Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Blog navigation

Najnowsze wpisy

Nowości od Nikona z serii Z - Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie?

517 Zobacz 2 Liked

    Od zaprezentowania pierwszych modeli bezlusterkowych aparatów fotograficznych z serii Z w sierpniu 2018r. minęły już prawie dwa lata. Od tego czasu Nikon regularnie powiększa swoją ofertę serii Z zarówno w zakresie korpusów jak i obiektywów. Na stronie naszego sklepu fotograficznego można już zamówić nowy model Nikon Z5, który obok modeli Nikon Z6Nikon Z7 stanowi ciekawą alternatywę dla miłośników pełnej klatki. Obok pełnoklatkowego trio, oczywiście nie mogło zabraknąć korpusu wyposażonego w matrycę w formacie DX (oznaczenie Nikona w matrycach APS-C). Mowa tu oczywiście o Nikonie Z50.    Obecnie najnowsza seria Z cierpi głównie z powodu stosunkowo niewielkiego wyboru w zakresie optyki do swoich korpusów. Trzeba pamiętać, że seria Z jest na rynku niecałe dwa lata, co daje nadzieję iż na przestrzeni najbliższych miesięcy możemy spodziewać się wielu ciekawych premier o czym zapewnia sama firma Nikon.


Nikkor Z 70-200 mm f/2.8 VR S

    Sierpień 2020 r. przyniesie fotografom nowe telekonwertery do obiektywów z serii Z, które umożliwią wydłużenie ogniskowych współpracujących z nimi teleobiektywów. Potwierdzenie premiery konwerterów Nikon Z TC-1.4x oraz Nikon Z TC-2.0x może też dać do zrozumienia, że już wkrótce możemy się spodziewać na rynku takich obiektywów jak długo wyczekiwany Nikkor Z 70-200 mm f/2.8 VR S, którego premiera została niestety opóźniona przez procesy związane z produkcją obiektywów. Będzie to pierwszy obiektyw dedykowany do obydwu wymienionych powyżej telekonwerterów, a wszystkie wyżej wymienione nowości, są już dostępne w przedsprzedaży na stronie naszego sklepu fotograficznego e-oko.pl.

Nikon zapowiedział że do końca roku 2021 będą dostępne na rynku obiektywy z poniższej listy:

Nikkor Z 14-24 mm f/2.8 S
Nikkor Z 28 mm S
Nikkor Z 40 mm S
Nikkor Z 50 mm f/1.2 S
Nikkor Z 60 mm Micro S
Nikkor Z 24-105 mm S
Nikkor Z 105 mm Micro S
Nikkor Z DX 18-140 mm S
Nikkor Z 100-400 mm S
Nikkor Z 200-600 mm    Niestety nie znamy jeszcze dokładnych dat dotyczących poszczególnych modeli, ale będąc dobrej myśli, miejmy nadzieję że pod koniec 2021 roku Nikon wywiąże się ze swoich obietnic i zarówno profesjonaliści jak i amatorzy związani z fotografią będą mogli wybierać obiektywy do swoich bezlusterkowców spośród gamy 24 niezawodnych modeli z serii Z. Warto też pamiętać, iż posiadając adapter Nikon FTZ wszystkie bezlusterkowe korpusy Nikona będą współpracować z całą obecną serią obiektywów z mocowaniem Nikon F.


Zapraszamy  również do śledzenia strony naszego komisu fotograficznego, gdzie bardzo często można znaleźć aparaty i obiektywy z serii Z w świetnym stanie i w bardzo korzystnych cenach.


E-OKO Autoryzowany sklep fotograficzny marki Nikon

Opublikowany w: Nowości fotograficzne