Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Blog navigation

Najnowsze wpisy

Leofoto – świetna jakość w niskiej cenie

275 Zobacz 0 Liked

Leofoto – stosunkowo młoda firma, której początki sięgają 2014 roku. Przedsiębiorstwo, z główną siedzibą znajdującą się w chińskim Guangdong stale się rozwija i uzupełnia swój szeroki asortyment sprzętu. Sklep fotograficzny e-oko.pl, jako autoryzowany sklep Leofoto posiada w swojej ofercie rozmaitość zasobów producenta. Statywy, głowice, kolumny oraz inne systemy mocowań do aparatów i kamer wykonywane są z wysokiej jakości materiałów i testowane są przez wykwalifikowaną kadrę. Do produkcji statywów wykorzystywane jest między innymi 10-warstwowe włókno węglowe, zapewniane przez japońską firmę Toray Inc. – jednego z najlepszych producentów tego materiału.


fot. Michał Kotarbiński

Kompakt o dużym udźwigu
Z pozoru statywy Leofoto mogą wydawać się za małe i za lekkie, aby utrzymać sprzęt większej wagi. Nic bardziej mylnego – wystarczy spojrzeć chociażby na model Ranger LS-324C. Dzięki konstrukcji wykonanej z lekkich materiałów waży on zaledwie niecałe 2 kg, podczas kiedy jego maksymalne obciążenie wynosi 15 kg. Nie trzeba się więc martwić noszeniem ze sobą ciężkiego, masywnego statywu.

Statywy odporne na każde warunki
Leofoto to nie tylko nowoczesny wygląd. Producent zadbał o zabezpieczenie sprzętu przed zniszczeniami wynikającymi z warunków atmosferycznych, czy uszkodzeń mechanicznych. Fragmenty statywów wykonane z aluminium odporne są na zarysowania dzięki wykańczaniu materiału na obrabiarkach CNC oraz adonowaniu. Wspomniane wcześniej 10-warstwowe włókno węglowe jest wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne. Statywy z serii Poseidon oraz Athena świetnie poradzą sobie w warunkach, w których narażone są na rdzę. Ich stopki wykonane są z tytanu mało podatnego na korozję, dzięki czemu nie trzeba martwić się stawiając je w rzece, czy przy brzegach innych zbiorników wodnych. W obu seriach zastosowano także nowoczesny system blokady TwistLock, który ogranicza ilość wody dostającej się do środka.


fot. Michał Kotarbiński

Wygodne w użyciu
Sprzęt Leofoto to komfort płynnej i wydajnej pracy – do statywów stosowany jest specjalny lubrykant Nichimoly, dzięki któremu sprzęt może pracować w szerokim zakresie temperatur. Część modeli posiada także gwinty ¼”, jeden z nich znajduje się tuż pod głowicą i może służyć do doczepienia dodatkowych akcesoriów (na przykład ramienia z uchwytem na smartfon). Drugi umieszczono na spodzie stopki i służy on do wkręcenia karabińczyka dołączonego do zestawu. Na nim zaś można zawiesić plecak fotograficzny, dociążając statyw i poprawiając jego stabilność.


Leofoto to firma, która oferuje sprzęt wysokiej jakości w przystępnej cenie. Nie trzeba wydać fortuny, aby móc cieszyć się porządnym, wygodnym w użyciu akcesorium fotograficznym.

fot. Jędrzej Sokołowski


Zdjęcie miniatury: fot. Jędrzej Sokołowski

Zdjęcie tła: fot. Michał Kotarbiński

Autoryzowany sklep Leofoto, e-oko.pl