Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
LEICA APO-TELEVID 82 (ang.) w.25-50xWW ASPH.
  • LEICA APO-TELEVID 82 (ang.) w.25-50xWW ASPH.

LEICA APO-TELEVID 82 (ang.) w.25-50xWW ASPH.

Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle* wysyłka 7-14 dni

Dodatkowe informacje:

  • ostry i kontrastowy obraz
  • świetna plastyka
  • lekka i trwała
  • kąt widzenia (rzeczywisty) 2.35° - 1.6°
11 749,00 zł
Brutto
Skup aparatów fotograficznych
Przyjmujemy używany sprzęt w rozliczeniu!
Ilość

LEICA APO-TELEVID 82

LEICA APO-TELEVID 82 HD to jedyna taka luneta na rynku. Przy ogniskowej 440mm i średnicy 82mm, nie istnieje dla niej konkurencja, szczególnie, iż inni producenci nie są w stanie uzyskać aż takiej ostrości, kontrastu i plastyki obrazu. Wraz z okularem 25-50x daje niesamowicie duże pole obrazowe, dzięki czemu korzysta się z niej wygodniej niż z innych lunet. Jest w dodatku lekka i trwała!

Luneta jest dostępna również w wersji prostej, z okularem mocowanym w osi optycznej.

OPTYKA

Luneta APO-TELEVID została wyposażona w nowoczesny układ optyczny, zapewniający najwyższą jakość odwzorowania. W lunecie wykorzystano szkła fluorytowe (FL), poprawiające kontrast i oddanie barw. Soczewki typu FL w dużej części wykonano z fluorku wapnia, minerału o strukturze krystalicznej dzięki czemu w odróżnieniu od klasycznych soczewek - charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem dyspersji (rozszczepienia światła) i niską podatnością na aberracje (zniekształcenia obrazu). W rezultacie znacząco podwyższono jakość odwzorowania, zapewniając perfekcyjnie ostry, kontrastowy i nasycony obraz. Średnica obiektywu zapewnia wysoką jasność, pozwalając na obserwację w słabym oświetleniu (o świcie lub zmierzchu).

SZEROKOKĄTNY OKULAR 25-50x

APO-TELEVID 82 HD jest dostarczany wraz z nowym okularem o zmiennej ogniskowej, oferującym przybliżenie 25-50x. Dzięki zastosowaniu asferycznej optyki najwyższej klasy, okular gwarantuje doskonałą jakość odwzorowania i szeroki kąt widzenia lunety pomimo tak dużego zakresu przybliżenia. Subiektywny kąt widzenia lunety APO-TELEVID 82 HD z tym okularem to fantastyczne 60 stopni, i to w całym zakresie powiększeń! Parametr taki udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu układu specjalnego wariatora z ruchomą soczewką asferyczną.

ERGONOMIA I KONSTRUKCJA MECHANICZNA

Luneta Televid jest bardzo wygodna pod względem ergonomii i prosta w obsłudze. Precyzyjny, wewnętrzny system nastawiania ostrości i dopracowana pod względem ergonomii konstrukcja powodują, że obserwacja przy pomocy tej lunety to czysta przyjemność. Urządzenie jest jednocześnie bardzo mocne i trwałe. Korpus wykonano w postaci sztywnego odlewu ze stopu magnezowego pokrytego gumową osłoną w matowym, czarnym kolorze, dzięki czemu luneta charakteryzuje się wyjątkową odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz zmiany temperatury. Korpus oraz okular są całkowicie szczelne - luneta wytrzymuje całkowite zanurzenie w wodzie na głębokość do 5m. Wnętrze lunety jest wypełnione azotem, minimalizującym podatność na zaparowanie. Dodatkowo antypoślizgowe wykończenie zapewnia komfort użytkowania w każdych warunkach klimatycznych.

POWŁOKI LEICA AquaDura

Luneta APO-TELEVID 82 jest wyposażona w technologię Leica AquaDura. Jest to rodzaj powłok napylanych na soczewki, drastycznie zmniejszających napięcie powierzchniowe i zapewniających błyskawiczne spływanie wody z ich powierzchni. Ma to ogromne znaczenie podczas eksploatacji lunety w trudnych warunkach - np. podczas deszczu. Powłoki te ułatwiają także czyszczenie soczewek, dzięki czemu odciski palców, ślady wilgoci czy błota są teraz łatwiejsze do usunięcia niż kiedykolwiek wcześniej. Nowe powłoki mają także doskonałe własności przeciwodblaskowe.

PATENTOWY UCHWYT STATYWOWY

W dolnej części korpusu lunety znajduje się mocowanie statywowe w postaci płytki kompatybilnej z mocowaniem najbardziej rozpowszechnionego na rynku systemu Gitzo oraz Manfrotto. Użytkownicy kompatybilnych statywów będą mogli teraz błyskawicznie zamontować lunetę Televid w szybkozłączu głowicy ( stopa lunety wyposażona jest także w gwint 1/4" umożliwiający zamocowanie na innych statywach).

Autoryzowany sklep fotograficzny Leica e-oko.pl

Dostępność
Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle*
Waga
1350 g luneta/ 390 g okular
Wymiary
325 x 108 x 93 mm
Powiększenie
25-50x
Minimalna odległość ogniskowania
3.9 m
Nowy produkt

Zobacz także