Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
FujiFilm 10-24/4 XF OIS WR Sklep fotograficzny
SKLEP
  • FujiFilm 10-24/4 XF OIS WR Sklep fotograficzny
  • FujiFilm 10-24/4 XF OIS WR Sklep fotograficzny

FujiFilm 10-24/4 II XF OIS WR

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Dodatkowe informacje:

  • Ekwiwalent dla pełnej klatki 15-36mm
  • 4 asferyczne elementy 
  • minimalna odległość ostrzenia 24cm
  • 14 elementów w 10 grupach
4 999,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

FujiFilm 10-24/4 XF OIS

XF10-24mmF4 R OIS WR to ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy obejmujący zakres ogniskowych od 10 mm do 24 mm (odpowiednik ogniskowych 15 mm-36 mm dla formatu pełnoklatkowego). Zawiera tę samą, co jego poprzednik (obiektyw OIS XF10-24 mm), konstrukcję optyczną, zapewniającą zbliżoną rozdzielczość obrazu i maksymalną przysłonę F4.0 w całym zakresie ogniskowej. Odświeżony model wyróżnia obecność skali przysłony na pierścieniu, automatyczna blokada pozycji oraz nowa, odporna na warunki pogodowe konstrukcja. Obiektyw z pewnością spotka się z uznaniem fotografów krajobrazu i przyrody, poszukujących ultraszerokokątnego obiektywu, który umożliwi prace w każdych warunkach atmosferycznych. Przeprojektowanie konstrukcji wewnętrznej pozwoliło na zmniejszenie grubości pierścieni ostrości i zmiany ogniskowej, co ograniczyło wagę obiektywu o 25 g. Optyczna stabilizacja obrazu uległa poprawie o 1 stopień, dzięki czemu całkowity efekt stabilizacji osiągnął wartość 3,5 stopnia.Nowa, odporna na warunki pogodowe konstrukcja obiektywu i rozwiązania ułatwiające obsługę

Unowocześniony pierścień przysłony z widoczną skalą i automatyczną blokadą pozycji Na pierścieniu przysłony widoczna jest skala z wartościami od F4 do F22, co umożliwia fotografowi sprawdzenie przysłony bez konieczności korzystania z wizjera elektronicznego czy wyświetlacza LCD. Pierścień jest też wyposażony w automatyczną blokadę pozycji, podobną do stosowanej w obiektywach FUJINON GF. Zapobiega ona nieoczekiwanym ruchom pierścienia podczas fotografowania, podwyższając w rezultacie efektywność pracy.

Dodatkowa odporność na warunki atmosferyczne. Obiektyw jest odporny na kurz i wilgoć i może pracować w temperaturze do nawet -10 stopni Celsjusza (14° F). Co więcej, mimo dodatkowej funkcjonalności, waży o 25 g mniej od poprzedniego modelu.

Ulepszona optyczna stabilizacja obrazu. Nowy, wyrafinowany czujnik żyroskopowy zastosowany w obiektywie poprawia stabilizację obrazu o 1 stopień w porównaniu do poprzedniego modelu, aż do wartości 3,5 stopnia. Połączenie go z jednym z nowszych aparatów z serii X, na przykład FUJIFILM X-T4, umożliwia poprawę nawet o 6,5 stopnia przy 5-osiowej stabilizacji obrazu.

Nowszy, bardziej smukły, stylowy wygląd. Pierścień ostrości i pierścień zmiany ogniskowej zmniejszone zostały odpowiednio o 3mm i 2 mm w porównaniu do poprzedniego modelu. Nadało to obiektywowi bardziej kompaktowy i stylowy wygląd.

Konstrukcja optyczna zapewniająca wysoką rozdzielczość obrazu

Nowy obiektyw składa się z 14 soczewek w 10 grupach, w tym czterech elementów asferycznych i czterech elementów o ultraniskiej dyspersji. Zastosowanie elementów asferycznych zmniejsza aberrację sferyczną, krzywiznę pola i zniekształcenia. Zastosowanie elementów o ultraniskiej dyspersji koryguje aberrację chromatyczną i zapewnia lepszą ostrość na całej powierzchni kadru. Mimo kompaktowych rozmiarów obiektyw może pracować z maksymalną przysłoną F4.0 w pełnym zakresie ogniskowych – od ultraszerokokątnej do szerokokątnej (10 mm-24 mm, tj. 15 mm-36mm w formacie pełnej klatki 35 mm).

Precyzyjnie nakładana powłoka przedniej soczewki obiektywu ma na celu minimalizowanie efektu zjawy, który obserwuje się w przypadku elementów o wysokim stopniu wklęsłości (obecnych w ultraszerokokątnych obiektywach zmiennoogniskowych). Powłoka ta ma na celu podwyższenie ostrości i wyrazistości obrazu.

Minimalna odległość robocza na poziomie jedynie 24 cm (9,5 cala), pozwala na użycie obiektywu w makrofotografii. Innym sposobem na wykorzystanie pełni jego możliwości jest sfotografowanie obiektu z bardzo bliskiej odległości przy jednoczesnym, szerokim ujęciu tła.

Szybki i niemal bezgłośny autofocus. Wewnętrzny system ogniskowania obiektywu zapewnia szybkie działanie autofocusa. Zastosowanie lekkich elementów ogniskujących i bardzo precyzyjnego silnika sprawia, że tak szybki autofocus jest niemal bezgłośny, nawet podczas korzystania z AF z detekcją twarzy/oczu w aparatach z serii X.
Autoryzowany sklep fotograficzny Fujifilm e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Gwarancja
12 miesięcy
Mocowanie
FujiFilm X
Średnica filtra
72 mm
Stabilizator obrazu
Tak
Pole obrazowania
APS-C
Rodzaj obiektywu
Zoom
Autofocus
Autofocus - AF
Waga
385g
Kod EAN
074101202892
Nowy produkt

Zobacz także

B+W 72mm Pol-Cir MRC F-PRO

Dodatkowe informacje:

  • cienkie szkło
  • nowe powłoki MRC odporne na wodę i kurz
  • przeciwodblaskowe powłoki
  • pierścień mosiężny, czarny anodyzowany
Ostatnie sztuki w magazynie Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
719,00 zł