Fujifilm X-H2 + XF 16-80/4 R OIS WR
SKLEP
 • Fujifilm X-H2 + XF 16-80/4 R OIS WR
 • Fujifilm X-H2 + XF 16-80/4 R OIS WR
 • Fujifilm X-H2

Fujifilm X-H2 + XF 16-80/4 R OIS WR

Zadzwoń po szczegóły zadzwoń po szczegóły

Dodatkowy informacje:

 • w zestawie obiektyw XF 16-80/4 R OIS WR
 • Matryca APS-C: “X-Trans™ CMOS 5 HR”
 • Rozdzielczość: 40,2 megapikseli
 • 8K/30P przy zastosowaniu kodeku Apple ProRes
 • migawka do 1/180000s
11 998,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Fujifilm X-H2

Model X-H2 wyposażony został w matrycę światłoczułą z podświetleniem wstecznym “X-Trans™ CMOS 5 HR”  o rozdzielczości 40,2 megapikseli i szybki procesor „X-Processor 5”. X-H2 to najnowszy flagowiec w ofercie, cechujący się najwyższa rozdzielczością w historii serii X w zakresie zdjęć i wideo. Pozwala on uzyskiwać nie tylko fotografie wysokiej rozdzielczości, jest też pierwszym w świecie  aparatem z matrycą rozmiaru APS-C natywnie wspierającym rejestrację materiałów wideo w jakości
8K/30P przy zastosowaniu kodeku Apple ProRes .


Poprawie jakości obrazowania, którą zapewnia nowa matryca światłoczuła, towarzyszą inne zaawansowane funkcje i możliwości, w tym najniższa standardowa czułość ISO125, maksymalna prędkość migawki elektronicznej na poziomie 1/180000 s. oraz funkcja PIXEL-SHIFT MULTI-SHOT, wzmacniające ekspresję wizualną. Model X-H2 oferuje również bogaty wachlarz opcji i funkcjonalności wspierających fotografowanie. Wymienić tu należy m.in. autofokus z opartą na technologii uczenia głębokiego funkcją wykrywania i rozpoznawania obiektów, dzięki czemu potrafi on automatycznie wykryć i śledzić różne obiekty, takie jak zwierzęta i ptaki; wbudowany w korpus pięcioosiowy układ stabilizacji obrazu zapewniający skuteczną kompensację drgań w zakresie nawet do 7 działek EV  ; elektroniczny wizjer o rozdzielczości 5,76 mln punktów i współczynniku powiększenia 0,8x, a także gniazdo kart pamięci kompatybilne z kartami CFexpress TM Typu B  . Wszystko to gwarantuje, że użytkownicy będą mogli korzystać z wysokiej jakości obrazowania oferowanej przez model X-H2 w różnych sytuacjach fotograficznych.

Obok aparatu FUJIFILM X-H2S, wraz z wprowadzeniem modelu X-H2, nasza flagowa „seria „X-H” dysponuje obecnie dwoma przedstawicielami. Szybki model X-H2S wyróżnia się szczególnie przy fotografowaniu poruszających się obiektów, podczas gdy flagowiec o podwyższonej rozdzielczości X-H2 zapewnia wyjątkową jakość obrazu, która przekracza typowe ograniczenia jakości stawiane przez format matrycy światłoczułej. Dysponując dwoma flagowymi modelami aparatów, Fujifilm jest w stanie zaspokoić profesjonalne potrzeby zawodowych fotografów i twórców wideo.

online and social-X-H2 - DSCF2268.jpg


Podstawowe cechy produktu

 • Nowa matryca światłoczuła X-Trans TM CMOS 5 HR oraz szybki i wydajny silnik przetwarzania obrazu X-Processor 5 pozwalają osiągnąć najwyższą jakość obrazowania w historii serii X (1) W modelu X-H2 zastosowano najnowszą matryce światłoczułą z podświetleniem wstecznym “X-Trans™ CMOS 5 HR” o rozdzielczości 40,2 megapikseli. 40,2 megapikselowa matryca korzysta z ulepszonego algorytmu przetwarzania obrazu, który umożliwia poprawę rozdzielczości zdjęć bez uszczerbku dla współczynnika sygnał/szum, co przekłada się na zdumiewającą jakość rejestrowanych obrazów. Matryca charakteryzuje się również ulepszoną strukturą rozmieszczenia pikseli, co pozwala na skuteczne zwiększenie ilości rejestrowanego przez piksele światła, umożliwiając tym samym zastosowanie wartości ISO125 jako standardowego, natywnego poziomu czułości, nie zaś jako opcji dostępnej w tzw. rozszerzonym trybie czułości matrycy. Cecha ta okazuje się szczególnie przydatna podczas fotografowania w plenerze w ciągu dnia lub gdy chcemy wykorzystać zalety szerokiego otworu przysłony dla uzyskania płytkiej głębi ostrości i rozmycia tła.

 • Zastosowanie nowej matrycy światłoczułej i wynikająca z tego możliwość jeszcze bardziej precyzyjnej kontroli czasu naświetlania pozwoliły na zwiększenie prędkości migawki o 2,5 działki EV, z dotychczasowej wartości 1/32000 s. do 1/180000 s. Pozwoli to użytkownikom na fotografowanie przy szeroko otwartej przysłonie w warunkach bardzo silnego oświetlenia, jak na przykład na słonecznej plaży czy zaśnieżonym stoku narciarskim lub umożliwi zamrożenie w kadrze bardzo szybkiego ruchu.

 • X-H2 to pierwszy aparat serii X wyposażony w funkcję Pixel Shift Multi-Shot (możliwość wykonania serii zdjęć z minimalnym przesunięciem matrycy światłoczułej). Aparat korzysta wtedy z wewnętrznego mechanizmu stabilizacji obrazu w celu wysoce precyzyjnego przesuwania matrycy podczas wykonywania automatycznego ujęcia, rejestrując 20 kadrów w czasie jednego cyklu otwarcia migawki. Dedykowane oprogramowanie „Pixel Shift Combiner” przetwarza zarejestrowane kadry i tworzy pojedyncze zdjęcie o rozdzielczości ok. 160 mln pikseli, co znajduje zastosowanie szczególnie w fotografii reklamowej czy cyfrowej archiwizacji zasobów wizualnych.

 • Aparat X-H2 oferuje wsparcie dla formatu plików graficznych HEIF, który zapewnia obrazy o 10-bitowej głębi kolorów w plikach o objętości nawet do 30% mniejszej w porównaniu ze standardem JPEG, potwierdzając tym samym rosnącą reputację Fujifilm w zakresie dostarczenia najwyższej jakości obrazów wprost z aparatu.

Autoryzowany sklep Fujifilm, e-oko.pl

Używane
Nie
Dostępność
Zadzwoń po szczegóły
Gwarancja
24 miesiące
Matryca
APS-C
Rozdzielczość matrycy
26,1
Rodzaj karty
CFexpress Type B / SD / SDHC / SDXC
Zdjęcia seryjne
40kl./s
Filmowanie
Filmy 6K
Zasilanie
Dedykowany akumulator producenta
Kod EAN
4547410485837
Nowy produkt

Zobacz także

FujiFilm NP-W235

Dodatkowe informacje:

 • bateria litowo-jonowa NP-W235
 • akumulator do aparatu GFX100S / GFX50S II / X-H2S / X-T4 / X-T5 / GFX100 II
 • Pojemność: 1260 mAh
Dostępne od ręki Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
349,00 zł