Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Leica 35/1.4 Mk II SUMMILUX-M ASPH. Nowe i używane obiektywy w sprzedaży
1
 • Leica 35/1.4 Mk II SUMMILUX-M ASPH. Nowe i używane obiektywy w sprzedaży
 • Leica 35/1.4 Komis ze sprzętem fotograficznym w centrum Warszawy
 • Leica 35/1.4 sklep fotograficzny e-oko.pl

Leica 35/1.4 Mk II SUMMILUX-M ASPH. + UV Leica

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Dodatkowe informacje:

 • doskonała jakość odwzorowania
 • selektywny wybór płaszczyzny ostrości
 • odporność na odblaski
 • kontrastowe zdjęcia
 • metalowa osłona przeciwsłoneczna
25 999,00 zł
Brutto
Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Leica 35/1.4 Mk II SUMMILUX-M ASPH.


Nowy SUMMILUX-M 35/1.4 ASPH ustanawia nowe standardy w klasie umiarkowanie szerokokątnych obiektywów reporterskich o wysokiej jasności. Konstrukcja optyczna została zoptymalizowana pod kątem wymagań stawianych przez cyfrowe aparaty Leica M, ale także użytkownicy systemów analogowych będą zachwyceni odwzorowaniem i osiągami nowej wersji. W szczególności współpracując z Leicą M9 nowy Summilux wykazuje cały swój potencjał, stając się nieodzownym elementem każdego zestawu fotograficznego. W odróżnieniu od swojego poprzednika nowy SUMMILUX-M 35/1.4 ASPH. został wyposażony w pływający system ogniskowania. Tylko tylna grupa soczewek jest ruchoma względem całego układu, co umożliwia zachowanie najwyższej jakości odwzorowania w całym zakresie odległości ogniskowania, już od 70cm. Obiektyw został ponadto wyposażony w nową, metalową osłonę przeciwsłoneczną, o opatentowanej przez Leikę konstrukcji. Osłona jest bardzo kompaktowa, co powoduje, że nowy Summilux jest jeszcze poręczniejszy niż dotychczas.

Dzięki wszystkim swoim zaletom, ten 35-milimetrowy obiektyw jest uniwersalnym narzędziem dla każdego fotografa. Umiarkowanie szerokokątna charakterystyka, w połączeniu z naturalnym odwzorowaniem perspektywy powodują, że spisze się on idealnie w szerokim spektrum zastosowań - od fotografii portretowej, poprzez reportaż i fotografię uliczną, aż do pejzaży. Obiektywom o takiej ogniskowej zawdzięczamy niezliczoną liczbę „ikon” w historii fotografii, nic więc dziwnego, że to jedne z najczęściej spotykanych szkieł w torbach użytkowników systemu M - powiedział Stefan Daniel, szef działu M w Leica Camera. Już przy pełnym otwarciu przysłony, i to w całym zakresie odległości ogniskowania, nowy SUMMILUX-M 35 mm f/1.4 ASPH. dysponuje parametrami będącymi poza zasięgiem innych 35-tek: doskonały kontrast gwarantuje perfekcyjne odwzorowanie najdrobniejszych detali w całym obszarze kadru, z możliwością bardzo precyzyjnego doboru płaszczyzny ostrości. Po przymknięciu do f2 niemal całkowicie zanika koma i dalsze przymykanie obiektywu służy już tylko kontroli głębi ostrości - jakość odwzorowania pozostaje na niemal niezmienionym, perfekcyjnym poziomie. Układ optyczny obiektywu LEICA SUMMILUX-M 35/1.4 ASPH. składa się z dziewięciu soczewek, z których pięć wykonano ze szkła o wysokim współczynniku refrakcji. Jedna z soczewek jest sferyczna, co umożliwiło zmniejszenie gabarytów obiektywu przy zachowaniu doskonałych parametrów optycznych. Nowy Summilux waży tylko 330g, co czyni z niego doskonały wybór do fotografii reportażowej.
Tak jak w przypadku innych obiektywów Leiki, nowy SUMMILUX-M 35/1.4 ASPH. został skonstruowany i opracowany przez specjalistów Leiki w Solms i jest świadectwem najwyższego kunsztu niemieckich inżynierów w dziedzinach optyki i mechaniki. Obiektyw jest ręcznie produkowany w Niemczech, z wykorzystaniem najlepszych materiałów i najdoskonalszych technologii dostępnych dziś na rynku. Każdy etap ręcznej produkcji każdego egzemplarza jest dokładnie kontrolowany, co gwarantuje, że każdy obiektyw opuszczający fabrykę w Solms reprezentuje tę samą, najwyższą jakość.


Nasz sklep fotograficzny oferuje możliwość oddania używanego sprzętu w rozliczeniu.
Serdecznie zapraszamy do składania zamówień!


Autoryzowany sklep fotograficzny Leica e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Gwarancja
24 miesiące
Mocowanie
Leica M
Średnica filtra
46 mm
Stabilizator obrazu
Nie
Pole obrazowania
Pełna klatka i APS-C
Rodzaj obiektywu
Stałoogniskowe
Autofocus
Manual Focus - MF
Uszczelnienie
Nie
Elementy / Grupy
9 / 5; najmniejsze pole obrazowe - / dla formatu 35 mm (24x36 mm) - 420x630 mm / dla aparatów Leica M8 (18x27 mm) - 315x473 mm; celownik aparatu LEICA M (z wyjątkiem M3)
Przysłona
przysłona minimalna - 1.4; przysłone maksymalna - 16
Waga
330 g
Minimalna odległość ostrzenia
70 cm
Kąt widzenia
dla formatu 35 mm (24 x 36 mm) - 63°. 54°. 38° / dla aparatów Leica M8 (18 x 27 mm) - 50°. 42°. 29°
Wymiary (średnica x długość)
56 x 46 mm (60 mm z osłoną przeciwodblaskową)
Maksymalne powiększenie
0.057 (1 - 17.5)
Kod EAN
4022243116634
Nowy produkt

Zobacz także

B+W Pol-Cir MRC 46mm

Dodatkowe informacje:

 • cienkie szkło
 • nowe powłoki MRC odporne na wodę i kurz
 • przeciwodblaskowe powłoki
 • pierścień mosiężny, czarny anodyzowany
Wysyłka 1-3 dni Wysyłka w 1-3 dni roboczych zwykle* wysyłka 1-3 dni
479,00 zł