Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Nowy obiektyw szerokokątny Laowa 14/4 FF RL Sklep fotograficzny Warszawa
1
 • Nowy obiektyw szerokokątny Laowa 14/4 FF RL Sklep fotograficzny Warszawa
 • Laowa 14mm f/4 FF RL (Canon RF)

Laowa 14/4 FF RL (Canon RF)

Zadzwoń po szczegóły zadzwoń po szczegóły

Główne cechy:

 • Obiektyw pełnoklatkowy
 • Manualne ustawianie ostrości
 • Min. odległość ogniskowania: 27 cm
3 199,00 zł
Brutto
Ilość

Kupuj w leasingu

Laowa 14/4 FF RL

Szerokokątny obiektyw 14 mm o przysłonie F/4 marki Laowa łączy w sobie ultrakompaktową obudowę z bardzo szerokim polem widzenia. Elegancka konstrukcja Venus Optics charakteryzuje się wyraźnie niskimi zniekształceniami i prostoliniowym odwzorowaniem, które idealnie sprawdza się do fotografii architektury, wnętrz, przyrody oraz astrofotografii. Szeroki kąt widzenia wynoszący 114° jest wspomagany przez zaawansowaną budowę optyczną, która obejmuje elementy asferyczne, elementy o wysokim współczynniku załamania światła i elementy o niskiej dyspersji, co pozwala uzyskać wyrazisty i wiernie odwzorowany kolorystycznie obraz. Stałoogniskowy obiektyw 14/4 posiada ręczne ustawianie ostrości, które pozwala na pracę z obiektami znajdującymi się w odległości nawet 27 cm, a wbudowana osłona w kształcie płatka kwiatu pomaga blokować zabłąkane światło powodujące niepożądane odblaski na zdjęciu.Konstrukcja obiektywu

Zastosowane zostały dwa elementy asferyczne i jeden element ze szkła o bardzo wysokim współczynniku załamania światła pomagający kontrolować zniekształcenia i aberracje sferyczne oraz zapewniający lepszą ostrość i dokładne odwzorowanie rzeczywistego obrazu. Dodatkowo trzy elementy o bardzo niskiej dyspersji wykorzystywane do redukcji kolorowych obwódek i aberracji chromatycznych, co pozwala uzyskać wysoką przejrzystość i dokładności kolorów. Imponująco szerokokątne pole widzenia 114° połączone z prostoliniową konstrukcją, zapewnia minimalne zniekształcenia obiektów, dzięki czemu doskonale sprawdza się w zastosowaniu do fotografii krajobrazowej i architektonicznej.

Ręczne
ustawianie ostrości i minimalna odległość ogniskowania wynosząca 27 cm odpowiednie do pracy z obiektami znajdującymi się w niewielkiej odległości.
Wbudowana osłona obiektywu w kształcie płatka kwiatu pomaga zapobiegać błądzeniu światła, a także zapewnia fizyczne zabezpieczenie przedniej soczewki obiektywu.
Przednia część obiektywu jest gwintowana, aby zaakceptować opcjonalne filtry o średnicy 52 mm. Za pomocą pięciolistkowej przysłony możemy uzyskać przyjemny dla oka efekt bokeh i refleksy przy fotografowaniu punktowych źródeł światła.

Kompatybilność

Ultraszerokokątny obiektyw 14 mm firmy Laowa został zaprojektowany do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Canon o mocowaniu RF, ale może b również używany z modelami APS-C, gdzie zapewnia ekwiwalent ogniskowej 21 mm. Obiektyw jest również kompatybilny z opcjonalnym, dedykowanym uchwytem filtra 100 mm.

Przykładowe zdjęcia autorstwa Laowa Team:

Autoryzowany sklep fotograficzny Laowa www.e-oko.pl

Dostępność
Zadzwoń po szczegóły
Gwarancja
24 miesiące
Mocowanie
Canon RF
Średnica filtra
52 mm
Stabilizator obrazu
Nie
Pole obrazowania
Pełna klatka i APS-C
Rodzaj obiektywu
Stałoogniskowe
Autofocus
Manual Focus - MF
Waga
228 g
Wymiary
⌀58 x 59 mm
Kod EAN
6940486701081

Zobacz także

B+W UV MRC 52mm

Dodatkowe informacje:

 • doskonałej jakości szkło
 • nowe powłoki MRC odporne na wodę i kurz
 • przeciwodblaskowe powłoki
 • pierścień mosiężny, czarny anodyzowany
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
189,00 zł
B+W Pol-Cir MRC 52mm

Dodatkowe informacje:

 • cienkie szkło
 • nowe powłoki MRC odporne na wodę i kurz
 • przeciwodblaskowe powłoki
 • pierścień mosiężny, czarny anodyzowany
Wysyłka 1-3 dni Wysyłka w 1-3 dni roboczych zwykle* wysyłka 1-3 dni
489,00 zł