Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Blog navigation

Najnowsze wpisy

Nikon Z9 - kiedy premiera? - Przecieki

1493 Zobacz 10 Liked
Nikon Z9 oficjalnie zapowiedziany


Nikon dość późno dołączył do konkurencji, która znacznie wcześniej wystartowała z produkcją bezlusterkowców. Profesjonalne aparaty pełnoklatkowe z linii Z, żeby w pełni móc walczyć z Sony lub Canonem potrzebowały dwóch lat — wtedy też pojawiła się druga iteracja Nikon Z - Z6 II i Z7 II. W zeszłym roku coraz głośniej zaczęło się mówić w kuluarach o bezlusterkowym następcy najwyższego modelu opartego o konstrukcję podnoszonego lustra — Nikona D6. W tym roku Nikon nie tylko potwierdził przecieki o modelu Z9, ale także zapewnił o postępujących pracach dotyczących tego modelu.


Co już wiemy o Nikon Z9?


Przede wszystkim potwierdzony został wizualny wygląd bezlusterkowca. Zgodnie z przeznaczeniem do zastosowania profesjonalnego, zostanie on wyposażony w zintegrowany uchwyt pionowy, zaawansowany wizjer elektroniczny oraz będzie korzystał z nowych akumulatorów - EN-EL18x. Pod kątem specyfikacji nowy aparat zapowiada się równie obiecująco. Nikon zapowiedział zastosowanie nowej matrycy warstwowej Stacked CMOS, a także nowego procesora obrazu EXPEED, zoptymalizowanego pod kątem pracy w tym właśnie bezlusterkowcu. Prognozowana rozdzielczość zdjęć dla tego aparatu to 45-46 MP, maksymalna prędkość zdjęć seryjnych to aż 30 klatek na sekundę, a nieskompresowane zdjęcie ma się odznaczać 16-bitową przestrzenią kolorystyczną. Nowy procesor to także potencjalnie nowe możliwości pod kątem odszumiania i efektywnie wysokiej czułości matrycy. Natywny zakres ISO według nikonrumors ma wynosić 64 - 25,600 z możlwiością rozszerzenia.Nagrywanie filmów - duży skok dla Nikona?


Obecnie aparaty bezlusterkowe to nie tylko zaawansowane funkcje fotograficzne w połączeniu z systemami Autofocusa, ale także funkcje nagrywania filmów. Nikon Z9 ma umożliwiać nagrywanie filmów w rozdzielczości 8K w prędkości 30 kl./s, ale także 4K UHD w prędkości 120 kl./s, co pozwoli na nagrywanie filmów w slow-motion. Ma to być zasługą właśnie nowego procesora. Zgodnie z zapowiedzią zarządu firmy, Nikon Z9 ma stanowić milowy krok dla przedsiębiorstwa pod kątem zaimplementowanych technologii, ale także funkcjonalności oddanych w ręce użytkownika.


Usprawniony autofocus


W momencie rosnącej popularności bezlusterkowców Sony Alpha przez długi czas nie miało realnego konkurenta w kategorii aparatów pełnoklatkowych, szczególnie pod kątem prędkości autofocusu i pokrycia kadru punktami wykrywania ostrości. W przypadku Nikona Z9 system automatycznego ustawiania ostrości ma być konkurencyjny, a zwłaszcza w przypadku osób, zwierząt i śledzenia obiektów - czyniąc z niego idealne narzędzie do pracy reporterskiej oraz fotografii sportowej i przyrodniczej. W połączeniu ze śledzeniem obiektów w czasie rzeczywistym, może być to rzeczywiście narzędzie pozwalające na znacznie więcej niż dotychczasowe modele.


Więcej nowości - już wkrótce


Potwierdzony jest także fakt, że nowy bezlusterkowiec ujrzy światło dzienne w tym roku. Czy będzie to przed Olimpiadą w Tokio? Wydaje się to wątpliwe, biorąc pod uwagę zbliżający się termin wydarzenia i globalne problemy logistyczne, ale przełom tegorocznego lata i jesieni wydaje się jak najbardziej możliwy. Oczywiście w przypadku pojawienia się nowych doniesień i informacji nie omieszkamy ich umieścić na naszej stronie.

E-OKO Autoryzowany sklep fotograficzny marki Nikon