Fujifilm X-T5 + 16-50/2.8-4.8
SKLEP
 • Fujifilm X-T5 + 16-50/2.8-4.8
 • Fujifilm X-T5 black

Fujifilm X-T5 BLACK + 16-50/2.8-4.8 R LM WR

PRZEDSPRZEDAŻ przedsprzedaż

Dodatkowe informacje

 • 40-megapikselowa matryca X-Trans™ CMOS 5 HR
 • procesor przetwarzania obrazu X-Processor 5,
 • szybkość migawki nawet 1/180000
 • funkcja Pixel Shift Multi-Shot
 • wideo w standardzie 6.2K/30P 4:2:2 10-bit
10 498,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Fujifilm X-T5 + 16-80/4 R OIS WR black

Komponenty piątej generacji w lekkim i kompaktowym korpusie zapewniającym jednocześnie wysoką wydajność i łatwość przenoszenia.Korpus wyposażony w 5-osiowy układ stabilizacji obrazu o skuteczności kompensacji drgań do 7 stopni EV, z obsługą za pomocą pokręteł i odchylanym w trzech osiach wyświetlaczem LCD Bezlusterkowy aparat cyfrowy “FUJIFILM X-T5” Poszukiwanie radości analogowej obsługi nadaje nowe znaczenie kluczowym wartościom aparatów serii X: „kompaktowe, lekkie i zapewniające wysoką jakość obrazowania”

Model X-T5 wyposażony został w układy piątej generacji, to jest w 40,2-megapikselową matrycę światłoczułą z podświetleniem wstecznym “X-Trans TM CMOS 5 HR” *2 i szybki procesor przetwarzania obrazu „X-Processor 5”, zamknięte w kompaktowym korpusie o mniejszych rozmiarach i niższej masie w porównaniu z poprzednim modelem *1 . Wyposażony jest również w inne zaawansowane funkcje, jak na przykład pracujący w pięciu osiach układ stabilizacji matrycy o skuteczności do 7 stopni EV *3 . X-T5 to nowy y aparat fotograficzny, zapewniający jednocześnie doskonałą wydajność i przenośność. Osiągnięta przez X-T5 poprawa wydajności oznacza ulepszoną jakość generowanych obrazów, obniżenie minimalnej natywnej czułości do poziomu ISO125, najwyższą prędkość migawki na poziomie 1/180000 sekundy i wprowadzenie funkcji Pixel Shift Multi-Shot do wachlarza dostępnych opcji fotograficznych. Inne funkcje wspierające użytkowników w tworzeniu wysokiej jakości zdjęć obejmują efekt Smooth Skin (wygładzanie skóry), autofokus z wykrywaniem obiektów ze zdolnością rozpoznawania zwierząt i ptaków oraz działającą w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji funkcję automatycznego balansu bieli.


Fujifilm X-T5 – Kolejny „flagowiec” linii X-T


Aparat Fujifilm X-T5 dziedziczy charakterystyczny dla linii X-T, centralnie umieszczony wizjer i analogową stylistykę korpusu z obsługą za pomocą pokręteł. Nowym dodatkiem jest odchylany w trzech kierunkach wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1,84 mln punktów, który jak nigdy przedtem ułatwia fotografowanie w orientacji pionowej lub z poziomu bioder. Ten bogaty zestaw funkcji poprawiających wydajność zamknięty został w korpusie ważącym 557 g *4 , lżejszym i nieco mniejszym w porównaniu z poprzednim modelem. X-T5 stanie się idealnym towarzyszem w szerokim zakresie stylów i gatunków fotograficznych, od fotografii reporterskiej/ulicznej, w której liczy się przede wszystkim mobilność, po fotografię krajobrazową i portretową, które wymagają doskonałej jakości obrazowania. Inne funkcje, które sprawiają, że korzystanie z aparatu jest jeszcze bardziej komfortowe, to możliwość rejestracji wideo w standardzie 6.2K/30P 10-bit 4:2:2, wizjer elektroniczny o rozdzielczości 3,69 mln punktów ze współczynnikiem powiększenia 0,8x oraz podwójne gniazdo kart pamięci SD.
Flagowe modele aparatów FUJIFILM serii X, czyli wprowadzony w lipcu 2022 r. „FUJIFILM X-H2S” i „FUJIFILM X-H2”, który zadebiutował we wrześniu 2022 r., przeznaczone do
zastosowań foto i wideo, zostały teraz uzupełnione modelem X-T5, zoptymalizowanym pod kątem zastosowań w klasycznej fotografii i cechującym się kompaktowym i lekkim
korpusem, wyświetlaczem LCD z możliwością regulacji położenia w trzech kierunkach oraz obsługą za pomocą pokręteł. To jeszcze bardziej poszerza zakres rodzajów i gatunków
produkcji wizualnych obsługiwanych przez urządzenia serii X piątej generacji. Bogata oferta produktów Fujifilm nadal będzie zaspokajać zróżnicowane oczekiwania i potrzeby
fotografów oraz twórców wideo.*1 Bezlusterkowy aparat cyfrowy “FUJIFILM X-T4”
*2 X-Trans TM jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym FUJIFILM Corporation.
*3 Z zamocowanym obiektywem FUJINON XF35mmF1.4 R
*4 Wraz z akumulatorem i kartą pamięci

Aparat Fujifilm X-T5: Główne cechy produktu

 • Wyposażony w 40-megapikselową matrycę X-Trans™ CMOS 5 HR i szybki procesor przetwarzania obrazu X-Processor 5, zapewnia najwyższą jakość obrazowania i zdolność rozdzielczą w historii serii X.

 • W aparacie Fujifilm X-T5 zastosowano wstecznie podświetlaną matrycę światłoczułą “X-Trans TM CMOS 5 HR” o rozdzielczości 40,2 MP. Wykorzystanie ulepszonego algorytmu przetwarzania obrazu zapewnia wysoką rozdzielczość ostatecznego efektu bez uszczerbku dla współczynnika sygnał/szum, co gwarantuje uzyskiwanie obrazów doskonałej jakości. Matryca X-Trans™ CMOS 5 HR skuteczniej rejestruje większe ilości padającego na nią światła dzięki poprawionej strukturze rozmieszczenia pikseli. Czułość ISO125, w poprzednim modelu należąca do zakresu rozszerzonego czułości ISO, obecnie dostępna jest jako najniższa czułość w zakresie standardowym. Czas ekspozycji jest kontrolowany z wysoką precyzją, co pozwala użytkownikom ustawić prędkość migawki na poziomie nawet 1/180000 sekundy. Dzięki temu nawet bardzo jasne obiektywy mogą być używane z maksymalnie otwartą przysłoną w szerszym zakresie sytuacji oświetleniowych.

 • Aparat Fujifilm X-T5 został wyposażony w funkcję Pixel Shift Multi-Shot, która czterokrotnie zwiększa rozdzielczość obrazu i zapewnia wierną reprodukcję kolorów. Idealnie nadaje się do stosowania w fotografii komercyjnej i cyfrowej archiwizacji zasobów kultury. Funkcja wykorzystuje wewnętrzny mechanizm stabilizacji obrazu do przesuwania matrycy światłoczułej z wysoką precyzją podczas automatycznego wykonywania 20 kadrów za pojedynczym zwolnieniem spustu migawki. Dedykowane oprogramowanie „Pixel Shift Combiner” przetwarza zarejestrowane kadry, a następnie generuje pojedyncze zdjęcie o rozdzielczości około 160 mln pikseli.

 • Dodany został również efekt Smooth Skin (wygładzanie skóry), który automatycznie wygładza tonację skóry na zdjęciach. Pozwala on ograniczyć nakład pracy, jaki trzeba przeznaczyć na postprodukcję np. w fotografii portretowej, dzięki czemu obróbka zdjęć przebiega znacznie szybciej, a efekt ostateczny jest jeszcze doskonalszy.

 • Kolejną funkcją aparatu Fujifilm X-T5 jest automatyczny balans bieli, działający w oparciu o technologię uczenia głębokiego. Technologia oparta na sztucznej inteligencji zwiększyła zdolność aparatu do automatycznego ustalania temperatury barwowej światła. X-T5 jest na przykład w stanie dokładnie określić temperaturę ciepłego światła żarowego.

 • Fujifilm X-T5 dysponuje 19 trybami symulacji filmu analogowego, w tym trybem „Nostalgic Neg.”, charakteryzującym się wysokim nasyceniem barw i zmiękczonymi przejściami tonalnymi. Użytkownicy mogą skorzystać z predefiniowanych ustawień symulacji filmu zaprojektowanych dla różnorodnych rodzajów obiektów i scen, tak jakby wybierali kliszę fotograficzną.

 • Aparat Fujifilm X-T5 obsługuje format graficzny HEIF, który zapewnia 10-bitową jakość obrazu w plikach, które są do 30% mniejsze niż standardowe pliki JPEG. Tym samym dla serii X oficjalnie rozpoczął się najnowszy rozdział w dostarczaniu wysokiej jakości rezultatów prosto z aparatu.

Fujifilm X-T5: Sprzęt, stylistyka i obsługa zapewniające potężne wsparcie dla tworzenia treści przez użytkowników.

 • Korpus Fujifilm X-T5 dysponuje 5-osiowym układem stabilizacji obrazu z kompensacją o skuteczności do 7 działek EV. Użytkownicy mogą fotografować z ręki w słabych warunkach oświetleniowych, na przykład wykonywać nocne ujęcia krajobrazowe. Mechanizm stabilizacji obrazu jest wykorzystywany również do niezwykle precyzyjnego przesuwania matrycy światłoczułej w celu umożliwienia poprawnego działania funkcji Pixel Shift Multi-Shot.

 • Autofokus z wykrywaniem obiektu, bazujący na technologii uczenia głębokiego, potrafi wykrywać zwierzęta, ptaki, samochody, motocykle, samoloty i pociągi dzięki technologii wykorzystującej algorytmy sztucznej inteligencji. System automatycznie śledzi obiekt i utrzymuje na nim ostrość, użytkownicy zaś mogą skoncentrować się na uchwyceniu właściwego momentu i kadrowaniu.

 • Matryca X-Trans TM CMOS 5 HR dysponuje wyższą liczbą pikseli detekcji fazy w porównaniu z poprzednim modelem, co przekłada się na poprawę skuteczności ustawiania ostrości w trybie AF-S (autofokusa pojedynczego) w przypadku obiektów o powtarzających się wzorach. Zapewnia precyzję automatycznego ostrzenia w sytuacjach, kiedy zazwyczaj stosowany jest tryb AF-S, takich jak fotografia krajobrazowa czy portrety. Wykorzystanie przez układ autofokusa ulepszonego algorytmu predykcyjnego umożliwia stabilne ustawianie i utrzymywanie ostrości również w trybie AF-C (autofokusa ciągłego).

 • Na górnej ściance aparatu Fujifilm X-T5 znalazły się trzy pokrętła odpowiedzialne za ustawienia czułości ISO, czasu otwarcia migawki i kompensacji ekspozycji. Użytkownicy mogą sprawdzić i dostosować podstawowe ustawienia aparatu nawet przed jego włączeniem, podobnie jak ma to miejsce w przypadku pierścienia przysłony, w który wyposażona jest większość obiektywów serii XF. Udogodnienie to ułatwia odzwierciedlenie fotograficznych zamierzeń użytkowników w sposobie działania aparatu.

 • Nową cechą aparatu Fujifilm X-T5 jest wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1,84 mln. punktów z możliwością odchylania w trzech kierunkach. Dzięki temu fotografowanie w pozycji pionowej lub z poziomu bioder jest znacznie ułatwione, co zwiększa swobodę użytkowników w wielu sytuacjach fotograficznych.

 • Aparat został wyposażony w wizjer elektroniczny o rozdzielczości 3,69 mln. punktów i współczynniku powiększenia 0,8x. W zestawieniu z poprzednim modelem zapewnia on znakomitą widoczność, skuteczniej tłumiąc zjawiska paralaksy i dystorsji, które zazwyczaj występują, gdy zmienia się pozycja oka podczas korzystania z wizjera.

 • Udoskonalony mechanizm układu stabilizacji obrazu w korpusie oraz pozostałe elementy konstrukcji, z uwzględnieniem wizjera elektronicznego, przełożyły się na uzyskanie kompaktowego korpusu ważącego zaledwie 557 g. Zoptymalizowana obsługa za pomocą pokręteł i przycisków doprowadziła do uzyskania jednoczesnego zmniejszenia rozmiarów, poprawy użyteczności i zwiększenia wygody obsługi. W połączeniu z odporną na warunki atmosferyczne konstrukcją korpusu pozwala to twórcom zdjęć zabrać ze sobą aparat X-T5 i ze spokojem ducha używać go w każdych warunkach.Rozszerzony zakres funkcji wideo w Fujifilm X-T5

 • Aparat posiada wewnętrzne wsparcie dla rejestracji wideo w standardzie 6.2K/30P 4:2:2 10-bit. Oferuje również tryb rejestracji 4K HQ, stosujący nadpróbkowanie 6.2K i w maksymalnym stopniu wykorzystujący możliwości matrycy o wysokiej rozdzielczości dla dostarczania najwyższej jakości materiałów wideo.

 • Model X-T5 posiada wsparcie dla trybu F-Log2, który umożliwia rejestrację z zakresem dynamicznym rozszerzonym do ponad 13EV. Zakres ten jest większy, niż obecnie możliwy do osiągnięcia w trybie F-Log, co zwiększa potencjał postprodukcyjny treści wideo.

 • Przy użyciu zewnętrznego rejestratora ATOMOS podłączonego przez złącze HDMI, surowy materiał wideo RAW nagrany aparatem X-T5 może zostać zapisany w 12-bitowym formacie Apple ProRes RAW *5 o rozdzielczości do 6.2K i klatkażu do 29,97 kl./sekundę.

Autoryzowany Sklep Fotograficzny Fujifilm e-oko.pl.

Dostępność
PRZEDSPRZEDAŻ
Gwarancja
12 miesięcy
Zasilanie
Dedykowany akumulator producenta
Stabilizator obrazu
Tak
Nowy produkt

Zobacz także

FujiFilm NP-W235

Dodatkowe informacje:

 • bateria litowo-jonowa NP-W235
 • akumulator do aparatu GFX100S / GFX50S II / X-H2S / X-T4 / X-T5 / GFX100 II
 • Pojemność: 1260 mAh
Dostępne od ręki Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
349,00 zł