Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Blog navigation

Najnowsze wpisy

Profoto B10X i B10X Plus - co oferują nowe lampy?

194 Zobacz 6 Liked

Cofnijmy się na chwilę do roku 2019, kiedy to firma Profoto zaprezentowała nowe lampy błyskowe / światła stałego – B10 i B10 Plus. Ich uniwersalność, świetne właściwości oraz jakość wykonania zyskały uznanie fotografów na całym świecie. Jednak wraz z rozwojem branży foto-video, a co za tym idzie także akcesoriów do pracy studyjnej i plenerowej, pojawiły się nowe lampy Profoto B10X i B10X Plus. Co takiego oferują i czym różnią się na tle poprzednich modeli?
Niezwykle kompaktowe źródło światła

Zewnętrznie lampy B10 i B10X oraz B10 Plus i B10X Plus nie różnią się diametralnie. Dalej mamy do czynienia z niezwykle zgrabną formą, zajmującą niewiele więcej miejsca niż obiektyw zoom. Nie zmieniła się także waga, która wynosi 1,5kg w przypadku mniejszej wersji oraz 1,9kg w przypadku mocniejszego modelu. Taka sama jest także ilość błysków na jednym akumulatorze i oscyluje w okolicach 400 razy. Dla wersji B10X Plus ilośc błysków jest przewidziana na 200 na jednym ładowaniu, co wynika z dwukrotnie większej mocy. Wersja B10X mierzy zaledwie 10 x 17,5cm, przez co swobodnie może być używana nie tylko na statywie, ale także z ręki. Wersja B10X jest odrobinę większa – 10 x 23,5cm. Na tym jednak podobieństwa się kończą, ponieważ nowe lampy Profoto są nie tylko mocniejsze, ale także znacznie ulepszone pod kątem innych parametrów.

Profoto B10X Lampa błyskowa

Światła, kamera, akcja!

Poza funkcją lampy błyskowej, seria B posiada możliwość świecenia światłem stałym, które często jest przydatne nie tylko w fotografii, ale także przy nagrywaniu filmów – szczególnie w plenerze. Poprzednie modele, czyli B10 i B10 Plus oferowały maksymalną moc 2500 lumenów, co było dość dobrym wynikiem. Nowa generacja lamp oferuje jednak aż 3250 lumenów (to aż + 30% mocy), zachowując tę samą wydajność i czas pracy wynoszący 75 minut na jednym ładowaniu. Co więcej, B10X i B10X Plus mają opcję podłączenia do ładowania podczas pracy, a przy dłuższych sesjach, za prawidłową temperaturę odpowiada wbudowany wiatrak. Ładowanie z natężeniem 3 amperów pozwoli na naładowanie akumulatora w 90 minut podczas spoczynku.


Profoto B10X lampa do wideo


Jeszcze szybsza niż poprzednik

Oprócz tego skrócił się czas ładowania błysku z pełną mocą w 2s do 1,3s. Najnowsza wersja z plusem natomiast posiada maksymalny czas ładowania 2,2s, ale w tym wypadku mówimy o mocy 500Ws, zamiast 250Ws które spotkamy w wersjach B10 i B10X.

Wysoka dokładność odzworowania

Lampy Profoto B10X charakteryzują się także zmienną temperaturą barwową w zakresie od 3000K do 6500K, a także mają wysoki współczynnik odwzorowania barw CRI sięgający nawet 96%.


Lampa światła stałego LED Profoto

Sterowanie bezprzewodowe

Projektantom Profoto zawsze przyświecał cel, aby produkty były wysokiej jakości, jednocześnie unikając zbędnego komplikowania ich obsługi. Nie inaczej jest w przypadku lampy B10X, która została wyposażona w technologię bezprzewodową Profoto AirX. Pozwala to uwolnić pełną moc lampy zdalnie podczas fotografowania, za pomocą smartfona. Smartfon może także służyć do zdalnej obsługi lampy i zmiany jej parametrów.


Kompatybilność z OCF

Lampy te posiadają także pełną kompatybilność z systemem lekkich modyfikatorów światła OCF lub ponad 120 innych akcesoriów do kształtowania światła, które przygotowało Profoto. Pozwolą one znacznie łatwiej stworzyć przy pomocy światła dowolny nastrój lub klimat zdjęcia i filmu. Modele Profoto B10X i B10X Plus, także w zestawach B10X Duo Kit znajdziesz w naszej ofercie sklepu internetowego www.e-oko.pl.

Profoto OCF B10X B10X Plus

Autoryzowany sklep Profoto, www.e-oko.pl