SKLEP

Irix 21/1.4 Dragonfly (Canon EF)

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Podstawowe informacje:

 • Jasne światło f/1.4,
 • Mocowanie Canon EF
 • Ultra szerokokątna ogniskowa z polem widzenia 89,7°,
 • Bezkonkurencyjna jakość optyczna,
 • Dystorsja poniżej 2%,
 • Wewnętrzne ogniskowanie,

2 699,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Irix 21/1.4 Dragonfly (Canon EF)

Obiektyw Irix 21 mm f/1.4 to kolejna propozycja z serii Dragonfly, która wywodzi się z konstrukcji profesjonalnych. Świetną jakość optyczną zapewnia 15 elementów w 11 grupach, w tym wykorzystując 4 elementy wykonane ze szkła o niskiej dyspersji, 4 soczewek o wysokim współczynniku załamania światła, a także 2 soczewki asferyczne. Posiada on w pełni pokrycie matrycy pełnoklatkowej 35mm, zapewniając odpowiednio wysoką zdolność rozdzielczą.


Obiektyw Irix może pochwalić się także niezwykle niskim współczynnikiem dystorsji, nieprzekraczającym 2%, przez co bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku fotografii krajobrazowej, wnętrz i architektury. Bardzo duży względny otwór przysłony F1.4 ze zredukowaną komą przy pełnym otwarciu sprawia, że Irix 21mm Dragonfly docenią też na pewno miłośnicy astrofotografii. Sama przysłona jest zbudowana z 11 zaokrąglonych listków, reprodukując przyjemny w odbiorze efekt rozmycia tła.

Tak jak inne obiektywy Irix, 21mm Dragonfly posiada szereg funkcji ułatwiających manualne ostrzenie w łatwy i precyzyjny sposób. Do nich bez wątpienia można zaliczyć hiperfokalną skalę ostrości do łatwego, manualnego ustawienia płaszczyzny, focus lock czyli opcję zablokowania skali ostrości oraz Infinity Click, ułatwiający ostrzenie na nieskończoność. Wykończenie wersji Dragonfly charakteryzuje się gumowym wykończeniem pierścienia ostrości z ergonomicznym elementem ustawiania ostrości. Obudowa pokryta jest powłoką odporną na zarysowania, a grawerowane oznaczenia z farbą UV pozwalają na pracę w słabym oświetleniu.

Obiektyw Irix 21mm f/1.4 posiada elementy sterowania elektronicznego, umożliwiając kontrolę wartości przysłony bezpośrednio z poziomu aparatu, dzięki czemu dostępne są popularne tryby półautomatyczne (PASM) oraz rejestracja danych EXIF. Pozwala to jednocześnie na stosowanie profili korekcyjnych w procesie postprodukcji. Irix Dragonfly posiada również system potwierdzenia ostrości – aparat będzie informował o prawidłowym ustawieniu (w postaci ikonki w wizjerze lub dźwiękiem).

W zestawie:

 • obiektyw Irix 21mm f/1.4,
 • osłonę przeciwsłoneczną,
 • przedni dekielek,
 • tylny dekielek,
 • twardy futerał,
 • oryginalne opakowanie.

Autoryzowany sklep Irix - www.e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Gwarancja
24 miesiące
Mocowanie
Canon EF
Średnica filtra
95 mm
Stabilizator obrazu
Nie
Pole obrazowania
Pełna klatka i APS-C
Rodzaj obiektywu
Stałoogniskowe
Autofocus
Manual Focus - MF
Przysłona
1.4
Waga
816g
Wymiary
99 x 95mm
Kod EAN
7640172193174