Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
LEICA 120/5.6 TS-APO-EMAR-S ASPH. Sklep z profesjonalnym sprzętem fotograficznym
  • LEICA 120/5.6 TS-APO-EMAR-S ASPH. Sklep z profesjonalnym sprzętem fotograficznym
  • LEICA 120/5.6 obiektywy - skup nowych i używanych
  • LEICA 120/5.6 sklep - komis fotograficzny

LEICA 120/5.6 TS-APO-EMAR-S ASPH.

Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle* wysyłka 7-14 dni

Dodatkowe informacje:

  • obiektyw tilt/shift do średnioformatowego systemu Leica S
  • zakres przysłon f/5.6-32
  • shift: 12 mm
  • tilt: 8°
  • ekwiwalent dla formatu 35mm: 96mm
28 450,00 zł
Brutto
Przyjmujemy używany sprzęt w rozliczeniu!
Ilość

LEICA 120/5.6 TS-APO-EMAR-S ASPH.


Leica TS-APO-Elmar-S 120 mm f/5.6 ASPH
to pierwszy obiektyw typu tilft/shift do średnioformatowego systemu Leica S. Skorygowane apochromatycznie soczewki pozwalają na równoległe przesuwanie płaszczyzn ostrzenia (shifting) i pochylanie (tilting) zgodne z regułą Scheimpfluga. Obiektyw jest idealnym rozwiązaniem do fotografii produktowej oraz każdego rodzaju fotografi gdzie kontrola perspektywy oraz głębi ostrości ma kluczowe znaczenie dla wyglądu końcowego rejestrowanego obrazu.

Układ optyczny obiektywu zbudowany jest z sześciu soczewek i pozwala na równoległe przesuwanie płaszczyzn ostrzenia (shift) aż do 12 mm we wszystkich kierunkach oraz odchylanie płaszczyzn ostrości (tilt) do 8°. Skorygowane apochromatycznie soczewki obiektywu zapewniają najwyższą jakość właściwą dla całego S-Systemu.

Zmiana kąta płaszczyzny ostrzenia w stosunku do płaszczyzny rejestrowanego obrazu, pozwala fotografowi na precyzyjne ustawienie punktu ostrości w dowolnym miejscu kadru. Oznacza to, że optymalna głębia ostrości jest do osiągnięcia dokładnie w zaplanowanym miejscu, oraz – co ważniejsze - z pominięciem jakościowych niedogodności wynikających z przymykania przysłony.

Równoległe przesunięcie płaszczyzny ostrzenia pozwala na precyzyjną korekcję perspektywy bez utraty rozdzielczości właściwej dla korekcji dokonywanej w procesie postprodukcji. Za sprawą bardzo dużego pola obrazowania obiektywu, Elmar-S 120 mm pozwala na jednoczesne korygowanie perspektywy i punktu ostrości, co daje fotografowi olbrzymie możliwości kreatywnego komponowania planu zdjęciowego.

konstrukcja obudowy Leica TS-APO-Elmar-S 120 mm f/5.6 ASPH różni się w pewnym stopniu od innych obiektywów S-Systemu. Obiektyw posiada zintegrowaną osłonę przeciwsłoneczną a wszelkie parametry i ustawienia regulujemy za pośrednictwem czterech pierścieni, dwa to tilt i shift a dwa kolejne to regulacja ostrości i przysłony. Na wyposażeniu znajduje się również mocowanie statywowe.Autoryzowany sklep fotograficzny Leica e-oko.pl

Dostępność
Wysyłka w 7-14 dni roboczych zwykle*
Mocowanie
Leica S
Stabilizator obrazu
Nie
Pole obrazowania
Średni Format
Rodzaj obiektywu
Specjalistyczne
Autofocus
Manual Focus - MF
Ekwiwalent ogniskowej dla 35mm
96
Elementy / Grupy
6 elementów w 4 grupach
Waga
1110g
Kąt widzenia
23.6°

Zobacz także