B+W UV MRC XS-Pro Nano 39mm
SKLEP
  • B+W UV MRC XS-Pro Nano 39mm
  • Filtr UV Schneider

B+W 39mm Pol-Cir UV MRC nano XS-PRO

Brak brak

Dodatkowe informacje:

  • powłoka Nano
  • ulepszona zewnętrzna ósma warstwa
  • oprawa filtru wykonana z mosiądzu
  • łatwość czyszczenia
Produkt archiwalny
Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

B+W UV MRC XS-Pro Nano 39mm

Powłoka nano to zewnętrzna warstwa ochronna, umieszczana standardowo we wszystkich filtrach XS-Pro Digital MRC.Dzięki nanotechnologii w zewnętrznej warstwie ochronnej filtry te odznaczają się dużo mniejszą powierzchniową przyczepnością wody i pary wodnej.Czyszczenie filtra jest prostsze i szybsze niż kiedykolwiek przedtem. Nano MRC posiada ulepszoną zewnętrzną ósmą warstwę. Oprawy filtrów XS-PRO DIGITAL wykonane są z mosiądzu. Mosiądz jest materiałem trwalszym niż aluminium, jest też odporniejszy na zmiany temperatury, dzięki czemu oprawy nie zakleszczają się w upale i mrozie.Dzięki swej konstrukcji filtry w tych oprawach można stosować z obiektywami szerokokątnymi od 17mm( dla klatki 35mm) bez obawy wystąpienia winietowania. Grubość oprawki 3mm. Posiada przedni gwint.

Filtry serii MRC (Multi-Resistant Coating) pokryte są wielowarstwowymi powłokami przeciwodblaskowymi, zwiększającymi przepustowość optycznego szkła, z którego wykonany jest filtr. Jednocześnie powłoki chronią filtr przed uszkodzeniami (są twardsze niż szkło) - filtry z powłokami MRC mogą być bez obaw wykorzystywane w trudnych warunkach atmosferycznych, można je także czyścić miękką ściereczką bez obawy uszkodzenia.Cechuje ich bardzo wysoka odpornoość na wodę, kurz i pył, zanieczyszczenia oraz zarysowania.Na obie strony filtra nałożono cały system powłok antyodblaskowych (MRC) z tlenków metali, dzieki którym szkło gwarantuje absolutną neutralność barwową, i zapewnia stuprocentową wierność odwzorowania kolorów.

Drobiazgowa kontrola jakości, powoduje ,iż każdy filtr gwarantuje najwyższą jakość optyczną oraz maksymalną redukcję odbić. Promieniowanie ultrafioletowe jest niewidoczne dla oka ludzkiego; w największym natężeniu występuje w górach i nad morzem, gdzie powietrze jest wyjątkowo przejrzyste. UV jest filtrem absolutnie niezbędnym w torbie każdego fotografa. Jest to filtr bezbarwny, a więc nie wymaga korekcji ekspozycji.Filtr UV odcina światło ultrafioletowe, które na zdjęciu powoduje efekt zamglenia.

Firma B+W powstała w roku 1947 w Niemczech.Z roku na rok zdobywała coraz większą pozycję na rynku fotograficznym.Dzisiaj uważa się, że filtry tej firmy należą do najlepszych na świecie.W produkcji najważniejszym składnikiem jest wysokiej jakości szkło optyczne Schotta, żywica posiadająca właściwości optyczne i pigmenty, których proces otrzymywania jest tajemnicą.Filtry wycina się diamentowymi ostrzami z cylindrów szkła, zamiast, jak to się często dzieje, z płaskich szyb.Produkowane są przez firmę Schneider.

Dostępność
Brak
Gwarancja
24 miesiące
Średnica filtra
39 mm