Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Blog navigation

Najnowsze wpisy

Rotolight – świetny towarzysz do filmowania

148 Zobacz 0 Liked

Rotolight – brytyjska firma rodzinna, specjalizująca się w systemach oświetleniowych LED do zdjęć i filmów. Przedsiębiorstwo pochwalić się może innowacyjnymi rozwiązaniami oraz 50 patentami. Jest także zdobywcą wielu nagród w konkursach takich jak Photography News 2022 (Best on-camera flash), T3, Pro moviemaker (Gear of the Year awards) czy Cincec (Technical Achievement and Innovation). Rotolight to niewątpliwie godny uwagi producent, który zawitał również w sklepie fotograficznym e-oko.pl.

16 milionów kolorów i efekty specjalne
Jedną z największych zalet  lamp Rotolight jest ich uniwersalność. Lampy zapewniają światło w zakresie 16.7 milionów kolorów, dzięki chipom RGBWW oraz posiadają możliwość użycia 2500 cyfrowych filtrów. Rotolight posiada świetny system odwzorowywania barw o wartości TLCI 99, co może zaoszczędzić czas spędzony w programach do retuszu kolorów. Nagrywanie filmów urozmaici szeroka gama świetlnych efektów specjalnych (stworzonych we współpracy z fachowcami światowej sławy) - od ciepłego światła kominka, przez jasne światło telewizora, po światła policyjne. Lampy Rotolight pracują zarówno w trybie światła ciągłego jak i błyskowego. Co więcej, w przeciwieństwie do standardowych lamp błyskowych, dzięki zastosowaniu diod LED jesteśmy w stanie uzyskać dużo krótsze odstępy pomiędzy poszczególnymi błyskami, przy pełnej mocy lampy.Duża moc w małym rozmiarze
Rotolight posiada obecnie 4 serie produktów – AEOS, NEO, TITAN X oraz ANOVA PRO. Jak na swoją moc są to lampy stosunkowo małych rozmiarów. NEO – najmniejsze z czterech urządzeń świetnie sprawdzi się zarówno na statywie jak i zamocowane na aparacie, dzięki swoim rozmiarom i niskiej wadze. Jest to także jedna z  najjaśniejszych lamp LED dedykowanych do mocowania na aparat fotograficzny i kamerę. Lampy Rotolight są wygodne w użyciu nie tylko dzięki swoim wymiarom – są one również łatwe w obsłudze dzięki aplikacji dostępnej na smartfona. Można więc kontrolować błysk zdalnie,  z poziomu telefonu i to do 20 źródeł światła naraz.

Innowacja, kreatywność i więcej
Do wspomnianych wcześniej innowacyjnych rozwiązań firmy należy SmartSoft Box – pierwszy na świecie elektroniczny softbox. Pozwala na wyjątkowo szybkie przełączanie pomiędzy światłem miękkim a ostrym, bez potrzeby podpinania dużych rozpraszaczy. Gotowe zestawy lamp to świetne rozwiązanie dla filmowców pracujących w studiu, na planie czy chociażby na ślubach. Dzięki dostępnym efektom specjalnym i dużej kontroli nad barwami lampy Rotolight ułatwią stworzenie wyjątkowego i ciekawego oświetlenia w każdym miejscu.

Autoryzowany sklep Rotolight, e-oko.pl