Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Ricoh GR IIIx sklep fotograficzny e-oko.pl
1
  • Ricoh GR IIIx sklep fotograficzny e-oko.pl
  • Ricoh GR IIIx
  • Aparat Ricoh GR IIIx - sklep foto Warszawa

Ricoh GR IIIx

Zadzwoń po szczegóły zadzwoń po szczegóły

Dodatkowe informacje:

  • Matryca APS-C CMOS 24,2 MPx
  • Jasny obiektyw o przysłonie f/2.8
  • Ekwiwalent ogniskowej 40 mm
  • ISO 100-102400
  • Filmy FullHD 60p
  • Dotykowy ekran
  • Wi-Fi
4 499,00 zł
Brutto
Ilość

Kupuj w leasingu


Aparat kompaktowy Ricoh GR IIIx

Seria GR od czasu pokazania modelu GR III w 2019 roku stała się jednym z najbardziej popularnych aparatów kompaktowych. To wszystko dzięki niskiej wadze, dobrej jakości optyki, a także rekordowo dużej matrycy jak na same gabaryty, jakimi cechuje się ten aparat kompaktowy. Nowy model GR IIIx posiada zupełnie nowy obiektyw, pozwalając na jeszcze bardziej kreatywne wyzwolenie twórczego potencjału.Nowy aparat Ricoh - zupełnie inna perspektywa

Nowy model GR IIIx odznacza się zaprojektowanym na nowo obiektywem o ogniskowej 40mm (ekwiwalent dla matrycy pełnoklatkowej), względem 28mm w modelu GR III. Ogniskowa ta jest najbardziej zbliżona do kąta widzenia ludzkiego oka, dzięki czemu zdjęcia wykonane aparatem GR IIIx pozwalają uzyskać wrażenie współuczestniczenia w utrwalonych scenach.

Ogniskowa 40mm jest też bardzo dobrym kompromisem pomiędzy szerokim kątem widzenia a naturalnym oddaniem obiektów i osób bez zniekształceń i przerysowania proporcji, jak ma to miejsce w przypadku obiektywów szerokokątnych. W połączeniu z małymi wymiarami, niską wagą oraz cichą migawką sprawia, że Ricoh GR IIIx to świetne rozwiązanie do fotografii ulicznej.

Dodatkowo obiektyw w tym aparacie posiada nową konstrukcję, wykorzystującą 7 elementów optycznych w 5 grupach, w tym dwa elementy asferyczne. Tak wyspecjalizowana konstrukcja ma na celu poprawę jakości optycznej oraz redukcję aberracji sferycznych i chromatycznych. Dodatkowo przednia powłoka pozwala na lepsze zachowanie kontrastu i ostrości na zdjęciach, szczególnie podczas pracy pod światło.

Aparat cyfrowy Ricoh Pentax GR IIIx

Matryca CMOS 24,2 MP

Pomimo zaskakująco małych gabarytów, sercem Ricoh GR IIIx jest matryca w rozmiarze APS-C, którą najczęściej można spotkać w amatorskich i średniozaawansowanych lustrzankach i bezlusterkowcach. Dzięki większej powierzchni matrycy, GR IIIx lepiej radzi sobie w gorszych warunkach oświetleniowych, zapewnia lepszy poziom detali oraz niższe szumy. Sensor ten nie posiada także filtra anty aliansingowego, co przekłada się bezpośrednio na jeszcze większą szczegółowość drobnych elementów na zdjęciach. Matryca w aparacie GR IIIx posiada 3-osiową stabilizację SR (Shake Reduction) o wydajności aż 4 stopni EV. Jest ona niezwykle skuteczna zarówno podczas fotografowania, jak i nagrywania filmów. Ricog GR IIIx posiada bowiem możliwość rejestracji filmów w rozdzielczości 1080p FullHD w prędkości do 60 klatek/s., pozwalając na zwolnienie tempa odtwarzania w dalszej obróbce.

Wraz z matrycą współpracuje opracowany przez markę Ricoh nowy procesor obrazu GR Engine 6. Zapewnia to szybkie przetwarzanie informacji, sprawniejszy zapis plików oraz jeszcze lepsze oddanie barw i szczegółów. Procesor obrazu wspiera także działanie hybrydowego autofokusa, który na podstawie detekcji kontrastu i fazy szybko ustala ostrość, nawet w gorszych warunkach oświetleniowych.
Hybrydowy autofokus

System automatycznego autofokusa bazujący na ww. detekcji fazy i kontrastu łączy ze sobą niezwykłą precyzję działania wraz z szybkością ustawiania ostrości. Umożliwia on także wykrywanie oka u fotografowanej osoby i automatyczne ustawienie ostrości na tym punkcie oraz wybranie priorytetu poprzez dotykowy ekran LCD w przypadku większej grupy osób.
Ergonomia użytkowania GR IIIx

Pomimo małych wymiarów, GR IIIx posiada duży i czytelny wyświetlacz dotykowy LCD o przekątnej 3", a także bardzo przemyślane rozmieszczenie pokręteł i przycisków funkcyjnych, których opanowanie zajmuje niewiele czasu. Zmianą na plus jest także zwiększenie przejrzystości menu kontekstowego, które jest jeszcze bardziej intuicyjne względem poprzednich modeli.Łączność bezprzewodowa

Jak przystało na nowoczesny aparat, jest on wyposażony w funkcje łączności bezprzewodowej takie jak Bluetooth i Wi-Fi, usprawniając zdalną obsługę urządzenia oraz zdalne zgrywanie materiału w postaci zdjęć i filmów w trakcie wycieczki. Aplikacja Ricoh Image Sync pozwala również na zmianę parametrów zdjęcia i wyzwolenie migawki.


Dostępność
Zadzwoń po szczegóły
Gwarancja
24 miesiące
Matryca
APS-C
Rozdzielczość matrycy
24,2 Mpix
Rodzaj karty
SD/SDHC/SDXC
Filmowanie
1080p 60 kl/s.
Czułość
ISO 100 - ISO 102400
Czasy naświetlania
30s-1/4000
Stabilizator obrazu
Tak
Elementy / Grupy
7 / 5
Waga
262g (z baterią i kartą SD)
Samowyzwalacz
tak
Obiektyw
40mm (dla matrycy 35mm)
Lampa błyskowa
brak wbudowanej lampy
Kod EAN
027075303744
Nowy produkt

Zobacz także