HD PENTAX-DA 11-18mm F2.8 ED DC AW -  Autoryzowany Sklep Pentax
SKLEP
  • HD PENTAX-DA 11-18mm F2.8 ED DC AW -  Autoryzowany Sklep Pentax

Pentax 11-18/2.8 ED DA HD DC AW

Zadzwoń po szczegóły zadzwoń po szczegóły

Dodatkowe informacje:

  • 16 elementów w 11 grupach
  • kąt widzenia 104°-76 o
  • konstrukcja odporna na niską temperaturę do -10°C
  • uszczelnienie
  • funkcja Focus Clamp
  • średnica filtra 82 mm
5 999,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Pentax 11-18/2.8 ED DA HD DC AW


Nowy ultraszerokokątny obiektyw należy do najwyższej linii rodziny obiektywów PENTAX - serii Star(★). Zastosowanie zaawansowanych rozwiązań optycznych sprawia, że cechuje się on wyjątkową jakością i ostrością jednocześnie minimalizując aberracje. Jest dostosowany do pracy z obecnymi korpusami PENTAX, jednak został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu także z bardziej zaawansowanymi modelami następnych generacji. Poza odporną na kurz, zachlapanie i niską temperaturę do -10°C konstrukcją obiektyw został wyposażony w szereg użytecznych funkcji poprawiających wydajność i komfort pracy we plenerze. Przestrzeń zaprojektowana specjalnie z myślą o pracy z ogrzewaczem zapobiega kondensacji pary wodnej a metalowa konstrukcja efektywnie przekazuje ciepło ogrzewacza do obiektywu. Nowy obiektyw Pentax 11-18/2.8 idealnie sprawdzi się do fotografii krajobrazowej i astrofotografii.

Obiektyw Pentax z linii Star obejmuje zakres ogniskowych od 11 do 18 milimetrów (odpowiednik od 17 mm do 27,5 mm w formacie 35 mm). Maksymalna przysłona F2.8 w całym zakresie ogniskowania zapewnia ostre i dynamiczne obrazy. Minimalna odległość ogniskowania wynosi 0,3 metra.

W obiektywie zastosowano wielowarstwowe powłoki HD. W porównaniu ze standardowym pokryciem wielowarstwowym to oryginalne rozwiązanie PENTAX zapewnia lepszą transmisję światła, mniejsze refleksy, wysoki kontrast i zdjęcia pozbawione efektu flary nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Unikalny mechanizm Focus Clamp pozwala zablokować punkt ogniskowania obiektywu by nie zmienił położenia, nawet po obróceniu pierścienia ostrości. Wpływa to na funkcjonalność obiektywu szczególnie podczas fotografowania w trybie długiej ekspozycji, przy zdjęciach krajobrazowych, czy ujęciach rozgwieżdżonego nieba, które wymagają precyzyjnego ustawienia punktu ostrości. Obiektyw został wyposażony także w unikalne rozwiązania dedykowane fotografii plenerowej, jak miejsce do owijania przewodów ogrzewacza wokół tubusu obiektywu a metalowa konstrukcja skuteczniej przewodzi ciepło ogrzewacza.

Odporny na kurz, zachlapanie i temperaturę do -10 ℃ Obiektyw wyposażony jest w niezawodną uszczelnioną konstrukcję AW (All-Weather), odporną na warunki atmosferyczne. System uszczelek skutecznie zapobiega przedostawaniu się wody i kurzu do wnętrza obiektywu. W połączeniu z korpusem uszczelnionych lustrzanek cyfrowych PENTAX zapewnia niezawodną pracę w trudnych warunkach, podczas deszczu czy mgły.


Inne cechy:

1.Płynna, cicha praca systemu AF dzięki silnikowi DC.
2. Przysłona kołowa zapewnia uzyskanie pięknego, efektu bokeh (rozmycia tła), przy jednoczesnej minimalizacji  odbić spowodowanych punktowym źródłem światła.
3. System Quick-Shift Focus pozwala na natychmiastowe przełączenie w tryb manualnego ustawiania ostrości po zablokowaniu ostrości obiektu i naciśnięciu do połowy spustu migawki w trybie AF.
4. Powłoki SP (Super Protect) chronią soczewkę przed kurzem i zanieczyszczeniami.

Autoryzowany sklep fotograficzny Pentax e-oko.pl

Dostępność
Zadzwoń po szczegóły
Gwarancja
24 miesiące
Mocowanie
Pentax K
Średnica filtra
82 mm
Stabilizator obrazu
Nie
Pole obrazowania
APS-C
Rodzaj obiektywu
Zoom
Autofocus
Autofocus - AF
Uszczelnienie
Tak
Elementy / Grupy
16 / 11
Przysłona
Minimalny otwór przysłony 22
Waga
704g
Wymiary
100x90
Minimalna odległość ostrzenia
0.3m
Kod EAN
0027075219632
Nowy produkt