Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Sigma 28/1.4 ART DG HSM (Canon) Sklep oraz komis foto z profesjonalnym sprzętem.
  • Sigma 28/1.4 ART DG HSM (Canon) Sklep oraz komis foto z profesjonalnym sprzętem.
  • Sigma 28/1.4 ART DG HSM (Canon) Odkupimy Twój sprzęt foto za gotówkę.

Sigma 28/1.4 ART DG HSM (Canon)

Wysyłka w 1-3 dni roboczych zwykle* wysyłka 48h

Dodatkowe informacje:

  • Mocowanie Canon
  • 17 elementów w 12 grupach
  • Ostrzenie od 28 cm
  • 2 elementy FLD, 3 elementy SLD
  • 3 soczewki asferyczne
  • Uszczelnienie
4 989,00 zł
Brutto
Przyjmujemy używany sprzęt w rozliczeniu!
Ilość

Sigma 28/1.4 ART DG HSM

Klasyczny kąt widzenia w obiektywie szerokokątnym najnowszej generacji!

"Kąt widzenia właściwy dla ogniskowej 28mm był od zawsze obecny w erze aparatów analogowych i do dziś jest pożądany wśród wielu fotografów. By sprostać ich oczekiwaniom, Sigma bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w produkcji jasnych, stałoogniskowych obiektywów Art F/1.4  stworzyła obiektyw 28mm F1.4 ART DG HSM.
Na ten nowo powstały obiektyw szerokokątny o tradycyjnej ogniskowej składa się najnowsza konstrukcja optyczna, najwyższej jakości materiały oraz nowoczesne procesy produkcyjne.

Jak każdy obiektyw z lini ART  zaprojektowany został z myślą aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających fotografów.
Szybki AF, dzięki ultradźwiękowemu silnikowi HSM ze zaktualizowanym algorytmem, umożliwia błyskawiczne uchwycenie chwili.             
W połączeniu z uszczelnioną obudową zapewnia bezproblemowe użytkowanie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Obiektyw jest zgodny z korekcją aberracji w aparatach Canon - dzięki dopasowaniu korekcji poziomów jasności na brzegach obrazu, dystorsji oraz aberracji chromatycznej do charakterystyki optycznej obiektywu funkcja ta pozwala uzyskać jeszcze wyższą jakość optyczną.

Wysoka jakość optyczna w całym zakresie kadru
Dwie soczewki FLD* ("F" Low Dispersion) nowego rodzaju, których zachowanie jest zbliżone do fluorytu, trzy elementy SLD** ( o niskiej dyspersji ) oraz dodatkowe trzy soczewki asferyczne, włącznie z soczewką o dużej średnicy, by skorygować powstawanie wszelkiego rodzaju aberracji, tak często spotykanej w obiektywach szerokokątnych.

Zjawiska takie jak dystorsja, koma,czy flary zostały zminimalizowane do bardzo niewielkiego poziomu. Dzięki temu obiektyw łączy w sobie piękny i naturalny bokeh oraz rozdzielczość na poziomie 8 K. Cała konstrukcja optyczna składa się z 17 elementów w 12 grupach.
*FLD - szkło o ultra niskiej dyspersji, które oferuje wydajność na najwyższym poziomie, a jego właściwości są podobne do fluorytu.
**SLD - szkło o niskiej dyspersji mające na celu minimalizację abercji chromatycznych.

Przysłona F 1.4
Umożliwia kreatywne wykorzystanie głębi ostrości, a także ułatwia fotografowanie w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych.

Powłoka hydrofobowa i oleofobowa
Skrajne soczewki pokryto w  nowe powłoki hydrofobowe i olejoodporne firmy SIGMA które umożliwiają łatwe wycieranie wody i zapobiegają przywieraniu olejów i tłuszczu do powierzchni, dzięki czemu utrzymanie soczewek w czystości staje się łatwiejsze.

9 - listkowa przysłona
Dopełnieniem  jakości obrazu jest 9-cio listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu  generującą gładką gradację.

Powłoki najnowszej generacji Super Multi Layer
Każda soczewka jest pokryta warstwami antyrefleksyjnymi likwidującymi bliki i flary, dzięki czemu obiektyw zachował wysoki kontrast nawet w warunkach pracy pod słońce.

Szybki i cichy  AF
Obiektyw 28mm F1.4 ART DG HSM został wyposażony w jeszcze szybszy udoskonalony silnik ultradźwiękowy HSM. Nowy zoptymalizowany algorytm przyspieszył pracę AF o 30 %. Napęd nie ma klasycznych połączeń mechanicznych co pozwala na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF.
System wewnętrznego ostrzenia powoduje, iż przednia soczewka pozostaje nieruchoma, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie kołowego filtra polaryzacyjnego.

Odporna na pyły i bryzgoszczelna konstrukcja
Całość zamknięto w nowej wytrzymałej obudowie zgodnie z zaawansowanym standardem lini ART.
Obiektyw 28mm F1.4 ART DG HSM charakteryzuje się wzmocnioną odpornością pracy w kurzu, pyle i opadach atmosferycznych. Zastosowano w nim kilkanaście uszczelek w najbardziej newralgicznych miejscach łączeń co pozwala fotografom pracować niemal w każdych warunkach pogodowych.

Autoryzowany sklep fotograficzny Sigma e-oko.pl

Dostępność
Wysyłka w 1-3 dni roboczych zwykle*
Gwarancja
36 miesięcy
Mocowanie
Canon
Średnica filtra
77 mm
Stabilizator obrazu
Nie
Pole obrazowania
Pełna klatka i APS-C
Rodzaj obiektywu
Stałoogniskowe
Autofocus
Autofocus - AF
Elementy / Grupy
17 / 12
Przysłona
f/1.4
Waga
865g
Nowy produkt

Zobacz także