Menu bloga

Najnowsze wpisy

FUJIFILM GFX 100S II - premiera!

183 Zobacz 0 Liked

Po 3 latach od premiery modelu Fujifilm GFX 100S i 8 miesięcy po prezentacji GFX 100 II, japońska firma wypuściła na rynek najnowszy korpus - Fujifilm GFX 100S II. Jak dużo się zmieniło i jakie usprawnienia wprowadzono w nowym modelu?

Najlżejszy GFX i nowa matryca

Przede wszystkim jest on najlżejszym na ten moment modelem w serii GFX. W porównaniu do GFX 100 II waży o 150 g mniej, jest krótszy o 2mm, niższy o 13mm i chudszy o 12mm. 

Jedną z większych nowości wartych uwagi jest usprawniona matryca CMOS II, o zwiększonej prędkości odczytu danych oraz rozdzielczości 102MP. Bazowa czułość dla zdjęć to ISO 80 i ISO 100 dla filmu, a skuteczność 5-osiowej stabilizacji sensora to poziom 8 EV (najwięcej w historii GFX). Ważną innowacją jest usprawniony system AF, oparty na sztucznej inteligencji, który lepiej daje sobie teraz radę ze śledzeniem obiektów.

Niesamowita rozdzielczość i szybkość

Fujifilm GFX 100S II oferuje także funkcję „Pixel Shift Multi-Shot”, która pozwala na otrzymanie pliku wynikowego o rozdzielczości 400 milionów pikseli. Cały proces polegający na wykonaniu 16 zdjęć RAW, przesuniętych o 0,5 piksela i połączeniu ich w jeden plik wynikowy, zajmuje o 75% czasu mniej niż  w poprzednim modelu. Możemy również korzystać z 20 trybów symulacji filmu, w tym REALA ACE.


Wygoda pracy

Korpus wyposażono w wizjer elektroniczny o współczynniku powiększenia 0.84x i rozdzielczości 5,72 mln punktów. Dobrze tłumi zniekształcenia i „pływanie” obrazu, zapewniając świetne pole widzenia.

Powierzchnię korpusu wykończono fakturą "BISHAMON-TEX", która poprawia pewność chwytu podczas fotografowania pod różnymi kątami. Szorstka faktura powierzchni w połączeniu z głębokim uchwytem wyraźnie poprawia komfort fotografowania z ręki.
Po więcej informacji zapraszamy do obejrzenia filmiku na naszym kanale YOUTUBE: