Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
FujiFilm 16-80/4 XF R OIS WR nowy sprzęt fotograficzny dla profesjonalistów
  • FujiFilm 16-80/4 XF R OIS WR nowy sprzęt fotograficzny dla profesjonalistów

FujiFilm 16-80/4 XF R OIS WR NOWOŚĆ!

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast

Dodatkowe informacje:

  • NOWOŚĆ!
  • 16 elementów w 12 grupach
  • lekki i kompaktowy 
  • uszczelniony w 10 miejscach 
3 098,00 zł
Brutto
Skup obiektywów fotograficznych
Przyjmujemy używany sprzęt w rozliczeniu!
Ilość

FujiFilm 16-80/4 XF R OIS WR


Obiektyw XF 16-80/4 R OIS WR jest standardowym 5-krotnym zoomem, który składa się z 16 elementów ułożonych w 12 grupach. W konstrukcji optycznej zastosowano trzy elementy asferyczne oraz jeden element asferyczny ED, aby efektywnie kontrolować zakrzywienie pola widzenia oraz aberrację sferyczną i zapewnić tym samym właściwy, wysoki poziom ostrości w całym zakresie kadru. System AF obiektywu z wewnętrznym ogniskowaniem*1 wykorzystuje silnik krokowy*2, by szybko i cicho przesuwać grupy soczewek odpowiedzialne za ustawianie ostrości. Niezwykle wydajny system optycznej stabilizacji obrazu ma skuteczność 6.0 kroków EV, co znacznie zwiększa zakres sytuacji, w jakich z powodzeniem można korzystać z obiektywu.

Konstrukcja obiektywu, której elementy zewnętrzne są wykonane także z metalu, charakteryzuje się doskonałą jakością i trwałością właściwą dla produktów klasy premium. Pierścienie regulacji zoomu, przysłony oraz regulacji ostrości opracowano z myślą o optymalnej obsłudze i komforcie użytkowania. Obiektyw jest także odporny na działanie kurzu i niekorzystnych warunków oświetleniowych, a także może być użytkowany w niskich temperaturach do -10°C.

*1 System AF w celu ustawiania ostrości porusza stosunkowo niewielkie elementy optyczne w środkowej i tylnej części obiektywu; nie rusza przy tym przedniej grupy soczewek.
*2 Jest to typ silnika, który obraca się jedynie o określony kąt w odpowiedzi na impuls elektryczny, co umożliwia precyzyjne sterowanie ruchem elementów.

CECHY PRODUKTU 

Zaawansowana jakość obrazu

Fujifilm 16-80/4 XF R OIS WR składa się z 16 elementów ułożonych w 12 grupach, w tym z trzech elementów asferycznych oraz jednego elementu asferycznego ED. Elementy asferyczne są wykonane i kontrolowane z zachowaniem bardzo wysokiej precyzji, aby zredukować zakrzywienie pola oraz aberrację sferyczną, co w efekcie zapewnia zaawansowany poziom ostrości obrazu na obszarze całego kadru.

Wykorzystując element asferyczny ED jako soczewkę systemu stabilizacji obrazu (OIS), w zasadzie wyeliminowano fluktuacje aberracji wynikające ze stabilizacji obrazu.
Dodatkowo, obiektyw ten, z minimalną odległością ustawiania ostrości wynoszącą 35 cm w całym zakresie zoomu, ułatwia fotografowi wykonywanie zbliżeń. Ponadto, dzięki niezauważalnej wręcz zmianie kąta widzenia przy regulacji ostrości, będzie się doskonale sprawdzał także podczas filmowania.

Kompaktowa, lekka konstrukcja i stylowy design dla wygody użytkowania

Ten kompaktowy 5-krotny zoom waży zaledwie 440g. Ponadto jego długość 88.9 mm podkreśla kompaktowe wymiary.  Model jest o około 40% lżejszy w porównaniu z 5-krotnymi zoomami aparatów małoobrazkowych.

Metalowe elementy zewnętrzne obiektywu nie tylko nadają mu stylowy wygląd, lecz wpływają także na jakość i trwałość całej konstrukcji.

Pierścienie zoomu, przysłony i ustawiania ostrości stawiają przy obracaniu odpowiedni opór ułatwiając obsługę poszczególnych parametrów fotografowania.

Wydajna optyczna stabilizacja obrazu (OIS)

Obiektyw został wyposażony w najbardziej wydajną optyczną stabilizację obrazu (OIS) zapewniającą kompensację do 6.0 kroków EV wg standardowych wytycznych organizacji CIPA. Aparat fotograficzny automatycznie wykrywa gdy jest umieszczony na statywie lub gdy fotografujący wykonuje panoramowanie i stosownie dobiera ustawienia.

Szybki i cichy autofocus

Obiektyw wykorzystuje wewnętrzny system AF, który przemieszcza mniejsze i lżejsze elementy w celu regulacji ostrości. System wykorzystuje silnik krokowy znany ze swej cichej i precyzyjnej pracy, co pozwala na szybkie i bezgłośne automatyczne ustawianie ostrości. 

Zaawansowana konstrukcja

Tubus obiektywu jest uszczelniony w 10 miejscach, zapewniając, że obiektyw jest odporny na kurz i niekorzystne warunki pogodowe, a ponadto może działać w niskich temperaturach do -10°C. W połączeniu z uszczelnianymi korpusami cyfrowych aparatów  fotograficznych – takich jak X-Pro2, X-T1, X-T2X-T3 czy X-H1 – można fotografować także przy mżawce czy w zapylonych miejscach, nie martwiąc się o swój cenny sprzęt. 

Poniżej przykładowe zdjęcia wykonane przy użyciu nowego Fujifilm 16-80/4 XF R OIS WR.Autoryzowany sklep fotograficzny Fujifilm e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Gwarancja
12 miesięcy
Mocowanie
FujiFilm X
Średnica filtra
72 mm
Stabilizator obrazu
Tak
Pole obrazowania
APS-C
Rodzaj obiektywu
Zoom
Autofocus
Autofocus - AF
Uszczelnienie
Tak
Elementy / Grupy
16/12
Przysłona
9-listkowa
Waga
440g
Minimalna odległość ogniskowania
35cm
Nowy produkt

Zobacz także