obiektyw stałoogniskowy SIGMA 135 /1.8 ART DG HSM (Nikon)
SKLEP
  • obiektyw stałoogniskowy SIGMA 135 /1.8 ART DG HSM (Nikon)
  • SIGMA 135mm f/1.8 ART DG HSM (Nikon)
  • obiektyw stałoogniskowy Sigma Art 135mm Nikon

SIGMA 135/1.8 A DG HSM (Nikon F)

Brak brak

Dodatkowe informacje:

  • Mocowanie Nikon F
  • do matryc pełnoklatkowych
  • kąt widzenia (35mm) 18.2°
  • średnica filtra 82 mm
Produkt archiwalny
Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

SIGMA 135 /1.8 ART DG HSM

Nowy obiektyw SIGMA 135mm F1.8 DG HSM ART, doskonale sprawdzi się w fotografii portretowej oraz reporterskiej. Wysoka ostrość obrazu już od przysłony F1.8 pozwala na pracę, nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Obiektyw zaprojektowano z myślą o możliwości wykorzystania pełnego potencjału matryc o wysokich rozdzielczościach. Użytkownicy 50-cio milionowych sensorów, będą mogli stworzyć doskonały zestaw fotograficzny. W najnowszym modelu zastosowano 9-cio listkową przysłonę kołową, gwarantującą przyjemne dla oka rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia, nie tylko przy niskich wartościach przysłony.

Do budowy obiektywu wykorzystano 13 soczewek, ułożonych w 10 grupach. Za likwidacje aberracji barwnych odpowiadają soczewki wykonane ze specjalnych szkieł niskodyspersyjnych SLD oraz FLD. Ostrość jest ustawiana przez ultradźwiękowy silnik HSM. Dzięki nowym algorytmom ustawianie ostrości odbywa się o 30 % szybciej niż w poprzednich modelach. Napęd nie ma klasycznych połączeń mechanicznych, taka konstrukcja pozwala na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF. Mocowanie obiektywu wyposażono w dodatkowe uszczelnienia, podnosząc jego odporność na pracę w wilgotnym oraz zapylonym środowisku.

Obiektyw Sigma 135mm F1.8 DG HSM ART jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11. Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF, itp. Obiektyw współpracuje z urządzeniem personalizującym USB DOCK.

Autoryzowany sklep fotograficzny Sigma e-oko.pl

Dostępność
Brak
Gwarancja
12 miesięcy
Mocowanie
Nikon F
Średnica filtra
82 mm
Stabilizator obrazu
Nie
Pole obrazowania
Pełna klatka i APS-C
Rodzaj obiektywu
Stałoogniskowe
Autofocus
Autofocus - AF
Elementy / Grupy
13 / 10
Minimalna odległość ostrzenia
80 cm
Kąt widzenia
18.2
Kod EAN
85126240554
Nowy produkt