Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Blog navigation

Najnowsze wpisy

Nikkor 800/6.3 VR S - Nikon zapowiada prace

421 Zobacz 7 Liked

Nowości Nikon w 2021 roku

Do posiadaczy miłośników marki Nikon oraz systemu Nikon Z ostatnio docierają same dobre wiadomości. Pokazany niedawno obiektyw Nikkor 28-75/2.8 to uniwersalny i jasny zoom, który posiada całą gamę różnych zastosowań. Nasz sklep fotograficzny właśnie uruchomił przedsprzedaż tego modelu, a pierwsze dostawy są planowane na połowę stycznia. Oprócz tego w tym roku linię aparatów poszerzył model Nikon Z9, który może się okazać kluczowy w przełamaniu dominacji Sony na rynku bezlusterkowców. Nie bez powodu zbiera on głównie pozytywne recenzje, ponieważ na tak ugruntowanym technologicznie rynku ciężko o kolosalne innowacje. Tutaj jednak Nikon Z9 może się pochwalić m.in. świetną matrycą, migawką elektroniczną bez efektu "rolling shutter", stabilnością pracy i doskonałą wręcz ergonomią.

Nikkor 800/6.3 VR S

Atmosferę wokół systemu Nikon Z podsyca także sam producent, na bieżąco udostępniając informacje o pracach nad nowymi obiektywami. W obecnie ciężkiej sytuacji logistycznej, producenci dość zachowawczo podchodzą do premier, ograniczając przecieki lub pokazując produkt, który pojawi się w bliżej nieokreślonej przyszłości. W tym wypadku jednak warto zaznaczyć, że Nikon ma spore ambicje, by gamę obiektywów z serii S rozszerzyć aż o 9 modeli do końca 2023 roku. Na początku był to Nikkor 400/2.8 TC VR S ze stabilizacją obrazu oraz wbudowanym telekonwerterem o mnożniku ogniskowej x1.4. W grudniu do zapowiedzi dołączył, póki co najdłuższy teleobiektyw z tym mocowaniem - 800/6.3 VR S. Póki co deklaracje i premiery pokrywają się z dostawami.Kluczowe informacje

Na tym obiektywie warto się skupić z paru powodów, które są niewidoczne na pierwszy rzut oka na aparat i nazwę. Dzięki wykorzystaniu soczewek Fresnela (w obiektywach kompatybilnych z systemem Nikon F było to oznaczenie PF), obiektyw ma rzeczywiście być sporo lżejszy od swojego lustrzankowego odpowiednika. Ten z kolei ważył aż 4,5 kg, wymagając od fotografa albo statywu, albo niezłej krzepy w rękach. Dodatkowo obiektyw ten ma być znacznie bardziej poręczny, co przełoży się na ergonomię użytkowania oraz łatwość transportu. Zastosowany system redukcji drgań VR ma być także kompatybilny z 5-osiową stabilizacją matrycy w aparatach serii Z wyposażonych w taką technologię.

S jak Superlatywy

Zapowiedziany obiektyw ma oczywiście należeć do serii S, czyli najlepszej optycznie linii Nikkora. Dzięki zaawansowanym pracom oraz bardziej wyśrubowanym standardom optycznym, które ma spełnić obiektyw, całkiem prawdopodobne jest, że nowa 800-ka pobije optycznie nawet 800/5.6 E FL ED II VR AF-S. W połączeniu z wcześniej wspomnianym aparatem Z9, który nie tylko oferuje rozdzielczość aż 45 MP, ale także dużą "szybkostrzelność" i jeden z najlepszych systemów AF z funkcją deep-learning, taki zestaw może być doskonałą propozycją dla fotografów przyrody, ptaków czy do fotografii sportowej.