Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Leica M10 Black Body Sklep fotograficzny Warszawa centrum
 • Leica M10 Black Body Sklep fotograficzny Warszawa centrum
 • Leica M10 czarny Sklep w centrum Warszawy z profesjonalnym sprzętem foto
 • Leica M10 Black Możliwość pozostawienia używanego aparatu foto w rozliczeniu

Leica M10 Black Body

Wysyłka w 1-3 dni roboczych zwykle* wysyłka 48h

Dodatkowe informacje:

 • Pełna klatka
 • Rozdzielczość 24 mln pikseli
 • Zakres czułości: ISO 100-50.000
 • Fotografowanie seryjne 5 klatek na sekundę
30 999,00 zł
Brutto
Przyjmujemy używany sprzęt w rozliczeniu!
Ilość

Leica M10 Black BODY

Nowa Leica M10 to idealna równowaga tradycji i innowacyjności. To nadal tradycyjna M-ka, ale jej funkcje zostały dostosowane do potrzeb współczesnej fotografii. Każdy element i każde rozwiązanie techniczne koncentruje się na zrobieniu perfekcyjnego zdjęcia. Dzięki zmniejszonym wymiarom, większej wydajności i jeszcze bardziej intuicyjnej obsłudze, Leica M10 rozpoczyna nowy etap w historii systemu Leica M. Korpus aparatu został odchudzony o 4mm wobec poprzedniczki M (Typ 240). Ma 33,75 mm grubości – tyle co analogowa Leica M6. W ten sposób najnowsza Leica M10 jest najszczuplejszą cyfrową M-ką.

Dalmierz zawsze był bardzo ważny w koncepcji M-Systemu. W najnowszej M10 wiele jego elementów zostało zoptymalizowanych. Zwiększyliśmy o 30% pole widzenia, powiększenie do x0,73, a punkt oczny oddaliliśmy o 50%. Dzięki temu wizjer jest wygodniejszy w użyciu, zwłaszcza dla fotografów fotografujących w okularach.

Kluczowym elementem Leiki M10 jest pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 24MP, opracowana specjalnie dla tego aparatu. Poprawione zostały wszystkie parametry obrazowania. Nowa Leica może pochwalić się imponującym zakresem dynamiki tonalnej, doskonałym kontrastem, fantastyczną ostrością i perfekcyjnym odwzorowaniem detali i barw. Unikalna architektura przetwornika, wykorzystująca mikrosoczewki nad każdą z komórek rejestrujących, poprawia światłoczułość, zapewniając prawidłowy odczyt nawet tych wiązek światła, które padają na powierzchnię sensora pod dużym kątem. System ten, stosowany już wcześniej, teraz został unowocześniony i udoskonalony. Szklana osłona przetwornika pełni jednocześnie rolę filtra podczerwieni, co pozwala uniknąć niekorzystnej refrakcji na kolejnych warstwach szkła, a wyeliminowanie filtra dolnoprzepustowego zapewnia maksymalną ostrość. Wszystkie te elementy wpływają na poprawę parametrów obrazowania aparatu, szczególnie podczas fotografowania z obiektywami szerokokątnymi oraz bardzo jasnymi.
Nowy sensor Leiki M10 dysponuje rozszerzonym zakresem czułości - od ISO 100 do 50.000 – oraz ulepszonym mechanizmem redukcji szumów. Zwiększona światłoczułość otwiera przed Leiką M10 zupełnie nowe obszary fotografii i zapewnia wyjątkową jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Leica M10 wyposażona została w najnowszej generacji procesor obróbki obrazu Maestro II. Pracując w tandemie z nową matrycą rejestrującą odpowiada on za jakość zdjęć. I robi to wyjątkowo sprawnie: gigantyczna moc obliczeniowa i bufor pamięci 2 GB umożliwiają fotografowanie seryjne z prędkością do pięciu klatek na sekundę (przy pełnej rozdzielczości). Leica M10 jest najszybszą M-ką w historii.

Procesor został wyposażony w sprzętową funkcję powiększenia fragmentu obrazu. Pozwoliło to usprawnić działanie funkcji lupy, ułatwiającej precyzyjne nastawianie ostrości. Można z niej korzystać zarówno na monitorze aparatu, jak i w opcjonalnym wizjerze elektronicznym Visoflex o rozdzielczości 2,4 megapikseli. Visoflex montuje się w zmodyfikowanych sankach akcesoriów – można go odchylać i ustawiać pod dowolnym kątem. Ułatwia to fotografowanie w trudnych sytuacjach. Dodatkowo został on wyposażony w moduł GPS, umożliwiający geotagowanie wykonanych zdjęć.

Od powstania systemu M konstruktorzy Leici skupiali się na najistotniejszych funkcjach. Leica M10 także pod tym względem korzysta z tego dziedzictwa. Aparat ustanawia nowy standard w zakresie prostoty i intuicyjności obsługi. Ograniczona została liczba elementów sterujących na tylnej ściance – od teraz jest to tylko kontroler typu joystick i trzy przyciski (Play, Live View oraz Menu). Ponadto część pokręteł można skonfigurować wedle swoich potrzeb, a menu skrócić do najważniejszych dla nas opcji. Jedną z charakterystycznych cech nowego aparatu jest pokrętło ISO, które umieszczone zostało na górnej płycie. Po raz pierwszy w cyfrowej Leice wszystkie podstawowe funkcje fotograficzne: ostrość, przysłona, czas oraz czułość mogą być ustawione manualnie, analogowo, bez wchodzenia do menu, a nawet na wyłączonym aparacie. Dzięki temu M10 świetnie sprawdza się w sytuacjach, gdy dyskrecja fotografującego odgrywa kluczową rolę, a fotograf jednym rzutem oka ma wszystko pod kontrolą.

Leica M10 to pierwszy aparat systemu M wyposażony w łączność bezprzewodową. Pozwala łatwo i szybko przesyłać fotografię do mobilnych urządzeń Apple i dalej, edytować i opublikować w sieci. Aplikacja Leica M-App potrafi przesłać surowe pliki DNG, które można wywoływać i edytować na urządzeniach mobilnych z systemem iOS (od wersji 10.2). Aplikacja może zdalne sterować aparatem z tabletu lub smartfona. Pozwala to wykonanie zdjęć w nietypowych sytuacjach – gdy fotograf nie ma bezpośredniego dostępu do aparatu, lub gdy chce uniknąć poruszenia zdjęcia z długim czasem ekspozycji.

Nowa Leica M10 zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu. Wyróżnia się unikalnym systemem dalmierzowym - najprecyzyjniejszym, bo ręcznym – systemem nastawiania ostrości.

M10 jest intuicyjna w obsłudze - skoncentrowana na najważniejszych funkcjach fotograficznych. Leica Camera to bardzo doświadczona firma - do inżynierii podchodzi, jak do sztuki, a do produkcji, jak do rzemiosła. Jak wszystkie Leiki M, także ta najnowsza jest w całości wykonana w fabryce w Wetzlar.

Autoryzowany sklep fotograficzny Leica e-oko.pl

Dostępność
Wysyłka w 1-3 dni roboczych zwykle*
Gwarancja
24 miesiące
Matryca
FullFrame
Rozdzielczość matrycy
18-24 MPx
Rodzaj karty
SDHC/SDXC
Filmowanie
brak możliwości
Czułość
ISO 100 do ISO 50000. powyżej ISO 200 z krokiem co 1/3 ISO; wybierana ręcznie lub automatycznie
Stabilizator obrazu
Nie
Waga
660 g
Wymiary
ok. 139 x 38.5 x 80mm (szerokość x głębokość x wysokość)
Samowyzwalacz
Opóźnienie 2s lub 12s (wybierane w menu). sygnalizacja stanu samowyzwalacza diodą na korpusie oraz na monitorze
Powiększenie
0.73 x
Balans bieli
Automatyczny. ręczny. 8 nastaw predefiniowanych. wybór temperatury barwowej
Złącza
Sanki akcesoriów ze złączami do lampy błyskowej i celownika Visoflex
Wielkość rejestrowanych obrazów
DNG™ - 5976 x 3992 pikseli (24MP). JPEG - 5952 x 3968 pikseli (24MP). 4256 x 2832 pikseli (12MP). 2976 x 1984 pikseli (6MP)
Nowy produkt

Zobacz także

Leica SF 60

Dodatkowe informacje:

 • Od 220 do 1500 wyzwoleń błysków
 • Intuicyjny interfejs
 • Liczba przewodnia 60 (przy ISO 100)
 • Bezprzewodowy TTL
Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle* wysyłka 7-14 dni
2 349,00 zł