Aparat średnioformatowy Fujifilm GFX 100 II
SKLEP
 • Aparat średnioformatowy Fujifilm GFX 100 II
 • Fujifilm GFX 100 II
 • Cyfrowy aparat średnioformatowy
 • Średnioformatowy bezlusterkowiec GFX 100 II

Fujifilm GFX 100 II

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Główne cechy:

 • Matryca o rozdzielczości 102 MPIX!
 • Procesor obrazu "X-Processor 5"
 • Filmowanie 4K60P oraz 8K/30P 4:2:2
 • Stabilizacja obrazu o skuteczności do 8 działek EV
 • Waga 948g
 • Tryb zdjęć seryjnych 8 kl./s i Boost 120 kl./s
38 998,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Fujifilm GFX 100 II
GFX100 II dysponuje nowo opracowaną, szybką matrycą światłoczułą o rozdzielczości 102 megapikseli ”GFX 102MP CMOS II HS”, współpracującą z superszybkim silnikiem przetwarzania obrazu „X-Processor 5”, co pozwala nawet na podwojenie prędkości odczytu sygnału w porównaniu z poprzednim modelem. GFX100 II pochwalić się może znakomitą jakością obrazowania dzięki zastosowaniu matrycy światłoczułej średniego formatu, która pozwala uzyskać bogatą reprodukcję tonalną i niemal trójwymiarowe odzwierciedlenie szczegółów. Ponadto, połączenie najnowszej, szybkiej matrycy i superszybkiego silnika przetwarzania obrazu pozwoliło na zaimplementowanie, po raz pierwszy w serii GFX, układu autofokusa z funkcją rozpoznawania obiektów opartą na algorytmach sztucznej inteligencji, opracowaną z pomocą technologii uczenia głębokiego. Możliwe również było wykorzystanie najnowszego algorytmu predykcyjnego układu autofokusa opracowanego i zastosowanego wcześniej w modelu FUJIFILM X-H2S.
Poprawie uległa też maksymalna prędkość zdjęć seryjnych, która wzrosła z dotychczasowych 5,0 kadrów na sekundę do 8,0 kadrów na sekundę, co poszerzyło zakres zastosowań aparatu Fujifilm GFX100 II w różnych gatunkach fotograficznych – od fotografii modowej, reklamowej i krajobrazowej po sport i fotografię reporterską, gdzie bardzo liczą się szybkość i wydajność. Zastosowanie nowej matrycy przyniosło również znaczącą poprawę wydajności w zakresie rejestracji wideo. Aparat może natywnie nagrywać materiały w jakości 4K/60P 4:2:2 oraz posiada wsparcie dla jakości 8K/30P po raz pierwszy w historii serii GFX. Oferuje też nowe tryby „Formatu wideo”, które potrafią jeszcze efektywniej wykorzystać unikalną charakterystykę matrycy średniego formatu. Aparat wspiera różnorodne profesjonalne, kinowe formaty filmowe, w tym Premista, 35 mm i anamorficzny (35 mm) przy zastosowaniu odpowiedniego adaptera mocowania obiektywu. Dzięki temu możliwe jest rejestrowanie materiałów filmowych o zróżnicowanym charakterze w zależności od potrzeb i okoliczności, a wsparte to jest podwyższoną prędkością odczytu danych z matrycy i autofokusem ze śledzeniem obiektu.

Fujifilm GFX 100 II – we współpracy z urządzeniami zewnętrznymi


Za poprawą wydajności idą również zwiększone możliwości rozbudowy systemu. Na korpusie GFX100 II znalazło się miejsce na port Ethernet, jak również na złącza HDMI Typu A oraz USB-C umożliwiające podłączenie różnych urządzeń zewnętrznych. Obsługa usługi w chmurze “Frame.io Camera to Cloud” i możliwość synchronizacji kodu czasowego z urządzeniami ATOMOS AirGlu™ dodatkowo poprawiają płynność procesu produkcji fotograficznej i filmowej.

Jeszcze wyższa jakość obrazowania Fujifilm GFX 100 II

Oferowana przez aparat jakość obrazowania jest jeszcze wyższa dzięki wprowadzeniu natywnej (nierozszerzonej) minimalnej czułości ISO80 oraz nowego trybu Symulacji filmu „REALA ACE”. Usprawnienia sprzętowe dotyczą też pracującego w pięciu osiach wewnętrznego układu stabilizacji obrazu (IBIS) o skuteczności do 8 działek EV i wizjera elektronicznego wysokiej rozdzielczości 9,44 mln punktów charakteryzującego się powiększeniem 1,0x. Nową stylistykę korpusu aparatu cechują duży pomocniczy wyświetlacz LCD, pochylony panel górny i nowa faktura powierzchni obudowy. Model GFX100 II jest przykładem ewolucji obecnego modelu we wszystkich obszarach, aby zaspokoić potrzeby zawodowych fotografów i filmowców. 

Aparat Fujifilm GFX 100 II jest wyposażony w wizjer o wysokiej rozdzielczości 9,44 mln punktów o współczynniku powiększenia 1,0x. Niweluje on zjawisko paralaksy i zniekształcenia, które zazwyczaj pojawiają się, gdy pozycja oka ulega przesunięciu podczas korzystania z wizjera, zapewniając tym samym znakomitą widoczność fotografowanej sceny. Elektroniczny wizjer aparatu pochwalić się może częstotliwością odświeżania na poziomie około 120 ramek na sekundę, co zapewnia płynny obraz i precyzyjną identyfikację szybkich ruchów obserwowanego obiektu.Wprowadzona została możliwość dostosowania funkcji autofokusa strefowego do potrzeb użytkownika. Można ustawić kształt obszaru autofokusa tak, aby dostosować go do danej sytuacji zdjęciowej w celu jeszcze precyzyjniejszego ustawiania ostrości.

Poprawa struktury pikseli zwiększyła liczbę nasyconych elektronów matrycy, umożliwiając w ten sposób zastosowanie czułości ISO80 jako czułości standardowej (w zakresie nierozszerzonym). Gdy czułość matrycy jest ustawiona na ISO80, aparat Fujifilm GFX 100 II będzie rejestrować obrazy o zwiększonym zakresie dynamicznym i z niższymi szumami w porównaniu z poprzednim modelem. Nowe mikrosoczewki matrycy zostały ulepszone w celu zwiększenia zdolności wykorzystania światła na krawędziach matrycy, co przyniosło zarówno poprawę jakości obrazu na krawędziach zdjęcia, jak i celność autofokusa w porównaniu z poprzednim modelem. Aparat GFX100 II oferuje łącznie 20 trybów Symulacji filmu, w tym nową symulację „REALA ACE”, aby zapewnić zdjęciom zróżnicowany wachlarz charakterystycznych tonacji kolorystycznych.


Symulacja „REALA ACE” charakteryzuje się wierną reprodukcją barw i wysoko kontrastową tonalnością, dzięki czemu można stosować ją do fotografowania dowolnych obiektów i w różnych sytuacjach zdjęciowych. Aparat Fujifilm GFX 100 II posiada funkcję Pixel Shift Multi-Shot, która umożliwia osiągnięcie 4-krotnie wyższej rozdzielczości i wierną reprodukcję kolorów. Mechanizm wewnętrznej stabilizacji obrazu precyzyjnie przemieszcza matrycę o 0,5 piksela i pozwala wykonać 16 obrazów w formacie RAW, z których generowane jest następnie zdjęcie o rozdzielczości 400 megapikseli. To idealny wybór do zastosowań w fotografii reklamowej lub archiwizacji dóbr kultury w formie cyfrowej. Aparat oferuje wsparcie dla formatu plików graficznych HEIF, który zapewnia 10-bitową głębię kolorów, zachowując swój rozmiar na poziomie 70% rozmiaru plików JPEG. Umożliwia to przechowywanie obrazów o wyższej jakości i zaoszczędzenie miejsca na nośnikach pamięci.

Dodatkowe akcesoria – Ciesz się jeszcze wyższą funkcjonalnością swojego Fujifilm GFX 100 IIUchwyt pionowy “VG-GFX II” z komorą na dwa akumulatory “VG-GFX II” (opracowany dla aparatu GFX100 II) Uchwyt jest odporny na pył i warunki atmosferyczne i może pracować w niskich temperaturach, do -10℃.Wewnątrz może pomieścić dwa akumulatory o wysokiej pojemności “NP-W235”. Przyciski zostały rozmieszczone w łatwo dostępnych miejscach, co umożliwia łatwe i wygodne fotografowanie, gdy aparat jest trzymany poziomo.Wentylator chłodzący “FAN-001” (przeznaczony do modeli GFX100 II, X-H2S i X-S20), który ułatwia filmowanie przez dłuższy czas lub w warunkach wysokiej temperatury otoczenia. Można go zamocować w tylnej części korpusu. Zasilany bezprzewodowo bezpośrednio z korpusu aparatu Fujifilm GFX 100 II, wentylator umożliwia wydłużenie czasu ciągłej rejestracji wideo w wysokich temperaturach otoczenia bez obawy o awarię z powodu przegrzania sprzętu.Adapter odchylania wizjera elektronicznego “EVF-TL1” (przeznaczony do modeli GFX100 II, GFX100 i GFX 50S) Po zamocowaniu tego adaptera między korpusem a odłączanym wizjerem elektronicznym, kąt nachylenia wizjera można zmieniać w zakresie od 0°do 90° przy fotografowaniu w układzie poziomym, zaś przy fotografowaniu w pionie zakres ten wynosi od -45° do +45°. Użytkownicy zyskują swobodę wyboru pozycji aparatu podczas pracy, otrzymując możliwość korzystania z wizjera elektronicznego przy fotografowaniu pod różnymi kątami. 

Autoryzowany sklep fotograficzny Fujifilm e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Mocowanie
FujiFilm G
Matryca
Średni Format
Rozdzielczość matrycy
powyżej 100 Mpx
Rodzaj karty
CFexpress Type B / SD / SDHC / SDXC
Filmowanie
8K
Czułość
ISO 80-12800 rozszerzona do 40-102400
Zasilanie
NP-W235
Stabilizator obrazu
Tak
Waga
948g
Kod EAN
4547410512786
Nowy produkt

Zobacz także

FujiFilm NP-W235

Dodatkowe informacje:

 • bateria litowo-jonowa NP-W235
 • akumulator do aparatu GFX100S / GFX50S II / X-H2S / X-T4 / X-T5 / GFX100 II
 • Pojemność: 1260 mAh
Dostępne od ręki Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
349,00 zł
FujiFilm VG-GFX100 II

Dodatkowe informacje:

 • do aparatu GFX-100 II
 • mieści dwa akumulatory Fujifilm NP-W235
 • wertykalny przycisk wyzwalania migawki
Ostatnie sztuki w magazynie Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
2 699,00 zł