Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Nikkor 500/5.6E PF ED VR
SKLEP
  • Nikkor 500/5.6E PF ED VR
  • Nikkor 500/5.6

Nikkor 500/5.6 E PF ED VR

Zadzwoń po szczegóły zadzwoń po szczegóły

Dodatkowe informacje:

  • 19 elementów w 11 grupach
  • stabilizacja obrazu
  • waga około 1460 gramów
  • średnica filtra 95 mm
18 499,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Nikkor 500/5.6 E PF ED VR

Zaawansowany superteleobiektyw formatu FX o ogniskowej 500 mm, który docenią fotografowie sportu oraz dzikiej przyrody.

W AF-S Nikkor 500m f/5.6E PF ED VR zastosowano soczewkę Fresnela (PF), co znacznie wpłynęło na wymiary i masę obiektywu. Waga 1460 gramów oraz wymiary 106 x 237 mm sprawiają, że fotografowanie superteleobiektywem z ręki staje się proste i przyjemne. Teleobiektywy o adekwatnej ogniskowej ważą zazwyczaj dwa razy więcej.
Układ optyczny składa się z 19 elementów w 11 grupach. Znajdziemy w nim m.in. 3 soczewki ze szkła ED, wspomnianą już 1 soczewkę Fresnela – PF oraz soczewki z powłoką nanokrystaliczną. Zastosowanie takiej optyki umożliwia niezwykle ostre i pełne odwzorowanie szczegółów dla aparatów cyfrowych o wysokiej liczbie pikseli. Użyte w obiektywie materiały redukują powstawanie refleksów i flar. Konstrukcje obiektywu cechuje odporność na pył i zachlapanie, co w połączeniu z powłoką fluorową znajdującą się na przedniej soczewce zapewnia doskonałą uniwersalność podczas fotografowania. Obiektyw został wyposażony w mechanizm VR, który kompensuje drgania aparatu i pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki o 4 stopnie EV. Aby ułatwić fotografowanie obiektów poruszających się szybko i w sposób nieprzedwidywalny teleobiektyw zaopatrzono w tryb SPORT VR.
Po podłączeniu adaptera do mocowania FTZ obiektyw AF-S Nikkor 500m f/5.6E PF ED VR można podłączyć do aparatów bezlusterkowych  Nikon Z7 i Nikon Z6.Autoryzowany Sklep Fotograficzny Nikon e-oko.pl

Dostępność
Zadzwoń po szczegóły
Gwarancja
24 miesiące
Mocowanie
Nikon F
Średnica filtra
95 mm
Stabilizator obrazu
Tak
Pole obrazowania
Pełna klatka
Rodzaj obiektywu
Stałoogniskowe
Autofocus
Autofocus - AF
Elementy / Grupy
19/11
Waga
1460 g
Wymiary (średnica x długość)
Około 106 mm x 237 mm
Nowy produkt