Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
obiektyw Sigma 60-600/4.5-6.3 DG OS HSM Sport (Nikon)
1
  • obiektyw Sigma 60-600/4.5-6.3 DG OS HSM Sport (Nikon)
  • Sigma 60-600mm f/4.5-6.3 DG OS HSM Sport (Nikon)
  • obiektyw zoom

Sigma 60-600/4.5-6.3 DG OS HSM Sport (Nikon)

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Dodatkowe informacje:

  • Mocowanie Nikon F
  • 25 elementów / 19 grup
  • 3 elementy FLD i 1 element SLD
  • Stabilizacja na poziomie 4 EV
  • Szybki i cichy AF
  • Odporny na kurz i zachlapania
  • Współpracuje z urządzeniem Sigma USB DOCK
8 589,00 zł
Brutto
Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Sigma 60-600/4.5-6.3 DG OS HSM Sport

Pierwszy na świecie teleobiektyw o 10 krotnym zoomie i ogniskowej 600mm.

Pokrywając zakres od 60 mm do 600 mm, ten 10-krotny super teleobiektyw zachowuje tą samą jakość obrazu co SIGMA 150-600mm F5-6,3 DG OS HSM z linii Sport. Dzięki wyjątkowej konstrukcji 25 elementów w 19 grupach, obiektyw zapewnia  równą jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych. Dodatkowo obiektyw został wyposażony w inteligentny system OS, który zapewnia efekt stabilizacji na poziomie 4 EV. Szybki AF, dzięki ultradźwiękowemu silnikowi HSM ze zaktualizowanym algorytmem, umożliwia błyskawiczne uchwycenie chwili. Jak każdy obiektyw z linii SPORT pyło i bryzgoszczelna obudowa zapewnia bezpieczne użytkowanie nawet w najtrudniejszych warunkach.
Obiektyw Sigma 60-600/4.5-6.3 DG OS HSM Sport został zaprojektowany z myślą o pasjonatach sportu, przyrody, spoterach czy branży detektywistycznej.
W modelach z mocowaniem Nikon zastosowano elektromagnetyczny mechanizm sterowania przysłoną. To rozwiązanie zapewnia precyzyjne sterowanie przesłoną i stabilne działanie automatycznej ekspozycji ( AE ) podczas fotografowania ciągłego.


Wysoka jakość optyczna w całym zakresie ogniskowych
Trzy soczewki FLD* ("F" Low Dispersion) nowego rodzaju, których zachowanie jest zbliżone do fluorytu, oraz jeden element SLD** ( o niskiej dyspersji ) co  zapewniają idealną korekcję wszelkiego rodzaju aberracji. Obiektyw zapewnia ostre i kontrastowe zdjęcia w całym zakresie ogniskowych, nawet na maksymalnie otwartej przysłonie. Cała konstrukcja optyczna składa się z 25 elementów w 19 grupach.
Dodatkowo fotografując z ogniskową 200mm, możemy wykorzystać jako obiektyw macro dzięki powiększeniu 1:3,3.

*FLD - szkło o ultra niskiej dyspersji, które oferuje wydajność na najwyższym poziomie, a jego właściwości są podobne do fluorytu.
**SLD - szkło o niskiej dyspersji mające na celu minimalizację aberracji chromatycznych.

Unikalna konstrukcja mechaniczna łącząca wytrzymałość i kompaktowość
W celu zachowani najwyższego komfortu użytkowania wymaganego dla obiektywu  o 10 - krotności zoom-a obiektyw wykonano z kilku rodzajów materiałów :
-  stopu magnezu
-  włókna węglowego ( CFRP )
-  termicznie stabilny kompozyt ( TSC )
Odpowiednie wykorzystanie tych  trzech rodzajów materiałów pozwoliło zredukować wagę obiektywu w celu poprawy komfortu użytkowania.

Powłoka hydrofobowa i oleofobowa
Skrajne soczewki pokryto w  nowe powłoki hydrofobowe i olejoodporne firmy SIGMA, które umożliwiają łatwe wycieranie wody i zapobiegają przywieraniu olejów i tłuszczu do powierzchni, dzięki czemu utrzymanie soczewek w czystości staje się łatwiejsze.
Powłoki najnowszej generacji Super Multi Layer firmy Sigma pomagają w zmniejszaniu efektu flary oraz zapewniają ostre obrazy o wysokim kontraście, nawet w warunkach pracy pod słońce.

9 - listkowa przysłona
Dopełnieniem  jakości obrazu jest 9-cio listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu  generującą gładką gradację.

Odporna na pyły i bryzgoszczelna konstrukcja
Całość zamknięto w nowej wytrzymałej obudowie zgodnie z zaawansowanym standardem lini SPORT.
Obiektyw  charakteryzuje sie wzmocnioną odpornością pracy w kurzu, pyle i opadach atmosferycznych. Zastosowano w nim kilkanaście uszczelek w najbardziej newralgicznych miejscach łączeń co pozwala fotografom pracować niemal w każdych warunkach pogodowych.

Szybki i cichy AF
Obiektyw SIGMA 60-600/4.5-6.3 DG OS HSM Sport został wyposażony w jeszcze szybszy udoskonalony silnik ultradźwiękowy HSM. Nowy zoptymalizowany algorytm AF przyspieszył pracę AF o 30 % w porównaniu do jego poprzednika.
Napęd nie ma klasycznych połączeń mechanicznych co pozwala na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF.
System wewnętrznego ostrzenia powoduje, iż przednia soczewka pozostaje nieruchoma, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie kołowego filtra polaryzacyjnego.

Inteligentny system stabilizacji OS
Zastosowano nowy system stabilizacji optycznej wsparty zaawansowanym algorytmem, który zapewnia efekt na poziomie 4 EV.
W przypadku kadrów poziomych czy pionowych akcelerometr wykryje położenie obiektywu i odpowiednio zorganizuje pracę poszczególnych czujników.

tryb 1 -  doskonale nadaje się do ogólnego fotografowania. W tym trybie pracują wszystkie   
                czujniki drgań

tryb 2  - idealny do fotografii obiektów będących  w ruchu ( śledzenie samolotu czy
                biegnącego zwierzęcia )

Sterowanie ręczne AF ( MO )
Ustawienie przełącznika w pozycję MO ( Manual Overdrive ) pozwala na ręczne ustawienie ostrości nawet gdy autofokus w aparacie działa w trybie ciągłym.

Autoryzowany sklep fotograficzny Sigma e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Gwarancja
36 miesięcy
Średnica filtra
105 mm
Stabilizator obrazu
Tak
Pole obrazowania
Pełna klatka i APS-C
Rodzaj obiektywu
Zoom
Autofocus
Autofocus - AF
Elementy / Grupy
25 elementów / 19 grup
Waga
2700 g
Minimalna odległość ostrzenia
0.6m
Kod EAN
851267305500
Nowy produkt