Najnowszy stałoogniskowy obiektyw 14 mm o jasnej przysłonie F/1.8 do Sony E
SKLEP
  • Najnowszy stałoogniskowy obiektyw 14 mm o jasnej przysłonie F/1.8 do Sony E
  • OBIEKTYW Sony 14/1.8 GM EISA 2021
  • Nowy kompaktowy obiektyw Sony 14/1.8 GM

Sony 14/1.8 FE GM CASHBACK 500zł*

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Główne cechy:

  • Obiektyw pełnoklatkowy
  • Jasna, maksymalna przysłona F/1.8
  • Dwa elementy XA, jeden element SUPER ED
  • *Do 31.07.2024 odbierz cashback 500zł!
7 484,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Sony 14/1.8 GM - Premium z serii G Master

Najnowszy pełnoklatkowy obiektyw 14 mm F/1.8 Sony posiada kompaktowe rozmiary, jednocześnie zachowując dynamiczne i ultraszerokokątne pole obrazowania. Kolejny obiektyw w topowej serii G Master po udanych Sony 35/1.4Sony 50/1.2 dzięki swojej wyjątkowo szerokiej perspektywie idealnie sprawdzi się podczas fotografii krajobrazu, przyrody, architektury oraz astrofotografii. Uzupełnieniem konstrukcji jest przysłona o maksymalnym otwarciu wartości F/1.8, co zapewnia doskonałe rezultaty pracy nawet podczas bardzo słabych warunków oświetleniowych. Dodatkowo obiektyw 14 mm został wyposażony w dwa elementy UD o bardzo niskiej dyspersji, jeden element szkła super ED, który minimalizuje aberrację chromatyczną oraz dwa elementy XA (ekstremalnie asferyczne), które redukują aberrację sferyczną i zapewniają wysoką szczegółowość obrazu. Zastosowana powłoka Nano AR II ogranicza występowanie flary i odblasków, nawet podczas robienia zdjęć pod światło. Jednocześnie pozwala na zwiększony kontrast i zachowanie wierności rzeczywistych kolorów w trakcie pracy z intensywnym oświetleniem.
Wbudowany system silnika liniowego XD wykorzystuje dwa oddzielne silniki, aby zapewnić szybkie, ciche i płynne ustawianie ostrości, a także umożliwia dokładniejszą kontrolę podczas ręcznego ustawiania ostrości. Minimalna ostrość wynosząca zaledwie 25 cm i bardzo szerokie pole widzenia daje nam nowe możliwości w fotografii zbliżeniowej o głębokiej perspektywie. Ponadto 14 mm posiada uszczelnienia przed kurzem, pyłem i wilgocią oraz pokryte fluorem elementy zewnętrzne co ułatwia czyszczenie sprzętu.


Członek serii G Master

Ten obiektyw szerokokątny należy do najwyższej klasy serii G Master firmy Sony, dzięki czemu konstrukcja zapewnia uzyskanie wyjątkowo wysokiej rozdzielczości i ostrości za sprawą korekcji szerokiego zakresu aberracji sferycznych i chromatycznych. Dodatkowo obiektywy te słyną ze szczególnie wytrzymałej i intuicyjnej w obsłudze konstrukcji fizycznej, co ma korzystny wpływ zarówno podczas wykonywania fotografii, jak i nagrywania wideo. Wyjątkowo szybkie maksymalne otwarcie przysłony F/1.8 ułatwia pracę w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych, a także zapewnia większą kontrolę nad głębią ostrości.

Bezpieczeństwo w użytkowaniu obiektywu Sony gwarantują gumowe pierścienie sterujące, które ułatwiają obsługę w chłodniejszych temperaturach oraz uszczelnienia przed kurzem i wilgocią zawarte w konstrukcji pozwalające na pracę w trudnych warunkach pogodowych. Natomiast pokryte fluorem elementy przednie i tylne soczewki odporne na pozostawanie śladów oraz zapewniają łatwiejsze czyszczenie sprzętu.

System
silnika liniowego XD wykorzystuje wewnętrzną konstrukcję ogniskowania, oraz dwa oddzielne silniki, aby zapewnić szybkie i ciche działanie autofokusa. Taka konstrukcja przyczynia się również do intuicyjnego ręcznego sterowania ustawianiami ostrości, a znajdujący się na obudowie przełącznik AF/MF pozwala na szybkie przełączania trybu. Zewnątrz obiektywu znajdziemy też przycisk utrzymywania ostrości, który zapewni łatwiejszą kontrolę dotykową i szybki dostęp do wybranych, konfigurowalnych ustawień. Dodatkowo została wbudowana blokada pozycji "A" do użycia w automatycznych trybach ekspozycji.

Konstrukcja soczewki

Obiektyw stałoogniskowy 14 mm posiada w konstrukcji optycznej dwa elementy XA (ekstremalnie asferyczne) i jeden element asferyczny, które charakteryzują się najwyższą precyzją powierzchni w celu skutecznej kontroli astygmatyzmu, krzywizny pola, dystorsji i innych aberracji sferycznych, zapewniając wysoki stopień ostrośc i dokładnego odwzorowania. Zastosowano również jeden element Super ED i dwa elementy o bardzo niskiej dyspersji, które pomagają zredukować aberrację chromatyczną i efekt smużenia się kolorów, zapewniając lepszą przejrzystość oraz naturalne odwzorowanie kolorów.
Powłoka Nano AR Coating II została użyta w celu zminimalizowania odbić powierzchniowych, flary i duszków, co również pozwala zwiększyć kontrast i odwzorować naturalne kolory w intensywnym oświetleniu. Ta zmodernizowana powłoka jest lepiej dostosowana do większych, zakrzywionych elementów i wyjątkowo dobrze radzi sobie z redukcją wewnętrznych odbić. Uchwyt na filtry jest wbudowany z tyłu w obrębie mocowania obiektywu. Uzupełnieniem tego zestawu jest 9-listkowa przysłona tworząca przepiękny efekt rozmycia tła.

Zintegrowana
osłona przeciwsłoneczna w kształcie płatka kwiatu pomaga blokować przedostawanie się światła powodującego duszki i flary, a także zapewnia pewną fizyczną ochronę przedniej soczewki.

Przeznaczenie

Wszechstronny, ultraszerokokątny obiektyw SEL14F18GM został zaprojektowany z myślą o pełnoklatkowych aparatach bezlusterkowych Sony o mocowaniu E, aczkolwiek może b używany z modelami o matrycy APS-C, gdzie zapewni ekwiwalent ogniskowej wartości 21 mm. Mimo iż przeznaczony jest do fotografii, daje nam również nowe możliwości jako obiektyw do wideo. Spowodowane jest to znajdującym się w nim fizycznym pierścieniem przysłony, który można wyłączyć, co zapewni płynne i ciche przełączanie przysłony podczas filmowania.

Przykładowe zdjęcia autorstwa Sony Team:
Autoryzowany sklep fotograficzny Sony www.e-oko.pl
Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Gwarancja
24 miesiące
Mocowanie
Sony E
Stabilizator obrazu
Nie
Pole obrazowania
Pełna klatka i APS-C
Rodzaj obiektywu
Stałoogniskowe
Uszczelnienie
Tak
Elementy / Grupy
14 / 11
Waga
460 g
Wymiary
83 x 99.8 mm
Raty 0%
Tak
Kod EAN
4548736131170

Zobacz także