Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Sony 24-70/2.8 FE GM II
1
  • Sony 24-70/2.8 FE GM II
  • Sony 24-70/2.8 FE GM II Komis fotograficzny
  • Zoom reporterski Sony

Sony 24-70/2.8 FE GM II

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Dodatkowe informacje:

  • dwie Super ED, dwie XA (Extreme Aspherical)
  • silniki liniowe XD (Extreme Dynamic)
  • do pełnej klatki i APS-C
11 437,00 zł
Brutto

Wyświetl historyczną cenę produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Sony 24-70/2.8 FE GM II

Po 6 latach Sony wprowadza następcę jednego z najważniejszych obiektywów 24-70 mm F2,8 GM II to standardowy zoom drugiej generacji w serii obiektywów Sony „G Master” i jeden z "świętej trójki" obiektywów zmiennoogniskowych. Model został zaprojektowany zarówno do zastosowań fotograficznych, jak i wideo, szczególnie z myślą o twórcach treści hybrydowych.

Oprócz poprawionych parametrów optycznych, w nowym obiektywie najbardziej godny uwagi może być jego rozmiar. Według Sony jest to najmniejszy i najlżejszy obiektyw zmiennoogniskowy w standardzie F2,8 na rynku (czyli zoomy 24-70 mm F2,8). Jest o 22% lżejszy od swojego poprzednika, o 14% lżejszy niż obiektyw Nikkor Z 24-70 mm F2.8, o 16% lżejszy niż obiektyw Sigma 24-70 mm F2.8 DG DN i o 23% lżejszy niż obiektyw Canon RF 24-70 mm F2.8 L IS USM.

Przy wadze 695 g nowy obiektyw jest o 22% lżejszy od oryginalnego modelu, który waży 886 g. Ma tę samą maksymalną średnicę 88 mm, ale przy długości 120 mm jest o 16 mm krótszy niż oryginał. Jego ogólne wymiary zostały zmniejszone o 18%, co z pewnością jest zauważalne.

Nowy model zawiera również dwa konfigurowalne przyciski blokady ostrości.

Sony 24-70/2.8 FE GM II


Konstrukcja

Aby obiektyw był tak mały, Sony zaczęło od nowej konstrukcji optycznej składającej się z 20 elementów w 15 grupach. Zawiera pięć soczewek asferycznych, dwie bardzo precyzyjne soczewki XA (ekstremalnie asferyczne), dwie soczewki ED (o superniskiej dyspersji) oraz dwie soczewki ze szkła Super ED. Elementy ED pomagają tłumić aberracje chromatyczne, a elementy asferyczne pomagają tłumić aberracje sferyczne, zniekształcenia i inne aberracje, które prowadzą do problemów z ostrością poza centrum lub różnic w jakości obrazu związanych z odległością. Obiektyw wykorzystuje także powłokę Sony Nano AR Coating II w celu zmniejszenia odblasków i zjaw. Zawiera również 11-listkową przysłonę, w porównaniu do 9-listkowej u poprzednika, co powinno pomóc w uzyskaniu spójnego, okrągłego efektu bokeh. Minimalna przysłona to F22.

Poprawiono także zdolności makro, przy minimalnej odległości ogniskowania 21cm przy 24 mm i 30cm przy 70 mm. Obiektyw ma maksymalne powiększenie 0,32x przy 70 mm, w porównaniu z 0,24x przy wcześniejszym modelu.

budowa obiektywu


[1] Soczewka XA (extreme aspherical)  [2] Soczewka asferyczna  [3] Szkło Super ED  [4] Szkło ED (o bardzo małej dyspersji)

Autofokus i focus breathing

W nowym obiektywie wprowadzono również znaczne ulepszenia systemu autofokusa. Zamiast pojedynczego silnika naddźwiękowego DD, który można znaleźć w oryginalnym modelu, wersja Mark II wykorzystuje cztery silniki liniowe XD i mechanizm płynnego ustawiania ostrości, co zapewnia większą precyzję i większą prędkość. Silniki te zapewniają również cichszą pracę autofokusa w zastosowaniach wideo. Sony twierdzi, że nowy projekt może zapewnić niezawodne śledzenie autofokusa nawet przy seriach 30 kl./s, dorównując wydajności najszybszych korpusów.

Obiektyw został również zaprojektowany tak, aby wykazywać minimalny focus breathing, czyli oddychanie obiektywu, co jest bardzo istotną cechą w przypadku trybu wideo.

sony 24-70


Pierścień przysłony

Nowością w obiektywie 24-70 mm F2.8 GM II jest dodanie fizycznego pierścienia przysłony. Oferuje zarówno działanie po kliknięciu, jak i bez kliknięcia. Tego typu pierścień oczywiście może być przydatny przy fotografii, ale ważniejszy jest przy zaawansowanej pracy w trybie video.

Uszczelnianie

Obiektyw 24-70 mm F2,8 GM II jest odporny na kurz i wilgoć. Jego przyciski i przełączniki mają gumowe uszczelki. Zastosowano także gumowy pierścień do uszczelnienia mocowania obiektywu. Przedni element obiektywu zawiera powłokę fluorową, która odpycha wodę lub inne zanieczyszczenia i ułatwia czyszczenie.

uszczelnienia obiektywuPrzełącznik płynności zoomu

Kolejną przydatną nową funkcją jest przełącznik płynności zoomu, który można ustawić na płynny lub ciasny. Ciasne ustawienie może być pomocne w sytuacjach, gdy chcesz uniknąć wysunięcia zoomu, na przykład podczas filmowania, gdy jest skierowany w dół lub gdy jest zamontowany na gimbalu podczas nagrywania wideo.


Osłona obiektywu

Do obiektywu dołączona jest dopasowana osłona przeciwsłoneczna. Wygodnym rozwiązaniem jest otwór umożliwiający sterowanie filtrem polaryzacyjnym kołowym, lub szarym o zmiennej gęstości.

1. Pierścień ostrości / 2. Przycisk blokady ostrości / 3. Pierścień zoomu / 4. Pierścień przysłony / 5. Przełącznik trybu ostrości / 6. Przełącznik przysłony / 7. Przełącznik dźwięku przysłony / 8. Przełącznik płynności zoomuAutoryzowany sklep fotograficzny Sony e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Gwarancja
24 miesiące
Mocowanie
Sony E
Średnica filtra
82 mm
Stabilizator obrazu
Nie
Pole obrazowania
Pełna klatka i APS-C
Rodzaj obiektywu
Zoom
Autofocus
Autofocus - AF
Raty 0%
Tak
Nowy produkt