamowity wizjer elektroniczny wyświetlający obraz w 120 kl./s i w rozdzielczości 2,36 mln punktów ma funkcję asystenta wizjera optycznego, który ułatwia pracę osobom przechodzącym z lustrzanek cyfrowych.

Obracany ekran LCD

Obracany ekran LCD ułatwia pracę pod nietypowym kątem. Obsługiwane jest także nagrywanie obrazu w pionie, co ułatwia rejestrowanie zdarzeń do publikacji w serwisach społecznościowych.

Kolejne słowo w komunikacji
Udostępniaj, wysyłaj, transmituj i przetwarzaj


Aparat EOS R7 obsługuje różne opcje łączności. Może współpracować ze smartfonem, z tabletem lub z komputerem za pośrednictwem aplikacji Canon Camera Connect. Łącze Bluetooth o niskim poborze mocy utrzymuje połączenie z urządzeniem przenośnym, dzięki czemu możesz przeglądać, pobierać i udostępniać zdjęcia i filmy w pełnym lub zmniejszonym rozmiarze za pośrednictwem sieci Wi-Fi – niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywasz. Model EOS R7 idealnie współpracuje z iPhone’em11, więc można te urządzenia podłączyć za pomocą kabla USB-C.

Udostępniaj swoim obserwatorom w mediach społecznościowych ekscytujące wydarzenia na bieżąco lub wysyłaj zdjęcia bezpośrednio do klienta, jeśli pracujesz zawodowo. Aparat EOS R7 umożliwia nawet transmisję wideo na żywo w serwisie YouTube5.


R7Rozpocznij proces edycji wcześniej


Wbudowany moduł Wi-Fi ułatwia niezależne łączenie się z bramą internetową image.canon, co umożliwia bezpośrednie przesyłanie12 zdjęć i nagrań do pamięci w chmurze w celu późniejszego przejrzenia. Możesz przesyłać wszystkie obrazy, tak aby czekały na Ciebie, gdy wrócisz do domu, albo oceniać, wybierać i przesyłać tylko te zdjęcia, które chcesz.

Szczegółowe dane techniczne
Matryca światłoczuła

    Typ
    W przybliżeniu Matryca CMOS (APS-C) 22,3 × 14,8 mm
    Efektywna liczba pikseli
    32,5 megapiksela
    Łączna liczba pikseli
    34,4 megapiksela
    Format obrazu
    3:2
    Filtr dolnoprzepustowy
    Wbudowany/stały
    Czyszczenie matrycy
    Wbudowany system czyszczący EOS
    Typ filtra kolorowego
    Kolor podstawowy
    Matrycowy stabilizator obrazu
    Tak, do 8 stopni w zależności od użytego obiektywu1.
    Siedem stopni w przypadku używania obiektywu RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM3

Procesor obrazu

    Typ
    DIGIC X

Obiektyw

    Mocowanie obiektywu
    RF (natywna obsługa obiektywów RF i RF-S)
    Obiektywy EF i EF-S można zamontować za pomocą adaptera mocowania EF-EOS R, adaptera mocowania EF-EOS R z pierścieniem regulacji lub adaptera mocowania EF-EOS R z uchwytem filtra wsuwanego
    Obiektywy EF-M nie są zgodne5
    Ogniskowa
    Odpowiednik ogniskowej obiektywu 1,6x w przypadku obiektywów RF/RF-S i EF/EF-S
    Stabilizator obrazu
    Obsługiwany, w połączeniu z matrycowym stabilizatorem obrazu

Regulacja ostrości

    Typ
    Dual Pixel CMOS AF II
    System / punkty AF
    100% w poziomie i 100% w pionie (wybór automatyczny)
    90% w poziomie i 100% w pionie (wybór ręczny)6
    Zakres działania AF
    Od -5 do 20 EV (temp. 23°C, czułość ISO 100)7
    Tryby AF
    One Shot
    Servo AF
    Automatyczny przełącznik (tylko w trybie A+)
    Wybieranie punktu AF
    Wybór automatyczny: 651 dostępnych obszarów AF w przypadku wyboru automatycznego
    Wybór ręczny: 1-punktowy AF (rozmiar ramki AF można zmienić), 5915 dostępnych pozycji AF w przypadku zdjęć (4823 w przypadku filmów)
    Wybór ręczny: 4 punkty rozszerzenia punktowego AF (góra, dół, lewo, prawo)
    Wybór ręczny: rozszerzenie punktu AF o otaczające punkty
    Wybór ręczny: strefowy AF 1–3 (wszystkie punkty AF podzielone na min. 9 i maks. 567 stref ostrości)
    Wybór ręczny: AF na całym obszarze (cały obszar regulacji ostrości z maks. 651 strefami ostrości)
    AF ze śledzeniem
    Ludzie (oczy/twarz/głowa/ciało), zwierzęta (psy, koty i ptaki) lub pojazdy (samochody wyścigowe lub motocykle)
    Blokada AF
    Uruchamiana wciśniętym do połowy spustem migawki lub przyciskiem AF ON w trybie One Shot AF. Za pomocą niestandardowego przycisku skonfigurowanego do zatrzymywania AF w trybie AI Servo
    Oświetlenie wspomagające AF
    Emitowane przez wbudowaną diodę LED lub opcjonalną, specjalną lampę Speedlite (lampa błyskowa)
    Ostrość ręczna
    Wybór w obiektywie/aparacie8

Regulacja ekspozycji

    Tryby pomiaru
    Bieżący pomiar przy użyciu matrycy światłoczułej (384 strefy)
    (1) Pomiar wielosegmentowy (połączony ze wszystkimi punktami AF)
    (2) Pomiar skupiony (około 6% wizjera na środku)
    (3) Pomiar punktowy: centralny pomiar punktowy (około 3% wizjera na środku); brak pomiaru punktowego powiązanego z punktem AF
    (4) Pomiar centralnie ważony uśredniony
    Zakres pomiaru jasności
    Od -2 do 20 EV (temp. 23°C, ISO 100, pomiar wielosegmentowy)
    Blokada AE
    Automatyczna: blokada AE zostaje uruchomiona po ustawieniu ostrości (blokada AE następuje, gdy tylko obiekty są wyostrzone przy użyciu trybu One-Shot AF z ustawieniem [C.Fn 2: Tryb pom.z blok.AE po ostr.]).
    Ręczna: uruchamiana przyciskiem blokady AE w trybach P, Av, Fv, Tv i M
    Korekta ekspozycji
    +/-3 EV z przyrostem co 1/3 lub 1/2 stopnia (możliwość połączenia z automatyczną sekwencją naświetlania)
    Sekwencja naświetlania
    +/-3 EV z przyrostem co 1/3 lub 1/2 stopnia
    Fotografowanie bez migotania
    Tak. Migotanie wykrywane przy częstotliwości 100 Hz lub 120 Hz11.
    Czułość ISO


    Automatycznie 100–32000 (z dokładnością do 1/3 lub całego stopnia)
    Czułość ISO można rozszerzyć do H: 5120012

Migawka

    Typ
    Elektronicznie sterowana migawka szczelinowa i funkcja elektronicznej migawki na matrycy
    Czas naświetlania
    Mechaniczna: od 30 do 1/8000 s (z przyrostem o 1/2 lub 1/3 stopnia); tryb Bulb; elektroniczna: od 30 do 1/16 000 (z przyrostem co 1/2 lub 1/3 stopnia do 1/8000, a następnie co 1 stopień do 1/16 000; pełny zakres czasów naświetlania; dostępny zakres zależy od trybu fotografowania)
    Zwolnienie migawki
    Miękki spust elektromagnetyczny

Balans bieli

    Typ
    Automatyczny balans bieli ustawiany przez matrycę
    AWB (priorytet światła otoczenia / priorytet bieli), światło dzienne, miejsca ocienione, pochmurny dzień, żarówki, białe światło fluorescencyjne, lampa błyskowa, nastawa własna, ustawienie temperatury barwowej
    Ustawienia
    Korekcja balansu bieli:
    1. Niebieski/bursztynowy +/-9
    2. Purpurowy/zielony +/-9
    Ręczny balans według wzorca bieli
    Tak, możliwy zapis 5 ustawień
    +/-3 poziomy z przyrostem co jeden poziom
    Sekwencja balansu bieli
    Sekwencja 2, 3, 5 lub 7 zdjęć po każdym zwolnieniu migawki
    Wybierana przez użytkownika korekcja kolorów niebieski/bursztynowy lub purpurowy/zielony

Wizjer

    Typ
    Kolorowy wizjer elektroniczny OLED, 0,39 cala
    Liczba punktów
    2,36 mln punktów (1024 × 768)
    Pokrycie (pionowo/poziomo)
    W przybliżeniu 100%
    Powiększenie
    W przybliżeniu 1,15x13
    Punkt oczny
    W przybliżeniu 22 mm (przy -1 m-1 od końca soczewki okularu)
    Korekcja dioptrii
    Od -4 do +2 m-1 M (dioptria)
    Wydajność wyświetlacza
    Tryb oszczędzania energii: 59,94 kl./s; tryb płynny: 119,98 kl./s10
    Informacje w wizjerze
    Wskaźnik dołączonych akcesoriów, blokada AE, sekwencja naświetlania, obszar AF, metoda AF, działanie AF, punkt AF (1-punktowy AF), informacje o punkcie AF, fotografowanie bez migotania, wartość przysłony, format obrazu, poziom nagrywania dźwięku (ręcznie), wskaźnik poziomu nagrywania dźwięku (ręcznie), automatyczny optymalizator jasności, stan akumulatora, funkcja Bluetooth, Canon Log, karta do nagrywania/odtwarzania, filtry twórcze, timer funkcji Bulb, cyfrowy optymalizator obiektywu, zoom cyfrowy, tryb wyzwalania migawki, poziomica elektroniczna, migawka elektroniczna, korekta ekspozycji, wskaźnik poziomu ekspozycji, symulacja ekspozycji, blokada FE, FEB, wyłączony błysk, gotowość lampy, sekwencja ostrości, skala odległości ostrzenia, GPS, siatka, HDR PQ, fotografowanie w trybie HDR, głośność słuchawek, priorytet jasnych partii obrazu, szybka synchronizacja, histogram (jasność/RGB), jakość obrazu, stabilizator obrazu (tryb IS), samowyzwalacz interwałowy, czułość ISO, dane obiektywu, przycisk powiększania, maksymalna liczba zdjęć seryjnych, tryb pomiaru, nagrywanie filmu w toku, wielkość nagrywanego filmu, dostępny czas nagrywania filmu, dostępny czas nagrywania/wykorzystany czas nagrywania, samowyzwalacz filmowy, filmowy Serwo AF, redukcja szumów zdjęć seryjnych, ostrzeżenie o blokadzie kilku funkcji, fotografowanie z ekspozycją wielokrotną, liczba pozostałych zdjęć do sekwencji ostrości, liczba dostępnych zdjęć/sekund do uruchomienia samowyzwalacza, liczba pozostałych ekspozycji wielokrotnych, liczba zdjęć z samowyzwalaczem, kontrola przegrzania, styl obrazów, przycisk szybkich nastaw, tryb fotografowania, czas naświetlania, kadrowanie zdjęć, obiekt do wykrycia, migawka dotykowa / tworzenie folderu, skala ekspozycji w pionie, funkcja View Assist, balans bieli, korekcja balansu bieli, funkcja Wi-Fi, siła sygnału Wi-Fi
    Podgląd głębi ostrości
    Tak, poprzez przycisk niestandardowy

Ekran LCD

    Typ
    Kolorowy monitor LCD TFT o przekątnej 7,5 cm (2,95 cala), około 1,62 mln punktów
    Pokrycie
    W przybliżeniu 100%
    Kąt widzenia (poziomo/pionowo)
    W przybliżeniu około 170° w pionie i poziomie
    Powłoka
    Zapobiegająca plamieniu.
    Regulacja jasności
    Ręczna: siedem poziomów regulacji
    Regulacja odcienia koloru: 4 ustawienia
    Obsługa za pomocą ekranu dotykowego
    Tryb pojemnościowy: funkcje menu, szybkie nastawy, obsługa odtwarzania i widok powiększony. Wybieranie punktu AF w przypadku zdjęć i filmów; migawka dotykowa dostępna w przypadku fotografowania.
    Opcje wyświetlania
    (1) Podstawowe ustawienia aparatu
    (2) Zaawansowane ustawienia aparatu
    (3) Ustawienia aparatu oraz histogram i dwuosiowa poziomica
    (4) Brak informacji
    (5) Ekran szybkich nastaw
    (6) Wyświetlacz wyłączony

Lampa błyskowa

    Tryby
    Automatyka błysku E-TTL II, pomiar ręczny
    Czas synchronizacji z lampą błyskową
    1/250 s migawka mechaniczna
    1/320 s elektroniczna 1. kurtyna
    Fotografowanie z lampą błyskową nie jest możliwe w przypadku migawki elektronicznej.
    Korekta ekspozycji lampy
    +/-3 EV w krokach co 1/3 z lampami Speedlite z serii EX
    Sekwencja ekspozycji z lampą
    Tak, w przypadku zgodnej lampy błyskowej zewnętrznej (+/- 3 EV z dokładnością do 1/3 lub 1/2 stopnia w przypadku lamp błyskowych Speedlite serii EX/EL)
    Blokada ekspozycji lampy
    Tak
    Synchronizacja błysku z drugą kurtyną
    Tak, za pomocą lampy błyskowej Speedlite
    Stopka HotShoe / złącze PC
    Tak/nie
    Zgodność z zewnętrznymi lampami błyskowymi
    E-TTL II w przypadku lamp błyskowych Speedlite serii EX/EL, bezprzewodowa obsługa wielu lamp błyskowych
    Sterowanie zewnętrznymi lampami błyskowymi
    Za pomocą menu aparatu

Fotografowanie

    Tryby
    Zdjęcia: inteligentna scena auto, 13 trybów scen specjalnych (w tym panoramowanie/ujęcie panoramiczne), filtry twórcze, elastyczna preselekcja AE, programowa AE, AE z preselekcją migawki, AE z preselekcją przysłony, tryb ręczny, Bulb i niestandardowy (x3)
    Film: inteligentna scena auto, filmy HDR, filtry twórcze, automatyczna ekspozycja filmu, AE z preselekcją migawki, AE z preselekcją przysłony, tryb ręczny i niestandardowy (x3)
    Style obrazów
    Automatyczny, standardowy, portrety, krajobrazy, wyraźne szczegóły, neutralny, dokładny, monochromatyczny, zdefiniowany przez użytkownika (x3)
    Przestrzeń kolorów
    sRGB i Adobe RGB / stałe przy HDR PQ
    Priorytet jasnych partii obrazu (3 opcje ustawień)
    Auto Lighting Optimizer (Automatyczny optymalizator jasności), 4 ustawienia
    Redukcja zakłóceń przy długim naświetlaniu (3 ustawienia)
    Redukcja zakłóceń - High ISO (4 ustawienia) (zdjęcie i film)
    Wyrazistość (+/- 4)
    Optyczna korekcja obiektywu:
    - Korygowania jasności brzegów, korygowanie aberracji chromatycznej, korygowanie dystorsji (w trakcie / po zakończeniu fotografowania; tylko podczas filmowania)
    - Korygowanie dyfrakcji, cyfrowy optymalizator obiektywu (w trakcie / po zakończeniu fotografowania)
    Przetwarzanie obrazów
    Zmiana rozmiaru obrazów JPEG/HEIF na M, S1, S2
    Kadrowanie: obrazy JPEG / HEIF można kadrować (format obrazu: 3:2, 4:3, 16:9, 1:1)
    Przycinanie obrazów
    – Przełączanie pomiędzy poziomą i pionową orientacją kadrowania
    - Prostowanie obrazu
    – Ramkę kadrowania można przesuwać za pomocą ekranu dotykowego
    Obróbka obrazu RAW
    Obróbka obrazów RAW w chmurze
    Ekspozycja wielokrotna
    HDR
    Konwersja HEIF na JPEG
    Tryby migawki
    Pojedyncze, szybka seria zdjęć+, szybka seria zdjęć, wolna seria zdjęć, samowyzwalacz (2 s + zdalne wyzwalanie, 10 s + zdalne wyzwalanie, ciągłe wyzwalanie)
    Serie zdjęć
    Maks. około 15 kl./s z migawką mechaniczną / migawką elektroniczną 1. kurtyny14, szybkość utrzymywana dla 224 obrazów JPEG lub 51 obrazów RAW15
    Maks. około 30 kl./s4 z migawką elektroniczną, szybkość utrzymywana dla 126 obrazów JPEG lub 42 obrazów RAW16
    Timer interwałowy
    Wbudowany

Typ plików

    Typ zdjęć
    14-bitowy RAW: RAW i C-RAW (oryginalny format RAW firmy Canon, wersja 3)
    8-bitowy JPEG: 2 opcje kompresji
    10-bitowy HEIF: 2 opcje kompresji
    Zgodność ze standardem Exif 2.31 i DCF (Design rule for Camera File system) w wersji 2.0
    Zgodność ze standardem Digital Print Order Format (DPOF) w wersji 1.1
    Jednoczesny zapis plików RAW i JPEG
    Tak, możliwa dowolna kombinacja RAW + JPEG oraz RAW + HEIF
    Wielkość obrazu
    RAW/C-RAW:
    proporcje 3:2 / 6960 × 4640
    JPEG/ HEIF:
    proporcje 3:2 – (L) 6960 × 4640, (M) 4800 × 3200, (S1) 3472 × 2320, (S2) 2400 × 1600
    proporcje 4:3 – (L) 6160 × 4640, (M) 4256 × 3200, (S1) 3072 × 2320, (S2) 2112 × 1600
    proporcje 16:9 – (L) 6960 × 3904, (M) 4800 × 2688, (S1) 3472 × 1952, (S2) 2400 × 1344
    proporcje 1:1 – (L) 4640 × 4640, (M) 3200 × 3200, (S1) 2320 × 2320, (S2) 1600 × 1600
    Foldery
    Możliwość ręcznego tworzenia, nazywania i wybierania nowych folderów
    Numery plików
    (1) Narastające numerowanie
    (2) Automatyczne resetowanie
    (3) Ręczne resetowanie
    Nazewnictwo plików
    2 ustawienia użytkownika

Film EOS

    Typ filmu
    Filmy MP4:
    4K UHD, FULL HD (16:9)
    4K/ Full HD: H.265 / HEVC, dźwięk: AAC / liniowe PCM
    4K/ Full HD: H.264 / MPEG-4 AVC, dźwięk: AAC / liniowe PCM
    Wielkość filmu
    4K UHD Fine (16:9) 3840 × 2160 (29,97, 25, 23,98 kl./s) międzyklatkowa / międzyklatkowa wersja light17
    4K UHD (16:9) 3840 × 2160 (119,9, 100, 59,94, 50, 29,97, 25, 23,98 kl./s) międzyklatkowa / międzyklatkowa wersja light
    4K UHD Crop (16:9) 3840 × 2160 (59,94, 50 kl./s) międzyklatkowa / międzyklatkowa wersja light
    4K / Full HD, film poklatkowy (16:9) 3840 × 2160 / 1920 × 1080 (29,97, 25 kl./s) międzyklatkowa18
    Full HD (16:9) 1920 × 1080 (119,9, 100, 59,94, 50, 29,97, 25, 23,98 kl./s) wewnątrz- lub międzyklatkowa
    Full HD (16:9) 1920 × 1080 HDR (29,97, 25 kl./s) międzyklatkowe

    * Kompresja dźwięku jest ograniczona do [AAC] w trybach strefy podstawowej.
    * Tylko format [AAC] jest dostępny dla kompresji dźwięku IPB (niskiej).
    Próbkowanie kolorów (nagrywanie wewnętrzne)
    4K UHD / Full HD – YCbCr4:2:0 (8 bitów) lub YCbCr4:2:2 (10 bitów) (gdy HDR PQ lub CLOG3 jest włączony)
    Canon Log
    Tak, Canon Log 3
    Długość filmu
    Maks. czas trwania 6 godzin (z wyjątkiem filmów o dużej szybkości klatek). Brak limitu wielkości pliku (4 GB) w przypadku sformatowanej karty exFAT SD19.
    Filmy z dużą prędkością nagrywania
    Full HD – 1920 × 1080 przy 100 kl./s lub 119,9 kl./s
    Nagrywane jako filmy w zwolnionym tempie (1/4 szybkości)9
    Przechwytywanie klatek
    Możliwość wyodrębniania zdjęć JPEG o rozdzielczości 8,3 MP z filmów 4K UHD
    (format HEIF możliwy tylko w przypadku ustawienia HDR PQ)20
    Przepływność / Mb/s
    MOV: MP4 Canon Log: wył., HDR PQ: wył.:
    4K UHD / 4K UHD (Fine) (29,97p / 25,00p / 23,98p): IPB około 120 Mb/s
    4K UHD / 4K UHD (Fine) (29,97p / 25,00p / 23,98p): IPB Light około 60 Mb/s
    4K UHD / 4K UHD (wycinek kadru) (59,94p / 50,00p): IPB około 230 Mb/s
    4K UHD / 4K UHD (wycinek kadru) (59.94p/50.00p): IPB Light około 120 Mb/s
    4K UHD (poklatkowe) (29,97p / 25,00p): ALL-I około 470 Mb/s
    Full HD (119,9p / 100p): IPB około 120 Mb/s
    Full HD (119,9p / 100p): IPB Light około 70 Mb/s
    Full HD (59,94p/50,00p): IPB około 60 Mb/s
    Full HD (59,94p/50,00p): IPB (Light) około 35 Mb/s
    Full HD (29,97p / 25,00p / 23,98p): IPB około 30 Mb/s
    Full HD (29,97p / 25,00p / 23,98p): IPB Light około 12 Mb/s
    Full HD, film poklatkowy (29,97p / 25,00p): ALL-I około 90 Mb/s
    MOV: MP4 Canon Log: wł. lub HDR PQ: wł.
    4K UHD / 4K UHD (Fine) (29,97p / 25,00p / 23,98p): IPB około 170 Mb/s
    4K UHD / 4K UHD (Fine) (29,97p / 25,00p / 23,98p): IPB Light około 85 Mb/s
    4K UHD / 4K UHD (wycinek kadru) (59,94p / 50,00p): IPB około 340 Mb/s
    4K UHD / 4K UHD (wycinek kadru) (59.94p/50.00p): IPB Light około 170 Mb/s
    4K UHD (poklatkowe) (29,97p / 25,00p): ALL-I około 470 Mb/s
    Full HD (119,9p / 100p): IPB około 180 Mb/s
    Full HD (119,9p / 100p): IPB Light około 100 Mb/s
    Full HD (59,94p/50,00p): IPB około 90 Mb/s
    Full HD (59,94p/50,00p): IPB (Light) około 50 Mb/s
    Full HD (29,97p / 25,00p / 23,98p): IPB około 45 Mb/s
    Full HD (29,97p / 25,00p / 23,98p): IPB Light około 28 Mb/s
    Full HD, film poklatkowy (29,97p / 25,00p): ALL-I około 135 Mb/s
    Nagrywanie na dwóch kartach
    Tak
    Mikrofon
    Wbudowane mikrofony stereo (48 kHz, 16 bitów × 2 kanały)
    Wyświetlacz HDMI
    Wyjście tylko do monitora zewnętrznego (wyjście dla obrazów i informacji o obrazie, zapis obrazów/filmów na karcie)
    Ekran aparatu i wyjście monitora zewnętrznego (nagrywanie w aparacie niemożliwe; należy użyć zewnętrznego rejestratora; ekran aparatu pokazuje obrazy z informacjami o obrazie)
    Wyjście HDMI
    Automatycznie:
    – 4K (UHD) 59,94p / 50,00p / 29,97p / 25,00p / 23,98p
    – 1080 59,94p / 59,94i, 50,00p / 50,00i
    – 480 59,94p
    – 576 50p
    1080p:
    – 1080 59,94p / 59,94i, 50,00p / 50,00i
    – 480 59,94p
    – 576 50p
    Nieskompresowane YCbCr 4:2:0 (8-bitów) lub YCbCr 4:2:2 (10 bitów), gdy włączony jest tryb HDR PQ lub CLOG3, wyjście dźwięku przez HDMI
    Regulacja ostrości
    Dual Pixel CMOS AF II z wykrywaniem twarzy i oczu oraz AF ze śledzeniem (ludzi, zwierząt i pojazdów), filmowy Serwo AF, ręczne ustawianie ostrości
    Czułość ISO
    Automatycznie: 100–12 800, H: 25 600
    Ręcznie: 100–12 800, H: 16 000–25 60021

Inne funkcje

    Funkcje indywidualne
    19 funkcji indywidualnych + ustawienia niestandardowe przycisków i pokręteł
    Etykieta metadanych
    Informacje o prawach autorskich użytkownika (możliwość ustawienia w aparacie)
    Panel LCD / podświetlenie
    Nie
    Odporność na pył/wilgoć
    Tak22

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Gwarancja
24 miesiące
Mocowanie
Canon RF
Matryca
APS-C
Rozdzielczość matrycy
32.5 MPx
Rodzaj karty
SDHC/SDXC
Filmowanie
4K
Zasilanie
Dedykowany akumulator producenta
Stabilizator obrazu
5-osiowa stabilizacja matrycy
Uszczelnienie
Tak
Waga
530 g (612 g z kartą i akumulatorem)
Wymiary
132,0 × 90,4 × 91,7 mm
Wyświetlacz
2.95"
Raty 0%
Tak
Kod EAN
4549292157260

Zobacz także