Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Pentax 560/5.6 ED AW HD DA Komis ze sprzętem fotograficznym w centrum Warszawy
  • Pentax 560/5.6 ED AW HD DA Komis ze sprzętem fotograficznym w centrum Warszawy

Pentax 560/5.6 ED AW HD DA

Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle* wysyłka 7-14 dni

Dodatkowe informacje:

  • superteleobiektyw 6 elementów w 5 grupach
  • średnica filtra: 112 mm lub 40,5 mm (wsuwany)
  • kąt widzenia 2,9°
  • System Quick Shift Focus
24 998,00 zł
Brutto
Przyjmujemy używany sprzęt w rozliczeniu!
Ilość

Pentax 560/5.6 ED AW HD DA

Teleobiektyw Pentax DA 560mm zaprojektowano do współpracy z cyfrowymi korpusami z mocowaniem K. Ekwiwalent ogniskowej dla formatu małoobrazkowego wynosi aż 859 mm, co pozwala na fotografowanie przyrody i zmagań sportowców. Teleskopowa konstrukcja optyczna jest odmienna od standardowo stosowanej w obiektywach, a w jej skład wchodzi mniej soczewek. 6 elementów w 5 grupach zapewnia wysokiej rozdzielczości odwzorowanie obrazu. Zastosowano dwie soczewki niskodyspersyjne ED poprawiające jasność i eliminujące niekorzystne zjawisko aberracji chromatycznej.

Obiektyw jest wyposażony w system Quick Shift Focus, który umożliwia ręczne ostrzenie bez konieczności przełączania w tryb MF. Dodatkowo zastosowano najnowocześniejsze wielowarstwowe powłoki HD*, które w porównaniu do klasycznych powłok wielowarstwowych zmniejszają współczynnik odbicia w całym paśmie widzialnym o ponad 50%. Pozwala to na uzyskanie ostrego, kontrastowego obrazu pozbawionego flar i duchów podczas fotografowania w trudnych warunkach oświetleniowych, np.: pod słońce. Układ optyczny zbudowany w oparciu o soczewki nieskodyspersyjne, eliminujące niekorzystne zjawisko aberracji chromatycznej.

Obiektyw wyposażony został w 29 uszczelek zabezpieczających konstrukcję optyczną przed wnikaniem pyłu i wilgoci. Oznaczenie AW (All Weather) oznacza, że obiektyw może być używany w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Podłączony do uszczelnianego korpusu marki Pentax (np.: K-5, K-5II, K-5IIs, K-30) stanowi niezawodny sprzęt do fotografowania w terenie nawet podczas deszczu i mgły.

Autoryzowany sklep fotograficzny Pentax e-oko.pl

Dostępność
Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle*
Gwarancja
24 miesiące
Mocowanie
Pentax K
Stabilizator obrazu
Nie
Pole obrazowania
APS-C
Rodzaj obiektywu
Stałoogniskowe
Autofocus
Autofocus - AF
Uszczelnienie
Tak
Elementy / Grupy
6 elementów w 5 grupach.w tym 2 soczewki o bardzo niskiej dyspersji (ED)
Przysłona
Minimalny otwór przysłony f/45
Waga
3040 g
Wymiary
130.3 x 521.7 mm
Minimalna odległość ostrzenia
5.6 m
Kąt widzenia
2.9°
Maksymalne powiększenie
0.1x
Nowy produkt