Menu bloga

Najnowsze wpisy

Canon EOS R1 – prace trwają!

299 Zobacz 0 Liked

Firma Canon ogłosiła, że trwają prace nad nowym modelem EOS R1! Bezlusterkowiec będzie pierwszym flagowym aparatem systemu EOS R. Przeprowadzane są obecnie próby terenowe, a oficjalna premiera modelu ma nastąpić do końca 2024 roku.


Canon EOS R1 to bezlusterkowy pełnoklatkowiec stworzony z myślą o profesjonalistach z dużymi oczekiwaniami.  Został zaprojektowany aby sprostać wysokim wymogom dziedzin takich jak fotografia sportowa, fotografia newsowa i produkcja wideo.

W aparacie Canon R1 zastosowano nowoopracowany procesor obrazu DIGIC Accelerator, procesor DIGIC X i nową matrycę CMOS, które pozwalają na niezwykle szybkie przetwarzanie ogromnych ilości danych. Usprawniony układ poprawił działanie autofocusa oraz wielu innych funkcji.


W połączeniu z zastosowaną technologią uczenia głębokiego aparaty Canon potrafią rozpoznawać fotografowany obiekt bardzo szybko i z dużą dokładnością. Producent udoskonalił funkcję śledzenia obiektów – teraz możliwe jest śledzenie określonego zawodnika sportów zespołowych, nawet jeśli co jakiś czas jest zasłaniany przez innych członków drużyny. Funkcja „Action Priority” rozpoznaje ruch, analizując co w danej chwili robi zawodnik. Aparat automatycznie rozpoznaje wykonywane działanie, na przykład uderzanie w piłkę i natychmiast dostosowuje ostrość w kadrze.


Canon wdrożył również funkcję redukcji szumów (wcześniej stosowaną jako element oprogramowania komputerowego) w aparacie, co ma dodatkowo poprawić jakość obrazu.


Wyglądem korpus Canona R1 bardzo przypomina zaprezentowany w 2021 roku model Canon R3.  Według pogłosek możemy spodziewać się rozdzielczości 30 MP, prędkości zdjęć seryjnych do 240 fps, filmowania w 6,7 K i braku migawki mechanicznej. Domysły na temat specyfikacji zmieniały się jednak tyle razy, że należy podchodzić do nich z dużą dozą niepewności.


W przyszłości Canon będzie poszerzać gamę aparatów i obiektów RF, aby zaspokoić potrzeby szerokiego spektrum użytkowników.


Autoryzowany sklep Canon, e-oko.pl