Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Leica M Body aparaty fotograficzne nowe i używane
  • Leica M Body aparaty fotograficzne nowe i używane
  • Leica M Komis foto – skup obiektywów i aparatów
  • Leica M BODY sklep komis fotograficzny

Leica M Body

Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle* wysyłka 7-14 dni

Dodatkowe informacje:

  • Flagowy aparat LEICA!
  • Pełna klatka
  • Matryca CMOS 24 Mpx
  • Filmowanie Full HD
29 449,00 zł
Brutto
Przyjmujemy używany sprzęt w rozliczeniu!
Ilość

Leica M BODY

LEICA M. Kamień milowy systemu dalmierzowego.

Podczas targów Photokina 2012 Leica Camera AG, Solms, prezentuje kolejny milowy krok w systemie dalmierzowym: Leica M. Jest to pierwszy aparat Leiki wyposażony w nowo opracowany sensor CMOS, umożlwiający fotografowanie w trybie Live View oraz filmowanie w rozdzielczości Full HD. Jego niezwykła wszechstronność wyznacza nowe standardy. Łączy w sobie możliwości innowacyjnej technologii cyfrowej, z doświadczeniem ośmiu dekad stale ulepszanej technologii dalmierzowej. Od teraz, po raz pierwszy również w połączeniu z obiektywami Leica R.
Leica M rozpoczyna nową erę. Znajduje to swój wyraz również w nazewnictwie najnowszych, a z czasem i kolejnych modeli systemów M i S. W ich oznaczeniu zrezygnowano z cyfr numerujących kolejne modele. Podkreśla to ponadczasowość tych produktów.

Po raz pierwszy w historii systemu M nowy model wyposażono w pełnoklatkowy czujnik obrazu typu CMOS o rozdzielczości 24 milionów pikseli. Został on opracowany przez Leikę we współpracy z belgijsko-francusko-niemiecką firmą CMOSIS specjalnie dla nowego aparatu. Celem zespołu projektowego było maksymalne wykorzystanie potencjału obiektywów M i R. Nowemu przetwornikowi udało się zaszczepić charakterystyczne cechy czujnika CCD, znanego z Leiki M9: naturalne odwzorowanie kolorów oraz niewiarygodną szczegółowość. Sensor pracuje w tandemie z niezwykle wydajnym procesorem Leica Maestro, wykorzystywanym również w systemie Leica S. Zastosowanie technologii CMOS umożliwiło zaimplementowanie w nowym aparacie nowych funkcji, takich jak podgląd na żywo (Live View) i ostrzenie z pomocą obrazu na ekranie (Focus View). Dodatkową zaletą nowego układu jest niskie zużycie energii, co w zestawie z nowym systemem zasilania z baterią o dwukrotnie zwiększonej wydajności, zapewnia długotrwałą i stabilną pracę.
Podczas pracy w trybach Live View oraz Focus View obraz z matrycy jest wyświetlany na
monitorze LCD aparatu, umożliwiając kompozycję, ocenę ostrości, ekspozycji czy kolorystyki. Pomaga w tym wysoka, wynosząca 920 000 pikseli, rozdzielczość monitora, zabezpieczonego warstwą specjalnego szkła, wytrzymałego i odpornego na zarysowania (Corning® Gorilla® Glass). Nowa funkcja Live View otwiera nowe horyzonty przed użytkownikiem, niezwykle poszerzając funkcjonalność aparatu serii M o makrofotografię, wygodne stosowanie teleobiektywów i obiektywów zmiennoogniskowych, teraz również z serii R. Spektrum nowych zastosowań dla systemu M jest ogromne!
Nastawianie ostrości z wykorzystaniem monitora ułatwia dedykowanym przycisk „focus”,
znajdujący się na przedniej ścianie aparatu, w pobliżu spustu migawki, oraz możliwość 10-
krotnego powiększenia obrazu na monitorze – aż do osiągnięcia odwzorowania 1:1. Dodatkowo krawędzie obiektów znajdujących się w polu ostrości są oznaczane na czerwono, co ułatwia ocenę kadru podczas ręcznego ogniskowania. Wszystkie te nowe funkcje znakomicie uzupełniają inne zalety dalmierzowego systemu M, poszerzając funkcjonalność aparatu. Zgodnie z filozofią M, konstrukcja aparatu jest podporządkowana absolutnej niezawodności i długowieczności: tradycyjnie górna i dolna płyta wykonywane są z bloków mosiądzu metodą skrawania na frezarkach numerycznych, a szkielet korpusu skonstruowano z niezwykle sztywnego stopu magnezowego. Korpus został zabezpieczony przed wpływami środowiska za pomocą gumowych uszczelnień, chroniących przed kurzem i wilgocią.

Leica M również pod względem komfortu obsługi stoi na najwyższym poziomie. Korpus, jako naturalny kontynuator serii M, zachował swą szczególną poręczność i łatwość sterowania. Nowy, przyjazny i intuicyjny interfejs umożliwia bezproblemowe korzystanie z bogactwa menu. Aparat łatwo sprofilować do swoich potrzeb, a osobiste ustawienie można przenosić między egzemplarzami za pomocą karty SD. Aby zapewnić fotografowi jeszcze pewniejszy i bardziej komfortowy chwyt - na korpusie - w miejscu oparcia kciuka, dodano ergonomiczną wypukłość, zintegrowaną z pokrętłem sterującym. W pewnym sensie imituje ona dźwignię naciągu migawki w aparatach analogowych, który powszechnie był wykorzystywany przez reporterów jako podparcie dla kciuka.

Wraz z Leiką M swą premierę mają również nowe, niezwykle interesujące akcesoria. To przede wszystkim adapter Leica R, który umożliwia podłączenie prawie wszystkich istniejących obiektywów tego systemu. Teraz posiadacze parku szkieł R będą mogli cieszyć się jakością cyfrowej technologii, fotografując i filmując korpusem Leica M! Inne akcesoria to elektroniczny wizjer Leica EVF2 oraz wielofunkcyjny handgrip-M ze zintegrowanym modułem GPS, wyposażony w złącza synchronizacyjne SCA i PC oraz umożliwiający współpracę z pętlą na palce, gwarantującej jeszcze pewniejszy i stabilniejszy chwyt, zwłaszcza podczas filmowania. Do zarejestrowania idealnego dźwięku pomocny będzie także opcjonalny mikrofon Leica.

Autoryzowany sklep fotograficzny Leica e-oko.pl

Dostępność
Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle*
Gwarancja
24 miesiące
Matryca
FullFrame
Rozdzielczość matrycy
18-24 MPx
Rodzaj karty
SDHC/SDXC
Filmowanie
FullHD
Zasilanie
Dedykowany akumulator producenta
Stabilizator obrazu
Nie
Uszczelnienie
Nie
Waga
600 g
Nowy produkt

Zobacz także