Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
LEICA 50/2.0 APO-SUMMICRON-M ASPH. Sprzęt fotograficzny dla profesjonalistów i amatorów
 • LEICA 50/2.0 APO-SUMMICRON-M ASPH. Sprzęt fotograficzny dla profesjonalistów i amatorów
 • LEICA 50/2.0 Skup obiektywów za gotówkę

LEICA 50/2.0 APO-SUMMICRON-M ASPH.

Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle* wysyłka 7-14 dni (towar w magazynie dostawcy)

Dodatkowe informacje:

 • idealny do reportażu
 • maksymalna ostrość
 • ponad 50% kontrast w całym obszarze kadru
 • niewielkie rozmiary i ciężar
36 499,00 zł
Brutto
Skup obiektywów fotograficznych
Przyjmujemy używany sprzęt w rozliczeniu!
Ilość

LEICA 50/2.0 APO-SUMMICRON-M ASPH.

Leica Camera przedstawia przełomowy obiektyw, będący kamieniem milowym w konstrukcji optyki fotograficznej: LEICA APO-SUMMICRON-M 50 mm f/2 ASPH. Inżynierowie Leiki po raz kolejny przesunęli granice technicznych możliwości w konstruowaniu obiektywów o najwyższych parametrach technicznych i użytkowych! W rezultacie powstał obiektyw „referencyjny”, o ekstremalnie wyśrubowanych parametrach optycznych, nieosiągalnych nigdy wcześniej, wyznaczający nowe standardy w budowie optyki fotograficznej. Nowy obiektyw charakteryzuje się najwyższymi parametrami spośród wszystkich szkieł systemu Leica-M, produkowanych współcześnie i w przeszłości. Krzywe MTF, prezentujące kontrast detali w obszarze kadru (lub innymi słowy ostrość obrazu), potwierdzają te osiągi. Odwzorowuje detale z ponad 50% kontrastem w całym obszarze kadru, przy pełnym otwarciu przysłony! To wynik, jakiego nie osiągnął wcześniej żaden inny obiektyw. Oznacza to, że nowy Summicron to najostrzejszy obiektyw w historii!

Jednocześnie został on bardzo starannie skorygowany. Korekcja apochromatyczna zminimalizowała aberrację chromatyczną na kontrastowych krawędziach, gwarantując naturalną reprodukcją drobnych detali. W efekcie użytkownicy tego obiektywu będą mogli cieszyć się najdoskonalszą jakością odwzorowania obrazu, nawet przy największych powiększeniach.
Swoje wyjątkowe osiągi nowy Summicron zawdzięcza 150-letniej tradycji kultury technicznej Leiki, doświadczeniu jej konstruktorów, najdoskonalszym materiałom i wyjątkowemu reżimowi technologicznemu, zastosowanemu podczas produkcji.

Konstrukcyjnie nowy obiektyw bazuje na poprzednim Summicronie-M 50 mm, znajdującym się w ofercie od roku 1979 i będącym dziś najstarszym obiektywem w portfolio systemu M. Klasyczna specyfikacja standardowego obiektywu 50 mm o jasności f/2.0 okazała się idealną bazą – konstruktorzy mogli skupić się wyłącznie na poprawie parametrów optycznych. Budowa układu optycznego została policzona od nowa, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik inżynieryjnych. Wykorzystano doświadczenia z konstrukcji Summiluxów-M: 35 f/1.4 ASPH. i 50 f/1.4 ASPH. – na przykład w grupie soczewek znajdujących się za przysłoną zastosowano element szybujący, zmieniający swoją pozycję względem przedniej grupy podczas ogniskowania. Konstrukcja taka umożliwia zachowanie najwyższych parametrów optycznych w całym zakresie odległości ogniskowania – także na najkrótszych dystansach.
Realizacja korekcji apochromatycznej wymagała stworzenia nowych gatunków szkła. Powstały one w wyniku modyfikacji oryginalnych receptur, pochodzących z laboratoriów Leitza. Pod względem technologicznym było to jedno z największych wyzwań, wymagało wielu prób i wieloletniego doświadczenia. Ciągłe doskonalenie szkła optycznego i procesów jego produkcji zostało w Leice doprowadzone do granic inżynierii i sztuki. To właśnie tym technologiom zawdzięczamy jakość naszej optyki – w tym także najnowszego APO-Summicrona.

Soczewki nowego obiektywu wykonywane są z selekcjonowanych i sezonowanych płyt szklanych. Szlifuje się je z precyzją nie stosowaną wcześniej w przemyśle optycznym i natychmiast (aby zapobiec utlenianiu) pokrywa dziesiątkami nanomilimetrowych powłok ochronnych i antyodblaskowych. Także części metalowe wykonywane są z wyjątkową dokładnością, ze specjalnych, stabilizowanych stopów, odpornych na zmiany temperatur, a następnie starannie wykończane galwanicznie i lakierniczo.
Ręczny montaż obiektywów odbywa się w fabryce Leiki w Solms, nieopodal Frankfurtu nad Menem, pod okiem doświadczonego inżyniera, który nadzoruje cały proces, wielokrotnie sprawdzając obiektyw na poszczególnych etapach za pomocą spektrofotometru. Inżynier ten potwierdza zgodność gotowego produktu z parametrami własnoręcznym podpisem.

Wszystkie te elementy – od założeń konstrukcyjnych, przez dobór i zastosowanie najlepszych materiałów, wyjątkową precyzję wykonania w najnowocześniejszych technologiach – aż po niespotykany współcześnie reżim ręcznego montażu i kontrolę jakości – gwarantują, że APO-SUMMICRON-M 50 mm f/2 ASPH. potwierdzi pozycję firmy Leica Camera, jako producenta najlepszych obiektywów na świecie.

Autoryzowany sklep fotograficzny Leica e-oko.pl

Dostępność
Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle*
Gwarancja
24 miesiące
Mocowanie
Leica M
Średnica filtra
39 mm
Stabilizator obrazu
Nie
Pole obrazowania
Pełna klatka i APS-C
Rodzaj obiektywu
Stałoogniskowe
Autofocus
Manual Focus - MF
Uszczelnienie
Nie
Waga
300 g
Kod EAN
4022243111417
Nowy produkt

Zobacz także

B+W UV MRC 39mm

Dodatkowe informacje:

 • doskonałej jakości szkło
 • nowe powłoki MRC odporne na wodę i kurz
 • przeciwodblaskowe powłoki
 • pierścień mosiężny, czarny anodyzowany
Ostatnie sztuki w magazynie Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
219,00 zł
B+W Pol-Cir MRC 39mm

Dodatkowe informacje:

 • cienkie szkło
 • nowe powłoki MRC odporne na wodę i kurz
 • przeciwodblaskowe powłoki
 • pierścień mosiężny, czarny anodyzowany
Wysyłka w 1-3 dni roboczych zwykle* wysyłka 1-3 dni
479,00 zł