Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Blog navigation

Najnowsze wpisy

Nowy obiektyw Nikkor Z - 40mm f/2.0

190 Zobacz 7 Liked

Oferta "szkieł" systemowych do aparatów z serii Z powiększyła się o nowy, stałoogniskowy obiektyw obrazujący matrycę małoobrazkową — Nikkor Z 40 mm f/2.0. Uniwersalna ogniskowa w połączeniu z małymi wymiarami i wagą sprawiają, że to może być to idealny obiektyw dla osób zajmujących się dyskretną, spontaniczną fotografią niepozowaną lub podczas nagrywania filmów.

Niewielkie wymiary

Zaczynając od wagi i budowy, Nikkor Z 40mm f/2 posiada masę zaledwie 170 g, jest w pełni uszczelniony przed pyłem i zachlapaniami, zgodnie ze standardem reprezentowanym przez bezlusterkowce tego producenta. Średnica w najszerszym punkcie to 70mm, a wysokość całkowita po wpięciu wynosi 45,5 mm, więc obiektyw rzeczywiście jest nieduży jak na oferowane pole obrazowania. Konstrukcja składa się z 6 elementów w 4 grupach, a do budowy użyto m.in. 2 soczewki asferyczne, redukujące aberracje oraz dystorsje. Przysłona posiada duży względny otwór przysłony wynoszący f/2.0 i składa się z 9 listków, zapewniając nie tylko separację obiektu od tła, ale także przyjemnie wyglądający efekt bokeh.

Nikkor Z 40mm

Obiektyw do vlogowania

Dlaczego Nikkor 40mm f/20 Z ma być szansę na miano jednego z lepszych obiektywów do filmów nagrywanych Nikonem? Przede wszystkim odpowiada za to ogniskowa (40mm najbardziej odpowiada polu widzenia rejestrowanemu przez ludzkie oko), a także konstrukcja autofokusa. Dzięki niemu efekt "oddychania" został znacznie zredukowany, przez co nie występują drastyczne zmiany kąta widzenia podczas zmiany płaszczyzny ostrości.

Pierścień ustawień

Obiektyw ten posiada też pierścień sterowania parametrami aparatu, który można przypisać do takich funkcji jak ISO, kompensacja ekspozycji czy do sterowania przysłoną. Podczas robienia zdjęć w formacie DX (Nikon Z50 lub Z fc) ekwiwalent ogniskowej 60 mm, dzięki czemu może pełnić rolę węższej "portretówki" do ciasnych kadrów, spełniając swoją rolę także przy większych zbliżeniach — minimalna odległość ogniskowania wynosi zaledwie 29 cm.

Autoryzowany sklep fotograficzny Nikon e-oko.pl