Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Blog navigation

Najnowsze wpisy

Sigma 28-70/2.8 - najmniejszy, jasny zoom do Sony E

364 Zobacz 0 Liked

Sigma 28-70mm/2.8

Mamy przyjemność zaprezentować nowy obiektyw SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary będący obecnie najmniejszym i najlżejszym obiektywem standardowy zmiennoogniskowym o stałej przysłonie F2.8, stworzonym do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych. Linia Contemporary zaspokaja najwyższe wymagania, dzięki połączeniu najnowszej technologii ze świetną charakterystyką optyczną i zwartą konstrukcją.

Nowy poziom standardu

Obiektyw marki Sigma będzie na nowo wyznaczać poziom standardu dla obiektywów o zmiennej ogniskowej do aparatów bezlusterkowych, łącząc niewielkich rozmiarów i ciężkości obudowę z doskonałą jakością optyczną, posiadającą stałą przysłonę F2.8. Po triumfie modelu Sigma 24-70 mm F2.8 DG DN | Art firma postanowiła iść o krok dalej i poszerzyć swoją ofertę o model zaczynający się od ogniskowej 28 mm co pozwoliło uzyskać mniejszą i lżejszą konstrukcję idącą w parze z doskonałą optyką. Niewątpliwie jest to najmniejszy obiektyw w swojej klasie.
 


Niewielka, mobilna konstrukcja

Oparta na istniejącym modelu Sigma 24-700 F.2.8 DG DN| Art konstrukcja posiada wierne podstawy dla koncepcji Contemporary. Zachowuje balans w połączeniu doskonałej wydajności, jaka występowała w serii Art, oraz mobilności dzięki niewielkim wymiarom. Sprawia to, że będzie idealnym wyborem nie tylko dla profesjonalistów, ale i osób zajmujących się fotografią hobbystycznie. Łatwa do przetransportowania konstrukcja świetnie sprawdzi się do fotografowania krajobrazu, przyrody, oraz wykonywania zdjęć rodzinnych. Wyposażona w trzy soczewki asferyczne w pobliżu przysłony pozwala na prawidłowe rozmieszczenie wpadających promieni świetlnych, dzięki czemu możemy cieszyć się doskonałą ostrością, nawet przy maksymalnie otwartej przysłonie. Dodatkowo posiada 2 soczewki FLD charakteryzujące się ultra niskim współczynnikiem dypresji, który oferuje wydajność na najwyższym poziomie, lepszą rozdzielczością i kontrast. W składzie szkła znajdują się również 2 soczewki SLD o niskiej dypresji mające na celu minimalizację aberracji chromatycznej. Pomimo łącznie mniejszej ilości soczewek, niż w obiektywie 24-70 mm budowa charakteryzuje się bardzo zaawansowaną korekcją, dzięki temu jakość obrazu w centrum jak i na krawędziach jest równa. Przemyślane wykonanie z dodatkową powłoką Super Multi-Layer Coating oraz Nano Porous Coating pozwala nam zoptymalizować ilość odblasków, zapewniając świetny kontrast zdjęć, również pod światło.


Obiektyw dla każdego

Prostsze uszczelnienia zapewniają ochronę przeciw pyłom i wilgoci, które mogą negatywnie wpłynąć na jakość zdjęcia, oraz uszkodzenia mechaniczne. Obiektyw posiada najmniejsze wymiary w swojej klasie, ponieważ wyposażony został w tylko jeden element ogniskujący, dzięki czemu jednostka AF jest niewielka. Cichy i szybki silnik krokowy daje precyzje w ostrzeniu, oraz prawie bezgłośny autofokus. Lekka waga (470g) wraz z podłączonym aparatem daje nam ciężkość w okolicy zaledwie kilograma, co zapewnia pełną swobodę i elastyczność dla wszystkich fotografów, również filmowców. Idealnie się sprawdzi dla osób poszukujących lekkie i łatwego w obsłudze systemu, współpracującego z popularnymi akcesoriami fotograficznymi typu gimbal.


Precyzyjne wykonanie

Konstrukcja Sigmy 28-70mm została dokładnie zabezpieczona autorskim poliwęglanem o nazwie TSC (Termicznie Stabilny Kompozyt), który cechuje się podobieństwem do aluminium względem poziomu kurczliwości termicznej. Wskutek tego zapewniona została stabilność poziomu wydajności, niezależnie od warunków atmosferycznych, gdyż zmniejszona została różnica, między kurczliwością elementów stworzonych z metalów i nie metalów. Nowoczesna technika produkcji oraz rygorystyczne kontrole jakości pozwoliły osiągnąć dopasowane elementy połączone z estetyką na wysokim poziomie. Tak wyjątkowa dbałość o szczegóły daje niezwykły komfort w użytkowaniu.


Atrakcyjne efekt bokeh

Dzięki przysłonie zbudowanej z 9 listków możemy podziwiać finezyjny efekt gładkiego rozmycia, szczególnie podczas używania maksymalnie otwartej przysłony F2.8 dającej bardzo małą głębię ostrości. Płynne i gładkie rozmycie, pozwala nadać fotografią bajkowy i oniryczny klimat, który z pewnością działa na wyobraźnie odbiorców. Z kolei domknięta do wartości F22 pozwoli skutecznie pracować nam pod światło.

Cechy główne:

  • Konstrukcja obiektywu: 16 elementów w 12 grupach (2 soczewki FLD, 2 SLD i 3 asferyczne)
  • Kąt widzenia: 75.4 – 34.3 stopnia
  • Liczba listków przysłony: 9 (przysłona kołowa)
  • Maksymalna wartość przysłony: F22
  • Minimalna odległość ostrzenia: 19cm (szeroki kąt) – 38cm (tele)
  • Skala odwzorowania: 1:3.3 (szeroki kąt) – 1:4.6 (tele)
  • Średnica filtra: 67mm
  • Maksymalne wymiary: 72.2mm x 101.5mm
  • Waga: 470 g


1/200s, F2.8, ISO 1000, ogniskowa 28 mm

1/320s, F2.8, ISO 100, ogniskowa 70 mm


zdjęcia autorstwa Meg Loeks


Autoryzowany sklep fotograficzny Sigma e-oko.pl

Opublikowany w: Nowości fotograficzne