Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Fujifilm 20-35/4 GF R WR GFX
1
 • Fujifilm 20-35/4 GF R WR GFX

Fujifilm 20-35/4 GF R WR GFX

Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle* wysyłka 7-14 dni (towar w magazynie dostawcy)
2022-09-30

Dodatkowe informacje:

 • Obiektyw średnioformatowy Fujifilm GFX
 • odpowiednik 16-25mm dla formatu 35mm
 • powłoka Nano GI ograniczająca odbicia światła
12 999,00 zł
Brutto
Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Fujifilm 20-35/4 GF R WR GFX

Model GF20-35mmF4 R WR to obiektyw o zmiennej ogniskowej, którego zakres dostępnych długości ogniskowych pokrywa przedział od ultraszerokiej ogniskowej 20 mm, po szeroki kąt 35 mm (ekwiwalent zakresu 16 mm – 28 mm dla formatu pełnej klatki 35 mm). Ultraszeroki kąt widzenia przy ogniskowej 20 mm (ekwiwalent 16 mm dla formatu pełnej klatki 35 mm) pozwala uchwycić gęsto wypełnione informacjami wizualnymi ujęcia, takie jak rozległe kadry krajobrazowe czy miejskie pejzaże z precyzyjnym oddaniem szczegółów w wysokiej rozdzielczości dzięki zaawansowanym możliwościom aparatów serii GFX. Szeroki kąt widzenia obiektywu pokrywający obszar znacznie większy niż pole widzenia ludzkiego oka pozwala sfotografować obiekt znajdujący się bezpośrednio przed soczewką obiektywu i w niewielkiej odległości. Wygoda, jaką oferuje możliwość korzystania z przysłony F4 w pełnym zakresie ogniskowych, doskonale współgra z kompaktową i lekką konstrukcją obiektywu, zapewniając dodatkową mobilność i łatwość obsługi, w przeciwieństwie do tradycyjnego sprzętu fotograficznego średniego formatu. Obiektyw ten jest doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy spędzają wiele godzin w podróży, poszukując godnych uwiecznienia na zdjęciach rozległych obszarów dzikiej przyrody. Przydaje się również w sytuacjach, gdy zajdzie potrzeba wykonania pojedynczego ujęcia niewielkiego pomieszczenia lub gdy pojawia się możliwość skorzystania z unikalnej perspektywy widzenia obiektywu szerokokątnego na przykład w fotografii reportażowej lub dokumentalnej. Korzystaj z możliwości, jakie tworzy ultraszeroki kąt widzenia, aby uchwycić w kadrze wszystkie szczegóły znajdujące się przed Twoimi oczami, z doskonałą jakością, którą jest w stanie zapewnić jedynie system fotograficzny średniego formatu.Konstrukcja optyczna obiektywu GF20-35mmF4 R WR obejmuje 14 soczewek ułożonych w 10 grupach, w tym trzy soczewki asferyczne, jedna asferyczna soczewka ED i trzy soczewki ED, co umożliwia skuteczną kontrolę różnorodnych aberracji optycznych i zapewnia optyce zaawansowane zdolności rozdzielcze. W celu ograniczenia występowania niepożądanych zjawisk w rodzaju duszków i odbłysków (flar) - często pojawiających się w przypadku korzystania ze szkieł szerokokątnych - soczewki w nowym obiektywie zostały pokryte powłoką Nano GI (Gradient Index). Ta powłoka skutecznie zapobiega odbiciom przypadkowych promieni światła padających pod kątem i minimalizuje pojawianie się zjawisk duszków i flar, zapewniając czystość rejestrowanego obrazu.
Niezwykle kompaktowa konstrukcja obiektywu GF20-35mmF4 R WR sprawia, że waży on zaledwie 725 g, mimo że jest zmiennoogniskowym obiektywem ultraszerokokątnym o stałej światłosile F4. Zastosowanie wysoce uniwersalnej średnicy gwintu filtra 82 mm sprawia, że dostępny staje się cały wachlarz kompatybilnych filtrów, które można założyć na obiektyw, poszerzając tym samym możliwości fotograficznej ekspresji. Szkła ultraszerokokątne mają zazwyczaj tendencję do przybierania dość pokaźnych rozmiarów, jednakże firmie Fujifilm udało się zaprojektować na tyle kompaktową konstrukcję, aby obiektyw był bardziej wygodny do noszenia dla fotografów krajobrazowych, którzy w poszukiwaniu odpowiednio rozległych widoków spędzają długie godziny w terenie.
Autoryzowany sklep fotograficzny Fujifilm

Dostępność
Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle*
Gwarancja
12 miesięcy
Mocowanie
FujiFilm G
Średnica filtra
82 mm
Rodzaj obiektywu
Stałoogniskowe
Autofocus
Autofocus - AF
Uszczelnienie
Tak
Elementy / Grupy
14 elementów / 10 grup
Nowy produkt

Zobacz także

B+W Pol-Cir MRC 82mm KSM XS-PRO HTC

Dodatkowe informacje:

 • doskonałe szkło
 • powłoki MRC odporne na wodę i kurz
 • przeciwodblaskowe powłoki
 • pierścień mosiężny, czarny anodyzowany
 • Najwyższy model filtrów B+W
Ostatnie sztuki w magazynie Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle* wysyłka 7-14 dni
1 199,00 zł
B+W UV MRC F-PRO 82mm

Dodatkowe informacje:

 • doskonałej jakości szkło
 • nowe powłoki MRC odporne na wodę i kurz
 • przeciwodblaskowe powłoki
 • pierścień mosiężny, czarny anodyzowany
Wysyłka 1-3 dni Wysyłka w 1-3 dni roboczych zwykle* wysyłka 1-3 dni
569,00 zł
B+W Pol-Cir MRC 82mm

Dodatkowe informacje:

 • cienkie szkło
 • nowe powłoki MRC odporne na wodę i kurz
 • przeciwodblaskowe powłoki
 • pierścień mosiężny, czarny anodyzowany
Wysyłka 1-3 dni Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle* wysyłka 7-14 dni
889,00 zł