Menu bloga

Najnowsze wpisy

Wyniki Konkursu Fotograficznego "Zatrzymaj się"

4403 Zobacz 8 LikedKolejna zimowa edycja konkursu współorganizowanego przez sklep fotograficzny e-oko.pl i sklep z zegarkami e-zegarek.pl. dobiegła końca. Tym razem temat konkursu „Zatrzymaj się” miał skłonić uczestników do przystanięcia na chwilę i uchwycenia odpowiedniego momentu. Większość osób biorących udział w konkursie poradziła sobie z tematem fenomenalnie, wciąż nie przestajecie nas zaskakiwać swoimi kreatywnymi pomysłami i niebywale dobrym okiem. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy przede wszystkim dobrze się bawili realizując zadany temat, a może nawet znaleźli w końcu w ogromnym pędzie życia chwilę dla siebie. Jedno jest pewne skłoniliśmy was do przemyślenia i przeanalizowania tematu na bardzo wiele sposobów czego efekty można oglądać w naszej galerii na facebooku - https://www.facebook.com/pg/e-okopl-313071799140159/photos/?tab=album&album_id=777760196004648


Jury w składzie: przewodniczący – Maciej Markowski (Fujifilm Polska),  Cezary Janicki (sklep fotograficzny e-oko.pl), Beata Bonikowska (sklep fotograficzny e-oko.pl) tym razem po nadzwyczajnie krótkiej naradzie jednogłośnie wyłoniło zwycięzce – I miejsce zajął Łukasz Kasperek. Fotografia okazała się być bezkonkurencyjna w tej odsłonie naszego konkursu.
Zdjęcie urzekło wszystkich swoją niebywałą prostotą i jednocześnie siłą przekazu. Ponadto delikatna i pastelowa kolorystyka idealnie dopełniła kadr. W przypadku pozostałych dwóch głównych nagród sytuacja nie była już taka prosta i wymagała nieco dłuższej dyskusji i głębszej analizy. W końcu jury udało się podjąć decyzję, II nagrodę otrzymał Piotr Tomasz Mańczak. Zdjęcie emanuje niezwykłym spokojem i przedstawia cierpliwie wyczekany moment. Ponadto zaskakuje perfekcyjną kompozycją i niebywałą estetyką. Zdobywcą III nagrody został Kamil Ochab. Jest to nieprawdopodobne uchwycenie idealnej chwili. Autor zdjęcia zachwycił nas swoim niezwykle dobrym okiem, zdjęcie nie tylko skłania do refleksji jak sam tytuł wskazuje, ale również po prostu chwyta za serce.

Jury przyznało również 5 wyróżnień: I wyróżnienie otrzymał Grzegorz Kobiela za bardzo dobre zdjęcie reporterskie, przyjemnie skomponowane, II wyróżnienie przyznano Izabeli Tołwińskiej za dobrze ułożony tryptyk, który przyciąga uwagę fajną kolorystyką, III wyróżnienie przypadło Piotrowi Kopeć za zdjęcie zupełnie inny niż wszystkie. Na fotografii bardzo dużo się dzieje, można oglądać je godzinami i za każdym razem dostrzegać nowe szczegóły. Fotografia Grzegorza Pawlaka otrzymała IV wyróżnienie, jest to z jednej strony banalne podejście do tematu, ale pokazane w atrakcyjny sposób, zdjęcie broni się dobrą kompozycją i jest przyjemne dla oka. V wyróżnienie dla Mariusza Pietranka za przedstawienie rzeczywistości w malowniczy i nieoczywisty sposób. Jest to abstrakcja, przy której każdy odbiorca z pewnością się zatrzyma. 

Nagrodę specjalną drugie jury (Anna Wójcik-Janicka e-zegarek.pl) przyznało Ewelinie Zając za spostrzegawczość, dobre oko i uchwycenie chwili w tzw. decydującym momencie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Już teraz zapraszamy do udziału w naszych kolejnych konkursach, letnia edycja już niebawem!

Konkurs trwał od 15 listopada do 31 grudnia 2019 r. W konkursie wzięły udział 564 osoby.

Sponsorzy konkursu:
1) Sponsor Główny – Fujifilm Polska – nagrody za miejsca I – III oraz wyróżnienia
2) Sponsor nagrody specjalnej – Sklep z zegarkami E-zegarek.pl, Puławska 10 lok.32, Warszawa (Centrum Sprzedaży Internetowej Cezary Janicki)

Komisja:
Przewodniczący- Maciej Markowski - Fujifilm Polska
Członkowie: Cezary Janicki – Internetowy Sklep-Komis "OKO", www.e-oko.pl
Beata Bonikowska – Internetowy Sklep-Komis "OKO", www.e-oko.pl

Nagrodzeni:

I miejsce – Łukasz Kasperek „Przerwa na herbatę”
II miejsce – Piotr Tomasz Mańczak „Ostatni letnicy”
III miejsce – Kamil Ochab „Refleksja”

Wyróżnieni:
I wyróżnienie – Grzegorz Kobiela „Zatrzymany bengalski kadr”
II wyróżnienie – Izabela Tołwińska „Tokyo”
III wyróżnienie – Piotr Kopeć „Wesele”
IV wyróżnienie - Grzegorz Pawlak „Ghosts in Central”
V wyróżnienie - Mariusz Pietranek „Tsunami”

Nagrody:
I miejsce: Fujifilm X-T100 + 15-45/3.5-5.6 OIS PZ Black o wartości 2466 zł oraz wypożyczenie na 7 dni aparatu Fujifilm GFX 100 z 3 dowolnymi obiektywami w uzgodnionym terminie
II miejsce: Drukarka FujiFilm Instax Share SP-3 czarna + 1x wkład o wartości 849 zł
III miejsce: Fujifilm Instax Mini 9 + 3x wkład o wartości 489 zł

Wyróżnienia:
I wyróżnienie Fujifilm Instax Mini 9 + 1x wkład o wartości 399 zł
II-V wyróżnienie album Tomka Sikory „Aix en Provence” z autografem każdy o wartości 149 zł.

Drugie jury w składzie:
Anna Wójcik-Janicka (Centrum Sprzedaży Internetowej www.e-zegarek.pl)

Nagrodzona Nagrodą Specjalną – Ewelina Zając „Zatrzymaj się”

Nagroda specjalna:
zegarek Anne Klein AK 3222GMGB o wartości 500 zł.


Nagrodzone prace:I miejsce - Łukasz Kasperek „Przerwa na herbatę” (zdjęcie wykonano przy użyciu aparatu Fujifilm X-T1)II miejsce – Piotr Tomasz Mańczak „Ostatni letnicy” (zdjęcie wykonano przy użyciu aparatu Nikon D70s)III miejsce – Kamil Ochab „Refleksja” (zdjęcie wykonano przy użyciu aparatu Nikon D90)


Wyróżnienia:
I wyróżnienie – Grzegorz Kobiela „Zatrzymany bengalski kadr” (zdjęcie wykonane przy użyciu aparatu Leica M8)II wyróżnienie – Izabela Tołwińska „Tokyo” (zdjęcie wykonane przy użyciu aparatu Canon EOS 300)III wyróżnienie – Piotr Kopeć „Wesele” (zdjęcie wykonane przy użyciu iPhone'a X)IV wyróżnienie - Grzegorz Pawlak „Ghosts in Central” (zdjęcie wykonano przy użyciu aparatu Fujifilm X-T20)V wyróżnienie - Mariusz Pietranek „Tsunami” (zdjęcie wykonano przy użyciu drona DJI Phantom 4 Pro)Nagroda specjalna:Nagroda specjalna - Ewelina Zając „Zatrzymaj się” (zdjęcie wykonano przy użyciu aparatu Canon 6D)