Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Blog navigation

Najnowsze wpisy

UŻYWANE APARATY FOTOGRAFICZNE - CZY WARTO?

1043 Zobacz 7 Liked

Używane aparaty fotograficzne to temat, który zapewne rozważał prawie każdy fotograf. Sprzęt fotograficzny nie jest najmniejszym wydatkiem, więc chęć zaoszczędzenia na jego kupnie to nie rzadkość. Wiele osób czuje się jednak niepewnie z myślą o zakupie używanego aparatu fotograficznego. Pojawia się tu pytanie -dlaczego? Skąd wynika sceptycyzm wobec sprzętu „z drugiej ręki”?

Zapewne jest to efekt negatywnych doświadczeń związanych z kupowaniem aparatów i obiektywów na portalach z ogłoszeniami lokalnymi. Wielu z nas nie raz zdarza się otrzymać sprzęt w innym stanie niż opisywał go sprzedawca. Niestety przy transakcjach nieopatrzonych umową lub dokumentem sprzedaży, nie mamy dostępu do tak podstawowych praw jak możliwość zwrotu towaru niezgodnego z umową. Co więcej, nie wiadomo czy kupujemy w stu procentach sprawny sprzęt.Dlaczego warto kupować sprzęt z „drugiej ręki”?
Pierwszą i oczywistą zaletą kupowania „z drugiej ręki” jest cena. Używane aparaty fotograficzne są z założenia tańsze. Sprzęt komisowy to idealna propozycja dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z fotografią oraz dla fotografów rozważających zmianę systemu. Decydując się na sprzęt używany możemy zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent ceny nowego egzemplarza!

Polecamy, aby przy zakupie „starych” aparatów korzystać z usług komisów fotograficznych. Dają nam one prawie stuprocentową pewność, że nabyty aparat lub obiektyw jest sprawny. Każdy skupowany sprzęt zostaje sprawdzony pod względem technicznym, a w dodatku udzielana jest na niego minimum 3-miesięczna gwarancja, popartej dokumentem sprzedaży z zawartymi numerami seryjnymi i czasem trwania gwarancji. Dla firm wystawiana jest faktura-marża lub faktura VAT, dzięki czemu zakup można wprowadzić w koszty. Klient posiada 14 dni na zwrot sprzętu, a także może go zareklamować w przypadku awarii, przez cały okres trwania gwarancji. 21-letnie doświadczenie pozwala nam na określenie legalności sprzętu, a w przypadkach kiedy wada prawna ujawni się po sprzedaży, niezwłocznie rozwiązujemy problem.
Na sprzęt używany udzielamy 10 rat 0%, co ułatwia nabycie wymarzonego aparatu lub obiektywu.

Jak sprawdzić czy aparat jest sprawny?
Jeśli nie jesteś pewien czy kupowany sprzęt jest dobrze sprawdzony lub chcesz oddać własny aparat do komisu, istnieje kilka prostych sposobów na szybką, samodzielną oceną stanu urządzenia. Cały proces wyjaśniliśmy w starszym wpisie tutaj...Dlaczego warto rozstać się ze swoim sprzętem zamiast trzymać go w szafie?
Często spotykamy się z klientami, którzy ze względu na sentyment do starego sprzętu zwlekają z jego sprzedażą. Dlaczego tego odradzamy? Przede wszystkim, rynek fotograficzny bardzo dynamicznie się rozwija. W związku z tym nawet już po roku zwłoki sprzęt może drastycznie stracić na wartości, leżąc nieużywany „w szafie”.

Nieużywany sprzęt z biegiem czasu zaczyna się też psuć. Nieużywane matryce „lubią” doznawać usterek, a wymiana sensora to jedna z najdroższych napraw w serwisie, często przekraczająca wartość sprzętu. Nawet w przypadku aparatów analogowych, trzymanie ich latami w szafie negatywnie wpływa na działanie mechanizmu, przez starzenie się smarów. Może to doprowadzić do zacinania się naciągów, a w przypadku obiektywów do zacierania się pierścieni nastawiania ostrości. Dodatkowo w wyniku zalania lub zacierania się smarów przysłona może się nie domykać. Czasami dochodzi również do rozklejenia się lub zagrzybienia soczewek. Dlatego więc długie zastanawianie się nad sprzedażą sprzętu jest wyjątkowo złym pomysłem, jeśli chcemy otrzymać za swój aparat satysfakcjonującą kwotę.

Jak wygląda sprzedaż sprzętu używanego w komisie fotograficznym e-oko?
Jak sprzedać swój aparat, kiedy już się na to zdecydowaliśmy? Można zrobić to na dwa sposoby – zdalnie lub stacjonarnie. Zachęcamy do zaczęcia od wypełnienia formularza dostępnego na naszej stronie. Jest to prosta i szybka metoda na otrzymanie wstępnej wyceny.
Po otrzymaniu odpowiedzi na wypełniony formularz, klient wysyła sprzęt do naszego biura. Tutaj zostaje on sprawdzony pod względem technicznym, a właściciel dostaje końcową wycenę.
Przelew następuje od razu pod dopełnieniu wszystkich formalności, na podstawie spisania umowy kupna-sprzedaży lub faktury w przypadku firm. Cały proces wysyłkowy zajmuje maksymalnie dwa dni! A jak wygląda to stacjonarnie? Bardzo podobnie. Po wypełnieniu formularza lub wcześniejszym kontakcie telefonicznym, zapraszamy do wizyty w naszym biurze, gdzie dokonamy wyceny od ręki, w 15-30 minut i wypłacimy gotówkę na miejscu. Możliwe jest również zostawienie u nas sprzętu w rozliczeniu przy zakupie innego.Warszawski komis fotograficzny e-oko.pl od 21 lat odwiedzają pasjonaci wszelkich kierunków fotografii, dzięki czemu można w nim znaleźć wiele niedostępnych nigdzie indziej modeli aparatów i obiektywów. Niekiedy trafiają do nas prawdziwe białe kruki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – codziennie pojawiają się u nas nowe fotograficzne perełki.

Jeśli chcesz otrzymać wycenę natychmiastową, zadzwoń: 604 400 004