Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Obiektyw Leica 50/1.2 NOCTILUX-M ASPH. Black
  • Obiektyw Leica 50/1.2 NOCTILUX-M ASPH. Black

Leica 50/1.2 NOCTILUX-M ASPH. Black NOWOŚĆ!

PRZEDSPRZEDAŻ przedsprzedaż

Dodatkowe informacje:

  • Niepowtarzalna jasność 1.2
  • Doskonały optycznie
  • Unikatowe odwzorowanie
  • Płytka głębia
33 000,00 zł
Brutto
Skup obiektywów fotograficznych
Przyjmujemy używany sprzęt w rozliczeniu!
Ilość

Leica 50/0.95 NOCTILUX-M

Leica ponownie prezentuje legendarny obiektyw Noctilux-M 50 f/1.2 ASPH. To optyka, która zajmuje szczególne miejsce w historii marki. Produkowany w latach 1966-1975, Noctilux 50 f/1.2 był pierwszym na świecie obiektywem z elementami asferycznymi. To właśnie dlatego jego pojawienie się 55 lat temu wzbudziło taką sensację. Niebywała jasność (nawet jak na dzisiejsze standardy) była dodatkowym elementem, który stworzył legendę. Warto wspomnieć także o unikatowej estetyce jaką daje ten obiektyw przy pełnym otworze przysłony – miękka, oniryczna wręcz jakość jest potęgowana przez unikatowy bokeh.

Te charakterystyczne cechy zostały zachowane w nowym wydaniu obiektywu Noctilux-M 50 f/1.2. Wszystkie obliczenia oraz konstrukcję wykonano w taki sposób, aby jak najwierniej odtworzyć to dzieło sztuki. Pomimo, że konstrukcja optyczna została zaprojektowana ponad pięćdziesiąt lat temu, to Noctilux-M 50mm f/1.2 nie jest obiektywem ograniczającym się do nostalgicznych eksperymentów. Nawet w przypadku purystów wystarczy przymknąć przysłonę do f/2.8, aby uzyskać ostry obraz, który spełnia wszelkie oczekiwania jakościowe współczesnej fotografii cyfrowej. To także najmniejszy i najlżejszy obiektyw serii Noctilux.

Noctilux-M 50 f/1.2 ASPH. Będzie dostępny w dwóch wariantach. Przed pojawieniem się tego obiektywu wszystkie obiektywy M były dostępne standardowo w srebrnej wersji kolorystycznej. Oczywiście były wyjątki od tej reguły – specjalne edycje tworzone z myślą o fotoreporterach, które otrzymywały dyskretne, czarne wykończenie. Ale to od ultrajasnego obiektywu standardowego zaczęło się przechodzenie na anodowane na czarno obiektywy. Przed pojawieniem się Noctiluksa na ryneku, Leica wyprodukowała około pięciu srebrnych prototypów. Obecnie są to najbardziej pożądane i najdroższe obiektywy na bagnet M. Seryjnie produkowany czarny Noctilux 50 f/1.2 powstał w zaledwie 1757 sztukach. W rezultacie dobrze zachowane sztuki są poszukiwanymi przedmiotami kolekcjonerskimi.

Obiektyw jest dostarczany w opakowaniu, które jest inspirowane pierwszą, oryginalną edycją. Zawiera w sobie nawet dedykowane, przezroczyste pudełko, które pojawiło się wraz z obiektywem w 1966 roku.

Nasz sklep fotograficzny oferuje możliwość oddania używanego sprzętu w rozliczeniu.
Serdecznie zapraszamy do składania zamówień!

Autoryzowany sklep fotograficzny Leica e-oko.pl

Dostępność
PRZEDSPRZEDAŻ
Gwarancja
24 miesiące
Mocowanie
Leica M
Średnica filtra
60mm
Stabilizator obrazu
Nie
Pole obrazowania
Pełna klatka i APS-C
Rodzaj obiektywu
Stałoogniskowe
Autofocus
Manual Focus - MF
Elementy / Grupy
6 / 4; Leica format (36x24mm); Mocowanie - Leica M
Przysłona
f/1.2 - f/16
Waga
405 g
Minimalna odległość ostrzenia
100 cm
Kąt widzenia
45.6°
Wymiary (średnica x długość)
61 x 52 mm
Nowy produkt

Zobacz także

B+W UV MRC 49mm

Dodatkowe informacje:

  • doskonałej jakości szkło
  • nowe powłoki MRC odporne na wodę i kurz
  • przeciwodblaskowe powłoki
  • pierścień mosiężny, czarny anodyzowany
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
239,00 zł