Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Leica M Monochrom BODY (Typ 246) Przyjmujemy używane aparaty foto w rozliczeniu.
  • Leica M Monochrom BODY (Typ 246) Przyjmujemy używane aparaty foto w rozliczeniu.
  • Leica M Monochrom BODY Nowy i używany profesjonalny sprzęt fotograficzny
  • Leica M Monochrom sklep fotograficzny e-oko.pl

Leica M Monochrom BODY (Typ 246)

Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle* wysyłka 7-14 dni

Dodatkowe informacje:

  • Nowa odsłona Leica Monochrom
  • Zwiększony Bufor!
  • Nowa matryca 24 MPx
  • ISO 320 - ISO 12500 (push 25000)
33 599,00 zł
Brutto
Przyjmujemy używany sprzęt w rozliczeniu!
Ilość

Leica M Monochrom BODY-Typ 246

Leica Camera AG, Wetzlar wykonuje kolejny krok w stronę fotografii czarno-białej. Leica M Monochrom to aparat, który ustanowił ekstremalnie wysokie standardy. Pozwolił na nowo zachwycić się fotografią monochromatyczną – tym razem w wersji cyfrowej. Dziś prezentujemy jego następcę – Leikę M Monochrom (typ 246) – aparat szybszy, bardziej wydajny i funkcjonalny. Jego sercem jest unikalna, nowa matryca, gwarantująca fotografię czarno-białą na najwyższym poziomie.

Nowa Leica M Monochrom (Typ 246) korzysta z tego co najlepsze w dotychczasowym modelu M. Mamy zatem wysokiej jakości procesor obrazu Maestro i bufor pamięci o pojemności 2GB. Dzięki nim aparat jest szybki i po prostu łatwiej się nim pracuje. Pogląd zdjęć wykonanych w serii może być nieomal natychmiastowo wyświetlony na ekranie LCD. Przyspieszył również równoległy zapis plików w formacie JPEG oraz RAW.

Podstawą unikalnej konstrukcji nowej Leiki Monochom jest czarno-biała, pełnoklatkowa, 24-megapikselowa matryca. Nie ma na niej filtra RGB ani filtra dolnoprzepustowego. Niezwykle ostre zdjęcia, w całym zakresie czułości - do ISO 25000, są zasługą, między innymi pominięcia mozaiki Bayera. Aparat rejestruje tylko i wyłącznie ilość światła i nie dokonuje interpolacji. Nic nie dolicza, nie musi.

W rezultacie zdjęcia wykonane Leiką M Monochrom przewyższają kolorowe obrazy wysoką rozdzielczością rejestrowanych szczegółów, zaskakującą rozpiętością tonalną oraz niesamowitą głębią szarości. Charakteryzują się również pięknym i miłym dla oka ziarnem, oraz brakiem artefaktów. Zakres funkcjonalności aparatu łatwo rozszerzyć - za pomocą adaptera można podłączyć obiektywy serii R. Makro, czy tele - cyfrowa, czarnobiała fotografia najwyższej jakości wchodzi teraz na nowe obszary.

Tradycyjne wzornictwo odzwierciedla filozofię dalmierzowego systemu Leiki – wytrzymałość i dyskrecja. Górna i dolna pokrywa aparatu została wykonana wyfrezowana z jednolitego kawałka mosiądzu i wykończona kolorem czarno-chromowanym. Korpus został wykonany z wytrzymałego stopu magnezu, a ekran LCD przykryto wyjątkowo wytrzymałym szkłem szafirowym. Ponadto powłoka antyrefleksyjna ułatwia przeglądanie zdjęć w niesprzyjających warunkach oświetleniowych.­

Podgląd na żywo stanowi alternatywę do kadrowania przez wizjer aparatu. Wysokiej rozdzielczości, 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 921600 pikseli daje pełną kontrolę kompozycji, ekspozycji i ostrości. Podczas pracy w trybie Live-View, Leica M Monochrom oferuje wsparcie w ustawieniu ostrości: można powiększyć fragment kadru (max. 10x) oraz użyć funkcji focus peacking, czyli podświetlenia krawędzi obrazu znajdujących się w płaszczyźnie ostrości.

Leica M Monochrom rejestruje wysokiej jakości czarno-biały materiał wideo w rozdzielczości 1080p full-HD. Dedykowany przycisk pozwala na szybkie rozpoczęcie i przerwanie nagrywania filmu. Film rejestrowany jest w formacie Motion JPEG – oferującym znaczne możliwości post-produkcji. Dedykowany adapter pozwala na podłączenie prawie wszystkich obiektywów Leica R, a opcjonalny zestaw mikrofonowy zapewnia optymalny dźwięk.

Wystarczy jedno kliknięcie, a wszystkie zdjęcia uchwycone za pomocą Leiki M Momochrom mogą uzyskać efekt tonalny charakterystyczny dla fotografii analogowej – np. zabarwień chłodnych, sepii czy selenu. Wystarczy zapisać zdjęcie w formacie JPEG i wybrać pożądany efekt.

Do aparatu Leica M Monochrom (Typ 246) dołączona jest licencja na profesjonalne oprogramowania do obróbki i katalogowania: Adobe® Photoshop® Lightroom®.

Specjalne filtry kolorystyczne: żółte, zielone oraz pomarańczowe będą dostępne od sierpnia 2015. Pozwolą one na osiągnięcie charakterystycznych efektów znanych z analogowej fotografii czarnobiałej.

Autoryzowany sklep fotograficzny Leica e-oko.pl

Dostępność
Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle*
Gwarancja
24 miesiące
Matryca
FullFrame
Rozdzielczość matrycy
18-24 MPx
Rodzaj karty
SDHC/SDXC
Filmowanie
FullHD
Zasilanie
Dedykowany akumulator producenta
Stabilizator obrazu
Nie
Uszczelnienie
Nie
Waga
680 g
Nowy produkt

Zobacz także