Fujifilm GFX 100S II
SKLEP
 • Fujifilm GFX 100S II
 • Fujifilm GFX
 • Aparat Fujifilm
 • Aparat średnioformatowy
 • Fuji GFX
 • Aparat GFX 100S II
 • Fujifilm aparat fotograficzny

Fujifilm GFX 100S II Od Ręki!

Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny w magazynie - wysyłka natychmiast
Obejrzyj produkt na żywo - odwiedź nasz sklep fotograficzny w Warszawie

Dodatkowe informacje:

 • Matryca o rozdzielczości 102 MPIX!
 • Procesor obrazu "X-Processor 5"
 • Filmowanie 4K60P 4:2:2
 • 5-osiowa stabilizacja obrazu
 • 20 symulacji filmu
25 998,00 zł
Brutto

Historia ceny

Najtaniej z ostatnich 30 dni

Ilość

Kupuj na raty
Kupuj w leasingu

Fujifilm GFX 100S II


NAJLŻEJSZY MODEL W SERII GFX - NIEZRÓWNANA JAKOŚĆ OBRAZOWANIA

Model GFX100S II został wyposażony w nowo opracowaną, szybką matrycę światłoczułą „GFX 102MP CMOS II” o rozdzielczości 102 megapikseli oraz w najnowszy, superwydajny procesor przetwarzania obrazu „X-Processor 5”. Znalazły się one w kompaktowym korpusie o wadze około 883 g (z baterią i kartą pamięci), najlżejszym w serii GFX. Nowy bezlusterkowy aparat cyfrowy pozwala na uzyskanie nadzwyczajnego poziomu jakości generowanego obrazu.

GFX100S II oferuje nie tylko bogatą ekspresję tonalną i możliwości niemal trójwymiarowego odwzorowania rejestrowanych kadrów, za co odpowiedzialna jest unikalna charakterystyka średnioformatowej matrycy, ale również funkcję rozpoznawania obiektów, opartą na algorytmach sztucznej inteligencji, co jest znacznym postępem w stosunku do poprzednika GFX 100S. 


Dysponując szybkim i wyjątkowo precyzyjnym układem autofokusa oraz ulepszoną prędkością zdjęć seryjnych, sięgającą 7,0 kadrów na sekundę (przy migawce mechanicznej), aparat potrafi rejestrować na zdjęciach obiekty w ruchu z precyzją wyższą niż kiedykolwiek wcześniej. Ulepszony został również mechanizm stabilizacji obrazu w korpusie (IBIS), operujący w pięciu osiach, którego maksymalna skuteczność sięga 8 działek EV*, co jest najlepszym osiągnięciem w historii serii GFX. 


* W oparciu o standard określony przez stowarzyszenie CIPA; kierunki drgań: pochylenie/odchylenie, z zamocowanym obiektywem "Fujinon GF63mmF2.8 R WR"

Dzięki tym funkcjom upakowanym w lekkim i kompaktowym korpusie o wadze ok. 883 g, użytkownik może korzystać z wyjątkowej jakości obrazowania GFX w szerokim zakresie sytuacji fotograficznych. Jeśli chodzi o wydajność w zakresie wideo, aparat umożliwia rejestrację płynnych filmów w rozdzielczości 4K/30P, co pozwala na produkcję wysokiej jakości materiałów filmowych.

GFX100S II zapewnia niesamowite możliwości generowania obrazów oraz zwiększoną mobilność szerokiemu gronu użytkowników - nie tylko profesjonalistom, ale również amatorskim miłośnikom fotografii. 


Matryca światłoczuła średniego formatu o rozdzielczości 102 MP, pozwalająca uzyskać niesamowity poziom jakości obrazowania.Wyposażony w nowo opracowaną 102-megapikselową matrycę średniego formatu "GFX 102MP CMOS II" i najnowszy szybki procesor przetwarzania obrazu „X-Processor 5”, model GFX100S II zapewnia zapierającą dech w piersiach rozdzielczość. Dodatkowo aparat wiernie odwzorowuje zarejestrowane sceny aż po najdrobniejsze szczegóły dzięki wykorzystaniu doświadczeń w zakresie technologii reprodukcji kolorystycznej pielęgnowanej przez wiele lat, od czasów analogowych filmów fotograficznych.

Dzięki ulepszonej strukturze rozmieszczenia pikseli na matrycy, zwiększona została głębokość (pojemność) tzw. studni potencjału pikseli, co pozwoliło na zastosowanie czułości ISO80 jako czułości bazowej. Kiedy czułość bazowa jest ustawiona na ISO80, aparat może rejestrować obrazy o zwiększonej rozpiętości dynamicznej i obniżonym poziomie szumu w porównaniu z poprzednim modelem*.

Mikrosoczewki znajdujące się na nowej matrycy zostały ulepszone w celu zwiększenia efektywności wykorzystania światła na krawędziach sensora poprawiając, w porównaniu z poprzednim modelem, jakość rejestrowanego obrazu i celność autofokusa przy brzegach kadru.


* Podczas rejestrowania obrazów RAW 16-bitowych.Symulacja filmu


GFX100S II oferuje łącznie 20 trybów symulacji filmu, włączając w to “REALA ACE”, który łączy wierną reprodukcję kolorystyczną i dobrze zdefiniowaną tonalność, dzięki czemu aparat potrafi odwzorowywać szeroką gamę kolorów. Wybierając odpowiedni tryb symulacji filmu, pasujący do fotografowanego obiektu lub sceny, użytkownik może cieszyć się zróżnicowaną gamą sposobów odwzorowania kolorów, podobnie jak ma to miejsce przy wyborze odpowiedniej błony fotograficznej.
Pixel Shift Multi-Shot


GFX100S II oferuje funkcję "Pixel Shift Multi-Shot", która wykorzystuje mechanizm stabilizacji obrazu w korpusie do przesuwania z wysoką precyzją matrycy światłoczułej podczas wykonywania zdjęć.

Aparat rejestruje 16 obrazów RAW, przy każdym wykonywanym zdjęciu przesuwając matrycę o dystans 0,5 piksela. Następnie użytkownik, wykorzystując dedykowane oprogramowanie “Pixel Shift Combiner”, może połączyć 16 plików RAW w jeden wynikowy plik o rozdzielczości ok. 400 milionów pikseli.

Ponadto, w trybie “Real Color” rejestrowane są 4 pliki RAW z przesunięciem matrycy o dystans 1 piksela przy każdym ujęciu, co umożliwia uzyskanie obrazów o rozdzielczości 102 mln pikseli, bez przekłamań kolorystycznych. Wszystko to zajmuje zaledwie ¼ czasu i pojemności nośnika pamięci w porównaniu z poprzednim modelem.

Wydajny mechanizm IBIS w kompaktowym korpusie gwarantuje wyjątkową jakość obrazowania
 • Dzięki starannie zaprojektowanemu mechanizmowi IBIS oraz połączonemu działaniu czujnika żyroskopowego i akcelerometru, wiernie rejestrujących nawet najlżejsze poruszenia, oraz dzięki wykorzystaniu informacji o obrazie w celu detekcji drgań i poprawy dokładności korekcji, pięcioosiowy układ stabilizacji obrazu osiąga skuteczność korekcji w zakresie do 8 działek EV. Można więc komfortowo fotografować nawet w słabych warunkach oświetleniowych bez konieczności korzystania ze statywu.

 • Rozmiary korpusu udało się utrzymać na kompaktowym poziomie przy jednoczesnym zwiększeniu oferowanych funkcjonalności aparatu. Jego wysokość wynosi ok. 104 mm, a głębokość ok. 87 mm, podobnie jak poprzednie modele w serii. W zestawieniu z poprzednią wersją ograniczony został również ciężar sprzętu, który wynosi ok. 883 g, co czyni GFX100S II najlżejszym modelem pośród aparatów serii GFX wyposażonych w 102-megapikselową matrycę średniego formatu.

 • W modelu GFX100S II zastosowano wykończenie powierzchni korpusu fakturą "BISHAMON-TEX"*, która poprawia pewność chwytu podczas fotografowania pod różnymi kątami. Szorstka faktura powierzchni tworzy wraz z głębokim uchwytem swoisty efekt synergii, przekładający się na wyraźną poprawę komfortu fotografowania z ręki.
* BISHAMON-TEX jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym FUJIFILM Corporation.

Nie przegapisz już żadnego decydującego momentu na wykonanie zdjęcia dzięki udoskonalonemu, bardzo szybkiemu i celnemu autofokusowi oraz wysokiej wydajności zdjęć seryjnych.

 • Oprócz udoskonalonej funkcji autofokusa z wykrywaniem twarzy i oczu, zawdzięczającej swoją wydajność ulepszonym algorytmom, aparat został wyposażony w funkcję rozpoznawania obiektów opracowaną z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i technologii głębokiego uczenia maszynowego. Aparat potrafi wykrywać zwierzęta, ptaki, samochody, motocykle, rowery, samoloty, pociągi, owady i drony*. Podczas gdy układ autofokusa automatycznie śledzi wybrany obiekt, utrzymując na nim ostrość, użytkownik może skoncentrować się na idealnym skomponowaniu kadru. Ponadto GFX100S II dysponuje ulepszonym, w porównaniu do poprzednich modeli, algorytmem predykcyjnym autofokusa, co znakomicie sprawdza się w sytuacjach śledzenia szybko poruszających się obiektów.

 • Dzięki nowo opracowanej 102-megapikselowej matrycy światłoczułej "GFX 102MP CMOS II” o zwiększonej prędkości odczytu danych oraz nowemu układowi sterującemu migawką, aparat osiąga wydajność zdjęć seryjnych na poziomie 7,0 kadrów na sekundę. Użytkownik zyskuje pewność, że chwile, których nie można przegapić, zostaną uwiecznione w kadrze.

 • GFX100S II wyposażony jest w wizjer elektroniczny o współczynniku powiększenia 0,84x i rozdzielczości 5,76 mln punktów. Wizjer skutecznie tłumi zniekształcenia i “pływanie” obrazu wywołane przesunięciami pozycji oka, zapewniając znakomite pole widzenia podczas fotografowania z wykorzystaniem wizjera.

 

Możliwość rejestracji wideo 4K/30P pozwala na produkcję materiałów filmowych wysokiej jakości. 

 • Dzięki nowej matrycy światłoczułej "GFX 102MP CMOS II", czułość standardowa w trybie rejestracji wideo wynosi teraz ISO100. Zapewnia to jeszcze wyższą jakość rejestrowanych materiałów filmowych.

 • W trybie wideo funkcja autofokusa śledzącego jest również dostępna. Gdy autofokus ustawiony jest na tryb pracy AF-C (autofokus ciągły) + Wide/Tracking AF (autofokus szeroki/śledzenie), użytkownik może z łatwością filmować wybrany obiekt nawet w sytuacjach, gdy w obrębie kadru znajduje się wiele innych. Wystarczy, że na wyświetlaczu aparatu dotkniemy obiekt, który chcemy śledzić.

 • Płynna realizacja materiałów 4K przy 30 klatkach na sekundę. Aparat potrafi rejestrować wideo w jakości 4K/30P 4:2:2 10bit na wewnętrznej karcie pamięci SD. Dodatkowo możliwa jest również rejestracja wideo z wykorzystaniem kodeków Apple ProRes** po podłączeniu zewnętrznego dysku SSD za pomocą przewodu USB-C.***

 • GFX100S II przy rejestracji wideo oferuje również “płaski” profil "F-Log2", cechujący się szerokim zakresem dynamicznym o rozpiętości ponad 13 EV****, zapewniającym zwiększoną elastyczność w postprodukcji. Dodatkowo aparat posiada również możliwość nagrywania i zapisu materiałów wideo w wielu formatach na różnorodnych nośnikach zewnętrznych przesyłając sygnał przez złącze HDMI. Przykładowo, można nagrywać materiał w profilu “F-log2” na nośniku pamięci i jednocześnie uzyskać podgląd rejestrowanego wideo z nałożoną symulacją filmu na zewnętrznym monitorze.

 • Aparat oferuje wsparcie dla sieciowej usługi Frame.io Camera to Cloud. Pozwala ona przesyłać wykonane zdjęcia i zarejestrowane filmy bezpośrednio do usługi Frame.io, co znacznie przyspiesza filmowy czy fotograficzny workflow, od rejestracji po edycję.

* W ustawieniach “SUBJECT DETECTION SETTING” (ustawienia wykrywania obiektów) należy wybrać opcję „BIRD”, aby poprawnie wykrywać owady oraz opcję „AIRPLANE”, by wykrywać drony.
** Apple ProRes jest znakiem handlowym Apple Inc., zarejestrowanym w Stanach Zjednoczonych i innych państwach.
*** Niektóre tryby rejestracji wideo mogą nie być kompatybilne z niektórymi typami dysków SSD.
**** Wewnętrzne testy przeprowadzone przez Fujifilm.

Zdjęcia przykładowe:
jwcp_gallery_02.jpg

Autoryzowany sklep fotograficzny Fujifilm e-oko.pl

Dostępność
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie.
Mocowanie
FujiFilm G
Matryca
Średni Format
Rozdzielczość matrycy
102 MP
Rodzaj karty
Dual Slot: SD/SDHC/SDXC
Filmowanie
4K
Czułość
ISO 80-12800 rozszerzona do 40-25600
Zasilanie
NP-W235
Stabilizator obrazu
5-osiowa stabilizacja matrycy
Waga
883g (z baterią)
Wymiary
150 x 104.2 x 87.2 mm
Kod EAN
4547410522105
Nowy produkt

Zobacz także

FujiFilm NP-W235

Dodatkowe informacje:

 • bateria litowo-jonowa NP-W235
 • akumulator do aparatu GFX100S / GFX50S II / X-H2S / X-T4 / X-T5 / GFX100 II
 • Pojemność: 1260 mAh
Dostępne od ręki Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
349,00 zł
Peak Design SLIDE ASH V3 popielaty

Dodatkowe informacje:

 • Komfort użytkowania połączony z bezpieczeństwem na najwyższym poziomie
 • Szerokości 45 mm, z powodzeniem może być używany zarówno jako pasek na szyję jak i pasek naramienny
 • Z innowacyjnym systemem szybkozłączek Anchor Links sprawia, że udźwig to nawet 90 kg.
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
399,00 zł
Peak Design SLIDE SAGE V3 szarozielony

Dodatkowe informacje:

 • Komfort użytkowania połączony z bezpieczeństwem na najwyższym poziomie
 • Szerokości 45 mm, z powodzeniem może być używany zarówno jako pasek na szyję jak i pasek naramienny
 • Z innowacyjnym systemem szybkozłączek Anchor Links sprawia, że udźwig to nawet 90 kg.
Dostępny - Wysyłka natychmiast. Jest w magazynie. dostępny od ręki
399,00 zł