Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Leica 24/3.8 ELMAR-M ASPH.
 • Leica 24/3.8 ELMAR-M ASPH.
 • Leica 24/3.8

Leica 24/3.8 ELMAR-M ASPH.

Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle* wysyłka 7-14 dni

Dodatkowe informacje:

 • ostry w całym zakresie kadru
 • efekt przerysowania perspektywy
 • wysoki współczynnik załamania światła
 • zminimalizowana aberracja chromatyczna
 • doskonałe odwzorowanie szczegółów
10 849,00 zł
Brutto
Przyjmujemy używany sprzęt w rozliczeniu!
Ilość

Leica 24/3.8 ELMAR-M ASPH.

Leica ELMAR-M 24/3.8 ASPH. należy do grupy jednych z najwygodniejszych w użytkowaniu obiektywów szerokokątnych marki Leika. Doskonały optycznie i ostry w całym zakresie kadru - czego często nie możemy mieć pewności przy stosowaniu optyki innych Marek. Jest to jeden z obiektywów, w których przysłona służy w zasadzie wyłącznie do ustawiania głębi ostrości!

Doskonale sprawdzi się przy fotografowaniu krajobrazu, architektury oraz w modzie, gdzie jest szczególnie chwalona z powodu efektu przerysowanej perspektywy. Dla fotografującego reportaż miejski, obiektyw stanie się narzędziem "przenoszącym do centrum akcji" - dzięki czemu stanie w centrum akcji, a za sprawą charakterystycznego przerysowania, odnajdzie ciekawe i niepowtarzalne efekty. Obiektyw z racji na jakość optyczną, którą daje oraz szeroki kąt, sprawdzi się również doskonale w fotografowaniu wnętrz oraz zdjęciach grupowych.

W przypadku wykorzystywania z aparatami niepełnoformatowymi (LEICA M8, M8.2) ekwiwalent ogniskowej ELMARA 24 to ok. 32 mm, co czyni z niego idealny obiektyw "na każdą okazję".
W budowie obiektywu znajdziemy ELMARA-M 24 mm f/3.8 ASPH. składa się aż z 8 soczewek rozmieszczonych w 6 grupach, z jedną soczewką o dwóch powierzchniach asferycznych. Jakość obrazu jest znakomita w całym kadrze. Ze względu na zastosowanie szkieł o wysokim współczynniku załamania światła oraz powierzchni asferycznych, aberracje chromatyczne zostały zredukowane do minimum. Dystorsja na poziomie 1% jest praktycznie niezauważalna.
Obiektyw można stosować bez ograniczeń przy otworze względnym f/3.8, jako że już przy pełnym otwarciu zapewnia on znakomity kontrast i odwzorowanie szczegółów. Przysłanianie obiektywu może być pożądane jedynie dla zwiększenia głębi ostrości. Przy średnich wartościach przysłony głębia ostrości może być tak duża, że cały rozległy krajobraz odwzorujemy ostro. Jako że w takim przypadku nie jest konieczne precyzyjne nastawienie ostrości, aparat serii M będzie szybszy w pracy niż jakikolwiek aparat z automatycznym ogniskowaniem!

Na szczególne podkreślenie zasługują dwie cechy tego szkła: rewelacyjna rozdzielczość i kontrast przy otworze względnym, oraz utrzymywanie tych parametrów nawet przy najkrótszych dystansach ostrości.

Wyraźnie tańszy od ELMARITA, ELMAR-M 24/3.8 wcale nie odbiega od swojego starszego brata jakością, a wielu użytkowników twierdzi, że ostrość i zachowanie obu układów od przysłony f/4 są bardzo podobne. Na pewno ucieszy to zaczynających przygodę z Leicą, gdyż za niewygórowaną kwotę mogą otrzymać obiektyw z w pełni zasłużoną czerwoną kropką. ELMAR to doskonały przykład wyjątkowego stosunku jakości do ceny.

W zestawie z obiektywem:
- dedykowana osłona przeciwsłoneczna
- skórzany futerał


Producent: Leica
Kod produktu: 11648

Nasz sklep fotograficzny oferuje możliwość oddania używanego sprzętu w rozliczeniu.
Serdecznie zapraszamy do składania zamówień!

Autoryzowany sklep fotograficzny Leica e-oko.pl

Dostępność
Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle*
Gwarancja
24 miesiące
Mocowanie
Leica M
Średnica filtra
49 mm
Stabilizator obrazu
Nie
Pole obrazowania
Pełna klatka i APS-C
Rodzaj obiektywu
Stałoogniskowe
Autofocus
Manual Focus - MF
Uszczelnienie
Nie
Elementy / Grupy
8 / 6; Maksymalny format - Leica format (36x24mm); Mocowanie - Leica M
Przysłona
Przysłona maksymalna - 3.8; Przysłona minimalna - 16
Waga
250 g
Minimalna odległość ostrzenia
70 cm
Kąt widzenia
Kąt widzenia (po przekątnej) - 84°; kąt widzenia (w poziomie) - 74°; kąt widzenia (w pionie) - 53°
Wymiary (średnica x długość)
53 x 40.6 mm
Maksymalne powiększenie
0.039 (1 - 25.6)
Nowy produkt

Zobacz także

B+W Pol-Cir MRC 49mm

Dodatkowe informacje:

 • cienkie szkło
 • nowe powłoki MRC odporne na wodę i kurz
 • przeciwodblaskowe powłoki
 • pierścień mosiężny, czarny anodyzowany
Wysyłka 1-3 dni Wysyłka w 1-3 dni roboczych zwykle* wysyłka 48h
479,00 zł