Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Blog navigation

Najnowsze wpisy

PREMIERA SIGMY 16-28mm F2.8 DG DN

469 Zobacz 3 Liked

Nowy obiektyw Sigma 16-28mm F2.8 DG DN | CONTEMPORARY

Nowa konstrukcja Sigmy to pierwszy obiektyw tej firmy, który pokazuje znacznie wygodniejsze dla użytkownika podejście do zmiennoogniskowych obiektywów szerokokątnych. Obiektywy szerokokątne, które są aktualnie w ofercie na rynku mają najczęściej ogniskową do 35mm-40mm. Dłuższy koniec ogniskowej wymusza, aby konstrukcja była większa i cięższa. Skrócenie ogniskowej pozwala na zachowanie mniejszych rozmiarów, ułatwia korygowanie wad optycznych, pozwala na zachowanie lepszej ostrości przy niższej cenie obiektywu.SIGMA 16-28/2.8 DG DN otwiera nowe możliwości dla właścicieli aparatów z mocowaniem L-mount i Sony E, którzy potrzebują skutecznego narzędzia w kompaktowej formie. W obiektywie zastosowano aż pięć elementów ze szkieł FLD i cztery soczewki asferyczne. Tak skomplikowany układ zapewnia wysoką jakość obrazu zarówno w centrum kadru jak i na jego brzegach co jest szczególnie istotne w fotografii szerokokątnej.

Obiektyw jest wyposażony w wewnętrzny mechanizm zoomu, dzięki czemu nie zmienia swoich rozmiarów w całym zakresie ogniskowych. Środek ciężkości zmienia się jedynie w niewielkim stopniu, co sprawia, że idealnie nadaje się do stosowania z gimbalem. Na obiektyw można nakręcać tradycyjne filtry fotograficzne o średnicy 72mm. Obiektyw ma wyjątkowo kompaktową konstrukcję, waży zaledwie 450 g i mierzy zaledwie 100,6 mm długości, co sprawia, że ​​jest to bardzo praktyczny instrument, doskonały do codziennej fotografii. Jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla fotografów ślubnych, krajobrazowych i podróżników.
 Dzięki zastosowaniu silnika krokowego AF, autofocus 16-28mm F2.8 DG DN | Contemporary jest szybki i cichy, idealnie nadaje się zarówno do fotografowania jak i nagrywania filmów.

W połączeniu z SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary, fotografowie są w stanie objąć ultraszerokokątne i średnie ogniskowe teleobiektywu za pomocą tylko dwóch lekkich i kompaktowych obiektywów. Ich łączna waga, wynosząca zaledwie 920 g, sprawia, że ​​jest to niezwykle wszechstronny, mobilny system obiektywów o stałej przysłonie F2.8.

 

Wyjątkowa jakość wykonania i intuicyjna ergonomia


Obudowę obiektywu wykonano ze specjalnie dobranych lekkich materiałów, w tym stabilnego termicznie kompozytu (TSC) i poliwęglanów o niskiej kurczliwości. Dzięki temu obiektyw może pracować z pełną wydajnością nawet w środowiskach o dużych różnicach temperatur. Precyzja każdego pojedynczego komponentu i ascetyczne piękno gotowego produktu, są możliwe dzięki kunsztowi i wiedzy inżynierów SIGMA, niezrównanej technologii produkcji i rygorystycznej kontroli jakości w jedynej fabryce SIGMA w Aizu w Japonii.

Kompaktowy i lekki, 16-28mm F2.8 DG DN | Contemporary to wyrafinowane, ale i wszechstronne narzędzie fotograficzne, które oferuje fotografom i filmowcom doskonałe połączenie swobody i mobilności.
 


Zdjęcia przykładowe:


Specyfikacja


Konstrukcja obiektywu: 16 elementów w 11 grupach (5 soczewek FLD, 4 asferyczne)
Kąt widzenia: 107 – 75.4 stopnia
Liczba listków przysłony: 9 (przysłona kołowa)
Maksymalna wartość przysłony: F22
Minimalna odległość ostrzenia: 25cm
Maksymalna skala odwzorowania: 1:5.6
Średnica filtra: 72mm
Wymiary (średnica x długość) : 77.2mm x 100.6mm
Waga: 450g

Autoryzowany sklep fotograficzny Sigma, e-oko.pl

Opublikowany w: Nowości fotograficzne