Menu bloga

Najnowsze wpisy

CANON OD 20 LAT LIDEREM UDZIAŁU NA ŚWIATOWYM RYNKU FOTOGRAFICZNYM

652 Zobacz 3 Liked

Canon 20. rok z rzędu z największym udziałem w globalnym rynku w kategorii aparatów cyfrowych z wymiennymi obiektywami

Canon od 1937 r. stale umacnia swoją pozycję na światowym rynku fotograficznym. Firma kieruje się filozofią Kyosei - "żyć w harmonii i działać dla wspólnego dobra". Teraz, w 2023 r. możemy poinformować, że producent już 20 rok z rzędu posiada największy udział w globalnym rynku w kategorii aparatów cyfrowych z wymiennymi obiektywami!

Japoński producent nieustannie rozwija szeroką gamę produktów, cieszących się popularnością pośród profesjonalistów i amatorów. We wrześniu 2003 r. Canon zaprezentował nowatorski model EOS 300D  - aparat o kompaktowej konstrukcji, w konkurencyjnej cenie. Zawojował on światowy rynek i przyspieszył rozwój lustrzanek cyfrowych. Od tamtej pory firma wprowadza coraz to bardziej zaawansowane produkty, dążąc do poszerzania "granic wizualnej ekspresji".


Doprowadziło to do powstania kolejnej generacji systemu EOS R, wprowadzonego na rynek w październiku 2018 roku. Uwzględnia ona model EOS R5 – pierwszy aparat z funkcją nagrywania wideo w rozdzielczości 8K, wypuszczony w lipcu 2020 roku oraz model EOS R3 dostępny od listopada 2021 roku, odznaczający się możliwością śledzenia szybko poruszających się obiektów i wykonywania zdjęć seryjnych. W grudniu 2021 roku firma Canon wprowadziła ponadto system EOS VR, przeznaczony do nagrywania wideo na potrzeby treści związanych z wirtualną rzeczywistością.

W 2022 roku Canon zaprezentował EOS R7 i EOS R10 – pierwsze modele, o matrycy APS-C w serii EOS R. Firma pokazała także pełnoklatkowy aparat EOS R6 Mark II z zaawansowanymi funkcjami AF i doskonałymi możliwościami wideo, wraz z sześcioma nowymi obiektywami RF. Poprzez nieustającą rozbudowę asortymentu Canon przez 20 kolejnych lat zdołał zapewnić sobie czołową pozycję pod względem udziału w światowym rynku.


Canon nadal będzie doskonalić autorskie technologie obrazowania, wzmacniając i rozszerzając serię aparatów i obiektywów EOS, jak również otwierając nowe możliwości w dziedzinie rejestrowania obrazów i filmów.


Autoryzowany sklep fotograficzny Canon, e-oko.pl